آب آشامیدنی قابل شرب برای سلامتی بدن انسان شرایط خاص خود را دارد . یعنی باید عاری از املاح مضر باشند ، ضمن این که املاح مفیدی هم هستند که باید در آب آشامیدنی شرب به صورت حل شده وجود داشته باشد . املاح مفیدی همچون کلسیم ، منیزیم ، سدیم و بی کربنات که به وجود تعادل املاح معدنی بدن انسان کمک شایانی میکند . با این تفاسیر آیا آب مقطر قابل خوردن است ؟ اصلا تفاوت آب مقطر با آب معمولی چیست ؟

آب مقطر چیست ؟

آب مقطر چه آبی است ؟ ، مایعی است که هیچ گونه املاحی در آن وجود نداشته باشد و تی دی اس tds یا سختی آب مقطر ، کاملا صفر میباشد . آشامیدن آب مقطر برای بدن انسان در حالتی که مداوم و همیشگی نباشد ضرر ندارد اما خوردن آب مقطر به صورت مستمر باعث کاهش املاح معدنی مورد نیاز بدن میشود و این سلامت بدن انسان را به خطر میرساند پس استفاده مداوم از این آب خوب نیست و مضر است . اما آب مقطر برای برخی مشاغل همچون چاپ خانه ها مورد نیاز است . چاپخانه ها برای انواع دستگاه چاپ خود نیاز به آب مقطر دارند اما چگونه میتوانیم آب مقطر درست کنیم یا آب مقطر بدست آوریم ؟ شاید خرید آب مقطر اولین فکری باشد که به ذهن شما میرسد و به این فکر افتادید که آب مقطر از کجا بخریم ؟

آیا آب مقطر قابل خوردن است

چگونه آب مقطر درست کنیم ؟

گاهی اوقات که نیاز به آب مقطر برای شغل ما و یا حیطه کاری مان واجب میشود درست کردن آب مقطر به صرفه ترین روش است چون خرید آب مقطر آن هم همیشه ، زیاد به صرفه نیست . اما آب مقطر چگونه درست میشود ؟ در تصفیه آب آشامیدنی ، بهترین شیوه تصفیه آب ، سیستم تصفیه آب اسمز معکوس RO میباشد . انواع دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس ، که از یک تکنولوژی تحت لیسانس آمریکا بهره میبرد آب آشامیدنی را کاملا عاری از هر گونه املاح مفید و مضر مینماید ، یعنی آب مقطر ، این دستگاه حتی به دستگاه تصفیه آب خانگی حذف نیترات نیز مشهور است که از ریزترین و مضرترین املاح در آب آشامیدنی محسوب میشود ، سپس در فیلتر مینرال تصفیه آب ، املاح معدنی مفیدی که طی مراحل تصفیه حذف شده اند را به آب مقطر برمیگرداند تا برای سلامت بدن مضر نباشد . حال برای استفاده از آب مقطر تی دی اس صفر ، میتوانیم یک خروجی از فیلتر اصلی این دستگاه تصفیه آب در مرحله چهارم بگیریم تا آب مقطر با سختی صفر در اختیار ما قرار گیرد .

اگر میخواهید از این دستگاه تصفیه آب خانگی ، برای آشامیدن و شرب نیز استفاده کنید . بهترین سختی آب برای آشامیدن ، تی دی اس 30 تا 90 است که میتوانید فیلتر پست کربن مرحله پنجم ، فیلتر مینرال مرحله ششم و فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی مرحله هفتم هم داشته باشید . اگر فقط میخواهید از این دستگاه آب مقطر بگیرید و نمیخواهید از آب آشامیدنی تصفیه شده قابل شرب استفاده کنید میتوانید فیلترهای بعد از ممبران تصفیه آب یعنی فیلتر های بعد از مرحله چهارم را از مدار تصفیه آب حذف کنید تا تنها خروجی شما آب مقطر باشد .

آیا آب مقطر قابل آشامیدن شرب است

برای تولید آب مقطر چه دستگاه تصفیه آبی بخریم ؟

طبیعتا سختی آب آشامیدنی تصفیه شده قابل شرب ، با سختی آب مقطر که صفر است متفاوت است . اما خرید دستگاه تصفیه آب خانگی تولید آب مقطر تفاوتی با یک دستگاه تصفیه آب آشامیدنی نمیکند و میتوانید از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ، برای تولید آب مقطر و رسیدن به سختی صفر نیز استفاده کنید . قبلا توضیح دادیم که حذف کلر آب آکواریوم چگونه است . آب مقطر برای انواع آکواریوم آب شور و شیرین نیز بسیار مفید است و ماهی ها در آب مقطر بسیار بهتر زندگی میکنند . برای تولید آب مقطر آکواریوم نیز میتوانید از انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی خانگی استفاده کنید .

از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران از نظر برند ، مارک و کشور ساخت ، میتوان به دستگاه تصفیه آب CCK ، دستگاه تصفیه آب سافت واتر و دستگاه تصفیه آب آکوا تایوان اشاره نمود که از سری دستگاه های تصفیه آب خانگی زیر سینکی اسمزی به شمار میروند . اگر میخواهید برای آشامیدن نیز از این آب استفاده کنید پیشنهاد ما به شما یک دستگاه تصفیه آب هفت مرحله ای یونیزه قلیایی است که بهترین دستگاه تصفیه آب قلیایی در ایران ، تصفیه آب CCK میباشد . جهت اطلاعات بیشتر راجع به قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی و راهنمایی نکات مهم خرید دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید .

3 پاسخ
 1. صدیقیان
  صدیقیان گفته:

  اگه سختی آب تصفیه اب خونگی بیش از حد پایین اومده باشه باید چطوری مشکل رو برطرف کنیم که آب مقطر مصرف نکنیم ؟

  پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   با تعویض فیلتر شماره شش مینرال معدنی ساز میتونید مشکل رو مرتفع کنید و سختی آب رو نیز می‌توان با تنظیم شیر میکس تصفیه آب افزایش داد

   پاسخ
 2. غنی فرهادب
  غنی فرهادب گفته:

  برای آکواریوم آب شیرین سختی آب چقد باید باشه؟ میشه از تصفیه آب زیرسینکی استفاده کرد که آب با سختی نرمال بگیریم؟

  پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدتمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *