بهترین روش کلرزدایی و از بین بردن کلر از آب آکواریوم

از بین بردن کلر از آب آکواریوم ، مسئله ایست که بسیاری از آکواریوم داران آب شور و شیرین که به صورت حرفه ای به نگهداری از آکواریوم میپردازند نیاز به پرداختن به این موضوع خاص و مهم نیز دارند . با توجه به این که ماهی ها نیاز به آبی خاص برای زیستن دارند که بسیار آب نرم و با سختی TDS بسیار پایین و بلکه نزدیک به صفر است ، کلر در آب هم به جان این دوست داشتنی های رنگارنگ تعرض میکند و باعث بیماری و مرگ ماهی هایی ارزشمند و گران قیمت میشود . طبیعی است که نیاز به حذف کلر از آب هم در ماهی ها و هم در ما انسان ها یکسان است و کلر در آب آشامیدنی برای انسان ها نیز ضرر دارد . حال میخواهیم به چند نکته و معرفی چند روش حذف کلر از آب آکواریوم بپردازیم .

از بین بردن کلر از آب آکواریوم

روش سنتی حذف کلر از آب آکواریوم

بسیاری از شما عزیزان این مورد را حداقل برای یکبار امتحان کرده اید یا شنیده اید که برای حذف کلر از آب آکواریوم ، قبل از اضافه کردن آب به آکواریوم آب شور یا آکواریوم آب شیرین ، آب را در ظرفی ریخته و میگذاریم تا چند ساعت ( بین 8 الی 12 ساعت ) راکد بماند و به صورت تدریجی کلر از آب حذف گردد . این یک راه حل سنتی و قدیمی برای حذف کلر از آب آکواریوم است که جواب میدهد اما نه کاملا و روشی نامطمئن است زیرا شما با این روش فقط کلر را از آب آکواریوم حذف میکنید و عملا املاح مضر دیگر که نیاز به حذف از آب آکواریوم دارند ، در آب باقی مانده و از بین نمیروند . پس این روش یک روش منسوخ شده و ناقص است .

روش حذف کلر از آب آشامیدنی آکواریوم

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس برای آب آکواریوم

همه ما میدانیم که سختی آب آشامیدنی مناسب بدن انسان بین 30 الی 90 است . یعنی TDS آب نه باید کاملا صفر ( آب مقطر ) باشد و نه باید بالای 100 ( آب حاوی میکروب و سختی نامناسب سلامت بدن انسان ) باشد . این در حالیست که ماهی های دوست داشتنی ما ، باید از آبی بسیار نرم برای زیستن و زندگی کردن استفاده نمایند و TDS سختی آب مناسب آب آکواریوم ، صفر است . بله ماهی ها نیاز به نرم ترین آب دارند که خالی از هر نوع املاحی باشد . البته PH آب برای برخی ماهی ها نیاز به تنظیم شدن تخصصی  دارد و ماهی های آب شور نیاز به اضافه شدن کمی نمک مخصوص به آب آکواریوم دارند که در اینجا به آن نمیپردازیم . خب یک دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس آکواریوم واقعا چه کاری را برای ما انجام میدهد ؟! در زیر به بهترین صورت به شما توضیح میدهیم که هر مرحله از فیلتر تصفیه آب آکواریوم چه عملکردی دارند :

فیلتر تصفیه آب آکواریوم مناسب حذف کلر

فیلتر پلی پروپیلن تصفیه آب آکواریوم

فیلتر پلی پروپیلن تصفیه آب خانگی که بسیار مناسب آب آکواریوم هم هست به حذف املاحی که با چشم دیده میشوند و امکان خوردن آنها توسط ماهی ها هست کمک مینماید و همچنین زنگ لوله ها را از آب حذف میکند . زنگ لوله ها باعث اسیدی شدن آب میگردد که برای ماهیان آکواریوم بسیار مضر است . انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی توانایی حذف املا درشت آب آشامیدنی تا 5 میکرون و همچنین حذف کلر و کلرامین را دارند .

فیلتر کربن اکتیو و کربن بلاک تصفیه آب آکواریوم

حذف کامل کلر از آب آکواریوم

فیلتر مرحله دوم و سوم تصفیه آب خانگی که بسیار مناسب از بین بردن کلر از آب آکواریوم نیز هست با آزاد سازی یون های مثبت و منفی به جذب و حذف کلر از آب آشامیدنی میپردازد و کلر را به کلی از آب حذف مینماید . این دو فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت پیش تصفیه در انواع برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی موجود هستند و برای خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمایید . فیلتر کربن گرانول که در مرحله دوم قرار میگیرد با آزادسازی یون های مثبت و منفی کلر را جذب مینماید . جذب کلر از آب آکواریوم باید کامل انجام گردد تا ماهی ها دچار مشکل نشوند و این کار با عبور از فیلتر سوم کربن بلاک تکمیل میشود . کربن بلاک در دستگاه تصفیه اب میتواند مواد جانبی کلر همچون کلرامین را از آب حذف نماید . علاوه بر آب آکواریوم یک دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات ، کلر و انواع املاح ریزی که با چشم دیده میشوند را حذف مینماید که برای سلامت بدن انسان نیز بسیار مفید واقع میگردد و با توجه به شرایط آب شهری ، ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی روز به روز بیشتر میشود . پیشنهاد میشود اگر در خانه خود آکواریوم دارید و نیاز به آب سالم برای آکواریوم خود نیز دارید از انواع بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی استفاده کنید تا هم از فواید نوشیدن آب تصفیه شده بهره برده و هم ماهی هایی سلامت داشته باشید .

قیمت فیلتر اسمز معکوس تصفیه آب خانگی آکواریوم aquarium

فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی آکواریوم

خروجی فیلتر ممبران ، مناسب ترین و بهترین آب برای استفاده در آکواریوم و ماهی هاست . ممبران آر او اسمز معکوس آکواریوم از الیاف بسیار ریزبافتی تولید شده است که باعث حذف املاح آب تا 0,0001 میکرون میگردد و آب مقطر مناسب آکواریوم را به شما دوستان عزیز تحویل میدهد . کارشناسان تصفیه آسا بعد از نصب میتوانند یک انشعاب خروجی از فیلتر ممبران آکواریوم برای شما عزیزان ایجاد نمایند تا براحتی از آب آشامیدنی تصفیه شده خالی از هر نوع املاح ، کلر ، نیترات و نیتریت ، مناسب آکواریوم استفاده نمایید . این آب خروجی از فیلتر ممبران آب دستگاه تصفیه آب خانگی ro خواهد بود که سختی تی دی اس بسیار پایینی خواهد داشت و برای آب آکواریوم کاملا مناسب است . تمام املاح مضر موجود در آب که میتوانند به ماهی ها صدمه بزنند از یک آب ro حذف شده است . شرکت تصفیه آسا مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در تهران و البرز کرج بوده و بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی را در اختیار شما قرار خواهد داد . جهت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید به صفحه قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نمایید .

فیلتر مرحله پنجم و ششم مینرال مناسب آب آشامیدنی

با تهیه یک دستگاه تصفیه آب خانگی ، میتوانید هم به صورت تخصصی از آبی با تی دی اس صفر مناسب آب آکواریوم ها استفاده کنید و به نگهداری از آب آکواریوم خانگی بپردازید و مهمتر از آن با نصب دستگاه زیر سینک آشپزخانه ، از آب آشامیدنی تصفیه شده مناسب سلامت بدن و با تکنولوژی اسمز معکوس استفاده نمایید . فیلتر مرحله پنجم و ششم ، به شیرین شدن طعم و بوی آب و اضافه شدن املاح معدنی مورد نیاز بدن میپردازد و شما با یک تیر دو نشان خواهید زد . جهت مشاوره های بیشتر و سوالات راجع به فیلتر تصفیه آب مناسب آکواریوم و دستگاه تصفیه آب خانگی آکواریوم ، میتوانید با کارشناسان مشاوره و فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *