توجه نمایید که ارسال و تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی به تمام نقاط رایگان میباشد و شما تنها هزینه فیلترها را پرداخت میکنید

همچنین تمامی فیلترها درجه یک و ساخت کشور تایوان و آمریکا میباشند و با تضمین بهترین کیفیت ارائه میگردند

شرکت تصفیه آسا با بهره گیری از کارشناسان فنی مجرب به ارائه خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی حتی در روزهای تعطیل برای شما عزیزان شهر تهران میپردازد . زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در مراحل مختلف متفاوت است و پس از اولین تعویض فیلتر کارشناسان تصفیه آسا شما را در لیست یادآوری برای ارائه خدمات آتی قرار خواهند داد و به صورت اتوماتیک به شما برای هر مرحله تعویض یادآوری خواهیم نمود .

توجه نمایید که دیر عوض کردن فیلتر تصفیه آب منجر به کاهش کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده و همچنین صدمه دیدن دستگاه تصفیه آب خانگی شما خواهد شد زیرا رسوبات ناشی از اشباع شدن فیلترهای دستگاه به مراحل بعدی و پمپ دستگاه نفوذ پیدا کرده و عمر مفید قطعات دستگاه شما کاهش پیدا میکند .

همچنین فیلتر ممبران دستگاه زیر سینکی اسمز معکوس یک فیلتر بسیار ریزبافت میباشد که در صورت تعویض نکردن به موقع فیلترها صدمه خواهد دید و قادر به کاهش سختی آب و حذف املاح بسیار ریز موجود در آب آشامیدنی همچون نیترات ، نیتریت ، آرسنیک و آلومینیوم نخواهد بود .

جهت هماهنگی و ارسال کارشناس برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی با واحد مشاوره و فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید :


306 14 774 021

294 51 51 0912

( پاسخگویی 24 ساعته )

عمر فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به سختی آب و میزان ناخالصی های هر منطقه متغیر است ولی به صورت متداول هر شش مرحله فیلتر تصفیه آب خانگی عمر مشخص و زمان تعویض معینی دارند که در زیر به وقت عوض کردن هر یک از شش فیلتر تصفیه آب خانگی میپردازیم .

توجه نمایید که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی هم زمانی که عمر فیلترهای آن گذشته باشد نمیتواند به درستی آب آشامیدنی را تصفیه نموده و آب با کیفیت در اختیار شما قرار دهید پس زمان بندی تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی خود را سر موقع انجام دهید :

زمان تعویض فیلتر مرحله اول تصفیه آب پلی پروپیلن 5 میکرون PP

محفظه نگهداری این فیلتر تصفیه آب یا حوزینگ Housing آن شفاف بوده و عمر آن از تغییر رنگ آن مشخص میگردد . در حالت استفاده نشده رنگ فیلتر مرحله اول سفید میباشد و پس از اشباع شدن از ناخالصی ها به رنگ قهوه ای تیره در می آید ، عمر این فیلتر پلی پروپیلن بسته به محل نصب دستگاه تصفیه آب غالبا و تعویض فیلتر تصفیه آب ، بین 3 تا 4 ماه میباشد .

از عوارض عوض نکردن به موقع فیلتر pp تصفیه آب رسوب کردن داخل شلنگ های تصفیه آب ، رسوب گرفتن داخل مخزن و ممبران مرحله چهارم و همچنین بد شدن طعم آب آشامیدنی تصفیه شده شما خواهد بود . از دیگر مضرات تعویض نکردن سر وقت تعویض این فیلتر ، مشکلات کلیوی و رسوبات جمع شده در کتری آب جوش شما خواهد بود . به طور کلی توجه به وقت تعویض فیلترهای تصفیه کننده آب عمر مفید دستگاه شما را بیشتر خواهد کرد .

توجه کنید که حتی اگر شما از بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران هم استفاده مینمایید فیلترهای دستگاه شما نیاز به تعویض به موقع دارند و رسوب در دستگاه باعث باز نشدن فیلتر تصفیه آب خواهد شد . یکی از روش های بررسی قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی ، بررسی کیفیت فیلترهای دستگاه میباشد .

پیشنهاد میکنیم در صورتی که هنوز اقدام به خرید تصفیه آب نکرده اید از راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی دیدن فرمایید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید . بهترین مارک فیلتر تصفیه آب خانگی در ایران فیلترهای دستگاه مینروا Minerva هستند که ساخت کشور تایوان بوده و توانایی تصفیه ی کامل آب آشامیدنی را دارند .

زمان تعویض فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی

زمان تعویض فیلتر مرحله دوم تصفیه آب کربن گرانول UDF

فیلتر شماره دوم دستگاه تصفیه آب خانگی ، کربن گرانول ، برای شیرین کردن مزه آب و رنگ و بوی آب داخل دستگاه نصب میشود و زمان عوض کردن آن همانند فیلتر مرحله اول و مرحله سوم 3 تا 4 ماه میباشد . مرحله دوم کربن اکتیو یا کربن فعال نیز نامیده میشود . دانه های کربن فعال ساخته شده گیاهی از پوسته ی نارگیل تشکیل دهنده فیلتر مرحله دوم هستند و این فیلتر به حذف کلر از آب آشامیدنی تصفیه شده شما کمک شایانی خواهد کرد .

تعویض این فیلتر اصول خاص خود و شستشوی اصولی میخواهد که به آن بک واش میگوییم و به این جهت شستشو داده میشود که فیلتر مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب شما صدمه یا ضربه نبیند .

زمان تعویض فیلتر مرحله دوم کربن فعال گرانول

زمان تعویض فیلتر مرحله سوم تصفیه آب کربن بلاک CTO

فیلتر شماره سوم دستگاه تصفیه آب خانگی که شباهت زیادی به فیلتر مرحله دوم دارد ، کربن بلاک نامیده میشود و با یک نوار توری پوشانده شده و تکمیل کننده فیلتر مرحله دوم میباشد و ذرات بزرگتر از 5 میکرون را حذف میکند .

عمر این فیلتر تصفیه آب نیز همانند فیلتر شماره یک و شماره دو 3 تا 4 ماه میباشد و پس از آن نیاز به تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی دارد . عملکرد فیلتر کربن بلاک نیز همانند مرحله دوم است و در واقع مکمل همدیگر میباشند . این دو فیلتر کلرامین و مواد جانبی کلر را از آب آشامیدنی تصفیه میکنند تا کار پیش تصفیه یا Pre-Filter به خوبی انجام گیرد و فیلتر اصلی دستگاه تصفیه به مشکل بر نخورد .

مرحله سوم کربن بلاک از مرحله دوم فشرده تر بوده و مانند مغز مداد است . جهت مشاهده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی و اطلاع از قیمت آن نیز میتوانید به صفحه قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نمایید .

زمان تعویض فیلتر مرحله سوم کربن بلاک

توجه کنید که فیلتر های مرحله اول دوم و سوم تصفیه آب خانگی

باید همزمان و هر سه با هم تعویض فیلتر شوند

زمان تعویض فیلتر مرحله چهارم تصفیه آب ممبران Membrane

مهمترین و اصلی ترین مرحله دستگاه های تصفیه آب خانگی که از سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis System بهره میبرند ممبران است . بهترین زمان تعویض فیلتر ممبران Membrane با تست تی دی اس ( TDS Meter ) مشخص میگردد ، نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی را میتوانید در مقالات سایت تصفیه آسا مطالعه نمایید . بسته به سختی آب و منطقه نصب دستگاه تصفیه آب بین یک تا یک سال و نیم است هر گاه طعم آب ورودی به دستگاه با آب خروجی مشابه باشد یعنی وقت عوض کردن فیلتر مرحله چهارم فرا رسیده ، البته در نظر داشته باشید که در صورت تعویض فیلتر ها در تایم مقرر تعویض آن و به موقع سه فیلتر اول ( مرحله یک دو سه ) ، ممبران تا 2 سال نیز عمر میکند .

عملکرد ممبران به این صورت بوده که آب با فشار پمپ تصفیه آب و با فشار زیاد وارد فیلتر ممبران میگردد و تمام املاح مفید و مضر آن کاملا تصفیه و حذف میشود . فیلتر ممبران تنها مولکول آب را از خود عبور میدهد و در مراحل بعدی املاح مفید را اضافه مینماید . ابعاد املاح حذف و تصفیه شده توسط ممبران 0,0001 میکرون است .

بهترین زمان تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب کربن خطی POST CARBON

فیلتر مرحله پنجم با در نظر گرفتن میزان آبی که از دستگاه تصفیه میشود تا 1500 گالن معادل 5680 لیتر عمر میکند ، معمولا عمر مفید فیلترها در مرحله پنجم تصفیه آب هر شش ماه میباشد . کربن خطی یا پست کربن ، عملکرد دستگاه تصفیه شما را مانند یک آب شیرین کن خانگی تایوانی میکند . یعنی بو و طعم آب آشامیدنی شما را شیرین و بهبود میدهد که این برای بسیاری از کودکان و بانوان دلنشین است .

فیلتر پست کربن پنجمین فیلتر از تصفیه آب های شش مرحله ای یا هفت مرحله ای قلیایی است و عملکرد بسیار منحصر به فردی دارد . کربن داخل این فیلتر از پوسته ی نارگیل ساخته شده و کاملا گیاهی میباشد .

زمان تعویض فیلتر مرحله پنجم پست کربن

زمان تعویض فیلتر مرحله ششم تصفیه آب مواد معدنی MINERAL

فیلتر مرحله ششم نیز همانند مرحله پنجم تصفیه آب شش ماه عمر میکند که به صورت دوره ای هر شش ماه تعویض فیلتر میشوند و بعد از سه بار تعویض یعنی پس از گذشت یک سال و نیم سه فیلتر مرحله چهارم ، پنجم و ششم همزمان و با هم نیاز به تعویض فیلتر دارند تا آبی سالم ، تمیز و عاری از هرگونه مواد مضر ، گوارا بنوشید . مرحله ششم معمولا فیلتری با پوسته ی زرد رنگ بوده و مینرال نامیده میشود .

عملکرد مینرال این گونه است که در این مرحله املاح مفید همچون کلسیم ، منیزیم ، سدیم و پتاسیم را که توسط فیلتر ممبران مرحله چهارم تصفیه شده بود به آب آشامیدنی بر میگرداند . زمان تعویض فیلتر مینرال همچون پست کربن و آلکالاین قلیایی ( فیلتر مرحله هفتم دستگاه های تصفیه آب هفت مرحله ای ) هر شش ماه میباشد .

زمان تعویض فیلتر مینرال معدنی ساز مرحله ششم

جهت اطلاع از هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی اعم از تعویض فیلتر سافت واتر Soft Water ، کلر واتر Clear Water ، آکوا پرو Aqua Pro ، تعویض فیلتر روبن Roben ، پیور لاین Pure Line ، اکسیژن Oxygen ، آکوا کلیر Aqua Clear ، تعویض فیلتر cck سی سی کا ، تعویض فیلتر پیوریتک Puritec ،  تعویض فیلتر پیوریکام Puricom ، آکوا بست Aqua Best ، سیف واتر Water Safe و… و همچنین خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب با واحد هماهنگی و فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید :


واحد هماهنگی ، مشاوره و فروش 7717 7716 021

3 پاسخ
 1. ابراهیم خوانساری
  ابراهیم خوانساری گفته:

  زمان تعویض فیلترهای 6 مرحله ای با دستگاه های 7 مرحله ای و 8 مرحله ای تفاوتی داره ؟

  پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   فیلتر 7 و 8 هم باید در زمان تعویض فیلتر پست کربن شماره 5 و فیلتر مینرال شماره 6 تعویض بشن
   هر یکسال بهترین زمان تعویض هست

   پاسخ
 2. شاهین مالکی
  شاهین مالکی گفته:

  اولین بار برای تعویض دو سال پیش اومدین و از اون موقع یادآوری میکنید خیلی خوبه برای ما که یادمون نمیمونه زمانه‌ی تعویض فیلتر دستگاه رو

  پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *