تی دی اس TDS در دستگاه تصفیه آب خانگی مخفف چیست ؟

تی دی اس TDS یا همان سختی آب ، مخفف کلمه انگلیسی “Total Solids Dissolved” است به معنی “کل مواد جامد حل شده” و این مقدار تست سختی ، اندازه گیری تمام املاح معدنی و ارگانیک حل شده در آب میباشد . بیشتر مواد معدنی موجود در آب ، منیزیم ، کلسیم و پتاسیم هستند . این املاح به میزان معینی باید در آب آشامیدنی وجود داشته باشند و برای سلامت بدن مناسب است اما زمانی که سطح این املاح از حد مجاز بیشتر میشود موجب نگرانی است و نیاز به حذف میزانی از آن بوجود میاید که میتوان با دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس املاح مضر داخل آب آشامیدنی را حذف نمود . جهت اطلاع از سختی نرمال آب ، میتوانید مقاله سختی آب چقدر باید باشد را مطالعه نمایید .

برای بررسی و تست میزان سختی آب میتوانید از دستگاه تی دی اس متر استفاده نمایید که به صورت پرتابل و دیجیتالی به شما سختی آب آشامیدنی را نشان میدهد . در آزمایشگاه ها برای تست سختی آب از صفحه های تست آزمایش استفاده مینمایند .

استفاده از تی دی اس متر پرتابل به آسانی امکان پذیر است . کافیست شیر تصفیه آب و یا شیر بهداشتی ظرفشویی را باز نموده و به میزان یک لیوان آب بردارید . تی دی اس متر را روشن کنید و داخل لیوان آب قرار دهید ( تا مفتول های آهنی ) سپس عددی که TDS متر نشان داد را مشاهده نمایید . عدد نشان داده شده سختی آب مدنظر شماست .

TDS مخفف چیست

عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی در کاهش تی دی اس TDS آب چیست

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی که به حذف تصفیه ی آب آشامیدنی میپردازند باید قادر به حذف املاح مضر آب آشامیدنی تا 0,0001 میکرون باشند . سختی یا تی دی اس آب تنها با املاح بسیار ریزی که با چشم دیده نمیشوند بالا و یا پایین خواهند بود . پس نتیجه میگیریم که تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن کاملا باید در این مورد باشد که بتواند سختی آب را کاهش دهد . برای مثال یک دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات قادر به حذف ریز ترین ذرات مضر آب آشامیدنی میباشد چون نیترات بسیار مضر و سرطان زا بوده و سطح آن در آب آشامیدنی مناسب سلامت بدن انسان باید به کمترین میزان خود برسد . این موضوع کاملا باید بررسی شود به همین جهت پس از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی باید حتما از تکنسین فنی درخواست کنید تا سختی آب آشامیدنی را بررسی کرده و زیر عدد 100 که نرمال و استاندارد برای بدن انسان است به شما تحویل دهد . بسیاری از عزیزان فکر میکنند چون روی دستگاه تصفیه آب خانگی عکس پرچم آمریکا قرار دارد یک دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی کیفیت بسیار بالایی دارد ، توجه نمایید که انواع دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس موجود در بازار ایران دارای پرچم آمریکا هستند زیرا تکنولوژی حذف املاح ریزی همچون نیترات و نیتریت متعلق به این کشور است و تنها این دستگاه ها تحت لیسانس آن کشور و در تایوان تولید میشوند . البته توجه نمایید که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی موجود در بازار ایران تایوانی است و این موضوع در بسیاری از کشور های دیگر نیز صدق میکند و تنها به این خاطر است که کشور تایوان مهد تولیدات انواع دستگاه تصفیه اب خانگی نیمه صنعتی و صنعتی است و این دستگاه ها به سراسر جهان صادر خواهند شد . فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی به کار رفته در این دستگاه های زیر سینکی تصفیه اب ساخت کشور آمریکا است و به دستگاه تصفیه آب خانگی RO به روش اسمز معکوس مشهور هستند .

برای انتخاب بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی حتما به پمپ و مخزن دار بودن دستگاه توجه کنید و سیستم اسمز معکوس آن را نیز پس از نصب توسط تکنسین فنی و با دستگاه سختی سنج بررسی کنید ، یک دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل باید همیشه سختی آب آشامیدنی تصفیه شده را زیر عدد 100 نگهدارد و این کیفیت آب آشامیدنی در صورت تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب در موعد های مقرر میتواند تا 2 سال به صورت ثابت و با بهترین سختی در اختیار شما قرار بگیرد و پس از گذشتن 2 سال تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب را انجام خواهید داد که پیشنهاد میکنیم این کار را خودتان انجام ندهید ، میتوانید از آموزش های موجود در سایت همچون تعویض فیلتر تصفیه آب CCK یا تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر بهره بگیرید . به این نکته توجه کنید که حتی اگر شما به خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران نیز بپردازید در صورت عوض نکردن به موقع فیلترها کیفیت مطلوبی از آب آشامیدنی تصفیه شده دریافت نخواهید کرد پس بعد از دریافت قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی و انتخاب تصفیه اب مورد نظر خود به خدمات پس از فروش آن نیز توجه کنید ، حتی میتوانید از بهترین شرکت ها و مراکز فروش تصفیه آب در تهران و کرج بهره بگیرید که هم دارای خدمات خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب هستند و هم پس از نصب و ارسال رایگان ، زمان تعویض فیلتر تصفیه آب شما را نیز به شما یاد آوری خواهند نمود تا تی دی اس آب بالا تر از حد نرمال نرود .

برای کاهش سختی آب تعویض 3 فیلتر پایین نمیتواند به دستگاه آب تصفیه کن خانگی شما کمکی کند اما دیر عوض کردن 3 فیلتر پیش تصفیه میتواند به ممبران مرحله چهارم صدمه وارد کند و در صورت صدمه دیدن فیلتر ممبران هم کیفیت آب کاهش پیدا میکند و هم از عمر مفید آب شیرین کن خانگی شما کاسته خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *