علت کم شدن فشار آب دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی ، ایرانی و هر دستگاهی که از سیستم دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس بهره ببرد ، دارای پمپ و مخزن تصفیه آب خانگی است . علت کم شدن فشار آب تصفیه کن خانگی شما نیز دقیقا به مخزن تصفیه آب خانگی مربوط میگردد اما بسیاری گمان میکنند که کم شدن فشار پمپ تصفیه آب باعث این افت فشار است . پمپ تصفیه آب ، برای افزایش فشار آب آشامیدنی تصفیه شده تعبیه نشده است و فقط چون فیلتر اصلی این دستگاه ها بسیار ریزبافت است نیازمند یک پمپ آب برای عبور آب از این فیلتر با فشار زیاد دارد و فشار آب که بر روی شیر تصفیه آب خانگی مشاهده میکنید ، مربوط به مخزن تحت فشار تصفیه آب است . در مقاله فشار نرمال گیج فشار تصفیه آب ، به میزان باد استاندارد مخزن تصفیه آب خانگی اشاره نموده ایم اما امروز علت افت شدید فشار را بررسی میکنیم .

علت کم شدن فشار آب دستگاه تصفیه آب خانگی

عملکرد مخزن تحت فشار دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه است

مخزن تصفیه آب خانگی معمولا یک مخزن 12 لیتری یا 16 لیتری است و عملکرد آن شبیه به مخازن تحت فشار پمپ آب ساختمانی است . از شیر مخزن تصفیه آب در داخل مخزن یک تیوپ مخزن تعبیه شده است که آب در این تیوپ 12 یا 16 لیتری ذخیره میگردد و دور تا دور این تیوپ و در داخل مخزن تحت فشار هوا قرار گرفته است . وقتی شما عزیزان شیر تصفیه آب خانگی روی سینک را باز میکنید راه شیر مخزن نیز باز شده و فشار هوای دور تا دور تیوپ داخل مخزن ، به تیوپ فشار آورده و اصطلاحا آن را مچاله میکند تا آب داخل تیوپ با فشار مطلوب به شما تحویل داده شود اما وقتی افت فشار در آب شیرین کن خانگی خود احساس میکنید دو مورد را باید بررسی نمایید :

  • فشار هوای داخل مخزن کاهش پیدا کرده است
  • تیوپ مخزن سوراخ شده و کل مخزن را آب فرا گرفته است

اگر فشار هوای داخل مخزن تصفیه آب کاهش پیدا کرده باشد میتوانید از طریق والو زیر مخزن آن را با تلمبه های خانگی باد بزنید . توجه نمایید که فشار نرمال مخزن 85 psi یا 6 بار است و بیشتر باد نزنید چون به دستگاه تصفیه آب تایوانی شما فشار آمده و باعث صدمه دیدن دیگر قطعات تصفیه آب خانگی خود خواهید شد .

علت افت فشار آب دستگاه تصفیه آب خانگی

اگر تیوپ مخزن تصفیه آب سوراخ شده باشد ، تنها راه حل این مشکل تعویض مخزن تصفیه آب خانگی است اما از کجا متوجه شویم که تیوپ مخزن سوراخ و پاره شده است ؟ ساده است ، میتوانید مخزن تصفیه آب را کمی از زمین بلند کنید . اگر احساس میکنید بیش از حد نرمال سنگین شده قطعا کل مخزن تصفیه آب از آب تصفیه شده پر شده و فشار هوای آن کاملا تخلیه شده است . اگر دستگاه تصفیه آب شما گارانتی باشد شرکت موظف است مخزن تصفیه آب شما را تعویض نماید . از نکات خرید دستگاه تصفیه آب خانگی توجه به شرایط گارانتی دستگاه است که برخی شرکت ها آن را بدون قید و شرط ارائه نمیدهند اما شرکت تصفیه آسا ، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی خود را با گارانتی بدون قید و شرط قطعات و نصب و ارسال رایگان ارائه میدهد . اگر دستگاه آب تصفیه کن شما دچار افت فشار شده است جهت تعویض مخزن تصفیه آب یا تعویض فیلتر تصفیه آب ، میتوانید با کارشناسان شرکت تصفیه آسا ارتباط برقرار نمایید تا تکنسین های فنی شرکت در اسرع وقت امر شما عزیزان را انجام دهند .

تعویض مخزن تحت فشار دستگاه تصفیه آب خانگی

چه دستگاه تصفیه آبی بخریم

افت فشار دستگاه تصفیه آب خانگی از مسائل ناخوشایند در تصفیه آب به شمار میرود ، خسته کننده است و طوری خواهد شد که کم کم استفاده از دستگاه تصفیه آب خود را کنار خواهید گذاشت . قبلا توضیح دادیم که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم ، اما پیشنهاد میکنیم حتما در زمان خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی ، یا خرید حضوری ، از کارشناس مربوطه راجع به گارانتی مخزن تصفیه تصفیه آب سوال نمایید . جهت مشاوره خرید اینترنتی آب تصفیه کن با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا ارتباط برقرار نمایید . تصفیه آسا ، مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران و کرج البرز میباشد و بهترین خدمات پس از فروش تصفیه آب را ارائه خواهد داد . با مشاوره از کارشناسان ما متوجه خواهید شد که کدام دستگاه تصفیه آب بهتر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *