انواع دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس ، که از بروزترین شیوه تصفیه آب آشامیدنی در دنیا بهره میبرند ، مجهز به پمپ تصفیه آب و مخزن تحت فشار تصفیه آب میباشند . مخزن های تحت فشار ابتدا در کنار پمپ آب خانگی ساختمان به دنیای تاسیسات ورود پیدا کردند و سپس سر و کله آنها در تکنولوژی انواع بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی نیز پیدا شد . عملکرد و ساختار مخزن تحت فشار دستگاه تصفیه آب به این صورت است که از شیر مخزن ، یک تیوپ پلاستیکی بهداشتی در داخل مخزن تصفیه آب وجود دارد و دور تا دور آن تیوپ در فضای داخل مخزن تصفیه آب تحت فشار باد قرار گرفته است .

وقتی شما شیر تصفیه آب خانگی روی سینک را باز مینمایید ، فشار باد به تیوپ را در هم مچاله میکند و باعث میشود تا آب آشامیدنی تصفیه شده را بدون افت فشار استفاده نمایید ، اما این در صورتی است که میزان استاندارد فشار باد مخزن تصفیه آب رعایت شده باشد یا تیوپ مخزن سوراخ نباشد تا فضای باد داخل مخزن را پر از آب کرده باشد . اگر احساس میکنید مخزن دستگاه تصفیه آب شما بیش از حد سنگین شده است مقاله علت کم شدن فشار آب تصفیه کن را مطالعه نمایید در غیر این صورت با ما باشید تا مقدار فشار باد نرمال مخزن تصفیه آب را به شما بگوییم .

تنظیم میزان فشار باد مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

روش هواگیری مخزن تصفیه آب خانگی

طبیعتا مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز به هواگیری تخصصی ندارد . تنها نیاز است که بدانید که تنظیم باد مخزن آب تصفیه کن چگونه است . برای تنظیم میزان باد مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز به توجه ، به دو مورد داریم . ابتدا فشار سنج تصفیه آب خانگی را در نظر میگیریم . در حالت ثابت این فشارسنج باید عدد صفر را نشان دهد . سپس شیر دستگاه تصفیه آب خانگی روی سینک را باز میکنیم تا آب به میزانی که پمپ تصفیه آب شروع به کار کند از مخزن تصفیه آب خالی شود . اگر احساس میکنید دستگاه آب شیرین کن خانگی شما دچار افت فشار شده است به عدد روی فشار سنج تصفیه آب توجه کنید . فشار سنج تصفیه آب خانگی ، میزان فشار باد مخزن تصفیه آب را نشان میدهد .

 • این عدد باید بین 5 الی 7 بار فشار Pressure Bar ، یا 75 الی 100 پی اس آی psi باشد .

میزان فشار باد مخزن تصفیه آب

تنظیم فشار باد مخزن آب تصفیه کن خانگی

جهت تنظیم فشار باد مخزن تصفیه آب ، میتوانید از روش دیگری نیز استفاده نمایید . اگر فشار سنج دیجیتالی باد در خانه دارید ، میتوانید آن را بر روی شیر والو باد مخزن ، جایی که مخزن تصفیه آب از آنجا باد میشود گذاشته و فشار مخزن را بررسی کنید . اگر عدد نشان داده شده کمتر از 5 الی 7 بار یا 75 الی 100 پی اس آی psi بود ، میتوانید با تلمبه مخزن را باد بزنید و سپس دوباره با فشار سنج دیجیتالی بررسی کنید تا به میزان استاندارد فشار باد مخزن آب تصفیه کن برسید . شیر والو باد مخزن آب تصفیه اغلب زیر مخزن قرار دارد به طوری که همانند تصویر زیر قابل رویت باشد .

روش هواگیری مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

علت پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی

چرا مخزن اب تصفیه پر نمیشود ؟ در واقع وقتی احساس میکنید دچار افت فشار آب دستگاه تصفیه آب خود شده اید ، شاید فکر کنید مخزن تصفیه آب شما پر نمیشود . در حالی که اینطور نیست . علت پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی ، تنها پاره شدن تیوپ مخزن است که باعث شده مخزن ، خاصیت تحت فشار خود را از دست داده و کل مخزن را آب تصفیه شده فرا گیرد . این موضوع باعث جلوگیری از عملکرد درست و صحیح مخزن تحت فشار شده و افت فشار نیز بوجود می آید . جهت رفع مشکل پر نشدن مخزن ذخیره آب تصفیه شده ، تنها راه حل موجود ، تعویض مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی میباشد . برای این منظور میتوانید با کارشناسان شرکت تصفیه آسا ، مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران و کرج مشاوره تلفنی نمایید .

2 پاسخ
 1. بدری
  بدری گفته:

  خدا خیرت بده سوالی که هیچ کس اصولی جواب نمیداد شما برای وقت گذاشتی نوشتی تو سایتت ممنونم

  پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   وظیفه بود اطلاع رسانی کنیم از سوالات متداول راجع به دستگاه تصفیه آب خانگی هست این مطلب.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *