انواع مختلف فیلترهای تصفیه آب خانگی

وقتی حرف از تصفیه ی آب آشامیدنی به میان میاید اولین چیزی که در ذهنمان تجسم میکنیم فیلتر های دستگاه تصفیه آب است و این سوال که هر مرحله از این فیلترهای دستگاه چه کاری انجام میدهند و عملکرد کلی دستگاه تصفیه آب شما چگونه خواهد بود ؟ فیلتراسیون آب مدل ها و روش های مختلفی دارد و به جرأت میتوان گفت که دستگاه تصفیه آب RO بهترین مدل از این نوع فیلترها را در بر میگیرد و اصولی ترین روش آب آشامیدنی در دنیا میباشد و به همین دلیل جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران و دنیا از سیستم اسمز معکوس بهره میبرد . آب آشامیدنی برای تصفیه شدن باید از چند مرحله فیلتر آب تصفیه گذر کند تا به کیفیت مطلوب و مناسب سختی آب برسد . سلامت ما انسان ها طبعا در گرو آبی که مینوشیم است و این غیر قابل انکار نخواهد بود .

انواع مختلف فیلترهای تصفیه آب خانگی

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای تصفیه آب خانگی

فیلتر های یک دستگاه تصفیه آب تایوانی خوب به ترتیب زیر و با عملکردی به شرح زیر پشت هم قرار گرفته و آب را از خود عبور میدهند تا بهترین آب آشامیدنی دنیا را در اختیار شما قرار دهند :

  • فیلتر پلی پروپیلن : در مرحله اول تصفیه آب خانگی قرار گرفته و آب آشامیدنی را از املاح درشت تصفیه میکند .
  • فیلتر کربن اکتیو : مرحله دوم تصفیه آب است که با استفاده از پوسته نارگیل ساخته شده و کلر آب را حذف میکند .
  • فیلتر کربن بلاک : سی تی او CTO کربن فشرده تر از مرحله دوم است و کار فیلتر شماره دو را تکمیل میکند .
  • فیلتر ممبران : ممبران فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب است و تمام املاح مفید و مضر موجود در آب آشامیدنی را حذف میکند .
  • فیلتر پست کربن : POST CARBON یا کربن خطی آب آشامیدنی را شیرین میکند و دستگاه تصفیه آب را به آب شیرین کن تایوانی تبدیل میکند .
  • فیلتر مینرال : مرحله ششم املاح مفید همچون کلسیم ، منیزیم ، سدیم را که از آب آشامیدنی حذف شده به آن بر میگرداند .
  • فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی : مرحله هفتم ، آب را یونیزه قلیایی کرده و سطح PH آب را افزایش میدهد .

این فیلتر های تصفیه آب هر کدام در زمانی نیاز به تعویض نیز دارند . دستگاه تصفیه آب سافت واتر و دستگاه تصفیه آب CCK از بهترین دستگاه هایی هستند که هم مدل شش مرحله ای و هم هفت مرحله ای دارند و در دوره های خاصی نیاز به تعویض فیلتر پیدا میکنند . جهت اطلاع از زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود اینجا کلیک کنید .

دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

توجه نمایید که دستگاه های تصفیه آب کوچک سه مرحله ای و پنج مرحله ای که فاقد پمپ و مخزن هستند . فیلتر ممبران مرحله چهارم را نیز ندارند . هر چند این دستگاه ها کاملا آب آشامیدنی را حذف نمیکنند اما ارزان قیمت بوده و یک دستگاه تصفیه ساده میباشند که رسوبات و کلر را از آب شما میگیرد . این دستگاه مناسب جاهایی است که زیاد آب کثیف نباشد یا آب چشمه برای آشامیدن استفاده شود اما برای تهران و کرج نمیتوان روی تصفیه ی این دستگاه های بدون پمپ و مخزن حساب باز کرد . شیوه ی تصفیه ی آب در این دستگاه ها اولترافیلتراسیون UF است برای اطلاعات بیشتر : بیشتر بخوانید

بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب

در انواع بورس ها و مراکز فروشگاه های تصفیه آب در تهران و کرج انواع مختلف برند و مارک دستگاه برای تصفیه ی آب آشامیدنی وجود دارد و به فروش میرسد . در اینترنت نیز بسیاری فروشگاه های اینترنتی تصفیه آب وجود دارد که به خدمات این دستگاه ها میپردازند . تردید نکنید که بهترین فیلتر های تصفیه آب داخل بهترین مارک های دستگاه تصفیه آب خانگی همچون سافت واتر و CCK قرار میگیرد چون این دستگاه ها جدیدترین دستگاه های حال حاضر تصفیه کننده ی آب هستند و با کیفیت ترین و مناسب ترین قطعات و فیلترها نیز در این دستگاه ها استفاده میگردد .

خرید اینترنتی فیلتر دستگاه تصفیه آب

برای تعویض فیلتر دستگاه خود حتما باید فیلترهای مناسب و مرغوبی خریداری نمایید . این فیلتر ها مارک های متفاوتی دارند اما فیلتر تصفیه آب CCK در میان انواع مارک ها ، کیفیت درجه یک داشته و همچنین از گواهینامه های NSF ، FDA و واتر کوآلیتی WATER QUALITY نیز بهره میگیرند . این فیلتر های تصفیه ی آب به صورت پک سه تایی فیلتر های پایین و پک سه تایی فیلتر های بالا یا پک کلی شش فیلتر تصفیه آب به فروش میرسد . خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب از مزایایی که دارد این است که میتوانید از خدمات تکنسین های فنی نیز به رایگان بهره مند شوید و کار تعویض فیلتر دستگاه خود را در تهران و کرج به تکنسین های فنی شرکت تصفیه آسا بسپارید . برای مشاهده قیمت انواع فیلتر تصفیه آب و سفارش اینترنتی اینجا کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *