تی دی اس TDS مخفف چیست ؟

تی دی اس TDS یا همان سختی آب ، مخفف کلمه انگلیسی “Total Solids Dissolved” است به معنی “کل مواد جامد حل شده” و این مقدار تست سختی ، اندازه گیری تمام املاح معدنی و ارگانیک حل شده در آب میباشد . بیشتر مواد معدنی موجود در آب ، منیزیم ، کلسیم و پتاسیم هستند . این املاح به میزان معینی باید در آب آشامیدنی وجود داشته باشند و برای سلامت بدن مناسب است اما زمانی که سطح این املاح از حد مجاز بیشتر میشود موجب نگرانی است و نیاز به حذف میزانی از آن بوجود میاید که میتوان با دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس املاح مضر داخل آب آشامیدنی را حذف نمود . جهت اطلاع از سختی نرمال آب ، میتوانید مقاله سختی آب چقدر باید باشد را مطالعه نمایید .

برای بررسی و تست میزان سختی آب میتوانید از دستگاه تی دی اس متر استفاده نمایید که به صورت پرتابل و دیجیتالی به شما سختی آب آشامیدنی را نشان میدهد . در آزمایشگاه ها برای تست سختی آب از صفحه های تست آزمایش استفاده مینمایند .

استفاده از تی دی اس متر پرتابل به آسانی امکان پذیر است . کافیست شیر تصفیه آب و یا شیر بهداشتی ظرفشویی را باز نموده و به میزان یک لیوان آب بردارید . تی دی اس متر را روشن کنید و داخل لیوان آب قرار دهید ( تا مفتول های آهنی ) سپس عددی که TDS متر نشان داد را مشاهده نمایید . عدد نشان داده شده سختی آب مدنظر شماست .

TDS مخفف چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *