میزان کافی آب آشامیدنی تصفیه شده در دوران بارداری حاملگی بچه داری زنان باردار حامله

بدن انسان بـه صـورت خـودکـار نـمی‌تـوانـد آب بـه اندازه کافی تولید کـنـد، در نـتـیـجـه مـا بـایـد با توجه به میزان کالری مصرفی و همچنین سلامت بدن باید آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده بنوشیم. ایـن مسئله در دوران بارداری و زایمان بـرای مادر و جنین از اهمیت بـیـشـتـری بـرخوردار اسـت .

با توجه به این که زنان باردار در سه ماهه دوم بارداری میزان بیشتری کالری می‌سوزانند، نیازمند نوشیدن مقدار آب بیشتر و سالم‌تری هستند. اما میزان مصرف آب در بارداری چه مقدار است؟ و در بارداری چقدر آب بخوریم؟

میزان خوردن آب در بارداری

بانوان باردار باید 300 میلی لیتر مایعات بیشتری نسبت به دیگران، در برنامه غذایی دوران بارداری خود قرار دهند.

فواید آب آشامیدنی معدنی تصفیه شده در دوران بارداری حاملگی زنان باردار مامایی

میزان مصرف آب، در بارداری افزایش می‌یابد و هنگامی که یک زن باردار است نیاز به مصرف مایعات بیشتر به دلایل زیر دارد:

 • گردش سیال: گردش خون در دوران بارداری به دلیل تغذیه جنین از بدن مادر افزایش می‌یابد.
 • سطح مایع آمنیوتیک: کیسه آب دور جنین.
 • حجم خون بالا: بدن بانوان باردار نسبت به سایر افراد حجم خون بیشتری دارد.
 • جذب بهینه از ویتامین‌های محلول در آب: مادر و جنین ویتامین‌های مورد نیاز برای سلامت هر دو در دوران بارداری را از ویتامین‌های محلول در آب تصفیه شده جذب می‌کنند.

رژیم غذایی مناسب دوران بارداری حاملگی زایمان مامایی زنان بچه دار

فواید آب تصفیه شده در دوران بارداری

آب آشامیدنی تصفیه شده همچنین به رشد استخوان‌ها و دندان‌های جنین در حال رشد، به دلیل وجود فلوراید کمک می‌کند.

تغذیه مناسب برای دوران بارداری زنان باردار حاملگی حامله مامایی دوران زایمان

بدن یک زن باردار نیازمند آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده است و در مواردی که به میزان کافی آب آشامیدنی مصرف نشود، می‌تواند به مشکلات بهداشتی مانند یبوست، سردرد، اضطراب، خستگی و افتادگی پوست منجر شود.

کم آبی شدید در دوران بارداری می‌تواند باعث سقط جنین و زایمان زودرس نیز بشود.

خرید فروش پخش عمده دستگاه تصفیه آب در دوران بارداری حاملگی زایمان زنان مامایی

آب آشامیدنی تصفیه شده کـه مناسب و مفید بـرای سلامت بدن انسان اسـت، بافت‌هـای بدن مـا را احـاطـه کـرده و چهره مـا را بـهـبـود می‌بـخـشـد. بـرخـی زنان باردار مـتـوجـه می‌شـونـد که نوشیدن آب آشامیدنی در فواصل منظم مـی‌تـوانـد علائم بیماری‌های شایع در بارداری، سوزش سر دل و سوء هاضمه را از بـیـن بـبـرد.

میزان کافی آب آشامیدنی تصفیه شده در دوران بارداری حاملگی بچه داری زنان باردار حامله

مصرف مقدار زیاد آب، همچنین ادرار را رقیق مـی‌ـکـنـد و خـطـر عفونت ادراری را کاهـش می‌دهـد که در دوران بارداری شایع اسـت.
طـبـق توصیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) مصرف روزانه بین 1.5 تا 2 لیتر آب سالم (هشت لیوان) برای بدن انسان مناسب است.
هنگامی که شما حامله هستید، اگـر در مـنـطـقـه‌ای زندگی مـیـ‌کـنـیـد کـه آب و هوایی گـرم دارد و یا اگر ورزش مـی‌ـکـنـیـد بـایـد یک لیتر اضـافـه (چهار لیوان) آب آشامیدنی بیشتری بـنـوشـیـد.

بهترین آب تصفیه کن برای دوران بارداری کدام است؟

قطعا انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز به بررسی و توجه به نکات مهمی هنگام خرید دستگاه تصفیه آب داشته و دارد. زیرا این دوران از مهم‌ترین دوران زندگی بانوان محسوب می‌گردد. شما عزیزان می‌توانید خواص آب قلیایی را نیز مطالعه نمایید تا متوجه شوید که انتخاب یک دستگاه تصفیه آب قلیایی هفت مرحله ای می‌تواند گزینه مناسبی برای این دوران و هر زمان دیگری باشد.

اما چه دستگاه تصفیه آبی بخریم؟ و بهترین مارک آب تصفیه کن خانگی تایوانی کدام است؟ برای خرید بهترین تصفیه آب می‌توانید به صفحه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نموده و راهنمای خرید را مطالعه نمایید. دوران بارداری، یک زمان حساس و بسیار مهم است که می‌توانید با رعایت‌های جزئی از سلامت بیشتر در این دوران و بعد از زایمان بهره ببرید.

بهترین دستگاه، دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس است که تمام املاح مفید و مضر آب آشامیدنی را حذف و تصفیه نموده و سپس املاح مفید را به میزان لازم در آب تصفیه شده حل می‌نماید. این دستگاه‌ها به آب تصفیه کن حذف نیترات نیز مشهورند، زیرا دارای یک فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی هستند که توانایی حذف کوچکترین ذرات مضر آب را نیز دارند. برای مشاهده فیلترهای تصفیه آب نیز می‌توانید به صفحه قیمت فیلتر تصفیه آب مراجعه نموده و در آنجا انواع فیلتر تصفیه آب تایوانی را بررسی کنید.

همچنین اگر دارای دستگاه تصفیه آب خانگی هستید و در دوران بارداری به سر می‌برید، در صفحه زمان تعویض فیلتر تصفیه آب به دقت زمان تعویض هر فیلتر را مطالعه نموده و اگر احساس می‌کنید نیاز به تعویض فیلترها است، با تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید. دیر عوض نمودن فیلترها می‌تواند کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده را کاهش دهد و این امری خوشایند برای این دوران نخواهد بود.

3 پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   بله از اونجایی که آب معدنی ها سختی مناسبی ندارند استفاده از دستگاه تصفیه آب میتونه سختی مناسب و نرمال سلامت بدن در اختیار شما قرار بده

   پاسخ
 1. نیلوفر
  نیلوفر گفته:

  با توجه به این که تغذیه مادر روی نوزاد تاثیر میذاره قطعا آب تصفیه شده برای دوران بارداری بهتره حداقل املاح مضر حذف شده و نیترات و نیتریت در خون مادر جریان پیدا نمیکنه که علمی هم ثابت شدست

  پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدتمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *