آموزش نحوه صحیح تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی

بسیاری از لوازم خانگی نیاز به سرویس خاص و دوره ای ندارند . این لوازم عبارت اند از یخچال ، مایکرو ویو ، آبمیوه گیری و دیگر وسایلی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرند . اما یک دستگاه آب تصفیه کن خانگی از این قاعده مستثنی بوده و تعویض فیلتر تصفیه آب یکی از اصول اساسی در این زمینه است که هر دستگاه تصفیه آب تایوانی باید در زمان دوره ای خود سرویس و تعویض فیلتر گردد . به یاد داشتن زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب از آنجایی که هر مرحله در زمان خاص خود تعویض میشود برای تمام دارندگان تصفیه آب خانگی کار ساده ای به نظر نمیرسد به همین جهت یکی از خدمات پس از فروش تصفیه آب شرکت تصفیه آسا اطلاع رسانی زمان تعویض فیلتر آب تصفیه است . برای مثال در صورتی که شما دستگاه تصفیه آب cck را خریداری کرده اید در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب cck به شما به صورت اتوماتیک اطلاع رسانی میگردد تا از عوارض دیر عوض کردن فیلتر آب شیرین کن خانگی مصون بمانید . جهت خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب پیشنهاد میکنیم به صفحه قیمت فیلتر تصفیه آب مراجعه نمایید و برای ثبت سفارش نیز میتوانید با کارشناسان فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید . تعویض فیلتر تصفیه آب در تهران توسط کارشناسان فنی تصفیه آسا در اسرع وقت و با تضمین بهترین قیمت انجام خواهد شد .

نحوه صحیح تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی

روش صحیح تعویض فیلتر آب تصفیه

یک دستگاه آب تصفیه کن خانگی باید به صورت اصولی تعویض فیلتر گردد تا مشکلات تصفیه آب خانگی برای شما پیش نیاید . برخی از این مشکلات دستگاه تصفیه آب خانگی را میتوان به تلخی آب تصفیه شده ، مزه بد و بوی بد آب تصفیه شده ، کدر بودن و سفیدک های موجود روی آب تصفیه شده اشاره نمود که با تعویض نادرست فیلتر آب تصفیه بوجود خواهد آمد . برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه اب باید ابتدا فیلترهای تصفیه آب به ترتیب را بشناسید و در رابطه با هر کدام اطلاعات کافی داشته باشید که نحوه درست این امر را به شما آموزش میدهیم .

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای آب تصفیه کن خانگی

قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در پک های سه عددی و یا در پک کامل فیلتر تصفیه آب قاعدتا ارزان تر و به صرفه تر از خرید تک به تک فیلترهای تصفیه آب تایوانی است . فیلتر آب تصفیه کن خانگی اگر به ترتیب تعویض گردند موردی برای دستگاه شما پیش نخواهد آمد . البته کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی مسئله پر اهمیتی است که در ادامه به آن به صورت کامل خواهیم پرداخت .

آموزش نحوه صحیح تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی

تعویض فیلتر اول تصفیه آب خانگی که همان فیلتر پلی پروپیلن pp است باید هر چهار الی شش ماه انجام گردد . این فیلتر آب تصفیه کن خانگی املاح درشت موجود در آب لوله کشی شهری را تصفیه میکند که عبارت اند از گل و لای و زنگ لوله که ضررهای جبران ناپذیری برای کلیه انسان خواهد داشت . دیر عوض کردن فیلتر شماره یک آب تصفیه کن میتواند باعث عبور املاح درشت آب آشامیدنی و ورود آن به ممبران تصفیه آب خانگی شود . حتی اگر شما از یک دستگاه تصفیه آب آمریکایی یا پرفروش ترین دستگاه تصفیه آب خانگی نیز استفاده نمایید در صورت دیر عوض کردن فیلترها کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده شما کاهش پیدا خواهد نمود تا جایی که با آب شیر ظرفشویی برابری خواهد کرد پس در صورتی که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی هم در اختیار دارید به سرویس آب تصفیه کن خود توجه فراوانی نمایید . فروش دستگاه تصفیه آب در غرب تهران و شرق تهران توسط کارشناسان تصفیه آسا مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در تهران انجام شده و خدمات تعویض فیلتر نیز با ارسال و تعویض رایگان به شما ارائه خواهد شد و شما تنها قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب را پرداخت خواهید کرد .

برای تعویض فیلتر اول دوم و سوم که به ترتیب فیلتر پلی پروپیلن ، فیلتر کربن اکتیو و فیلتر کربن بلاک هستند ابتدا شیرهای ورودی دستگاه تصفیه اب و شیر مخزن ذخیره تصفیه اب را ببندید و سپس با استفاده از آچار حوزینگ فیلترهای سه گانه تصفیه آب میتوانید حوزینگ های پایینی را باز نمایید . زیر تصفیه کننده آب خود یک ظرف قرار دهید تا کابینت و آشپزخانه خیس نشود . باز کردن حوزینگ 10 اینچ تصفیه آب خانگی با آچار و به سمت جهت عقربه های ساعت انجام میشود و بستن آن بر عکس عقربه های ساعت خواهد بود . برخی عزیزان از مشکل باز نشدن فیلتر تصفیه آب سوال کرده اند که این موضوع به علت رسوب کردن آب در میان رزوه ها است . بین رزوه و حوزینگ را میتوانید با چاقو از رسوب پاک سازی کنید تا حوزینگ باز شود . البته توجه کنید که به حوزینگ صدمه نزنید و به آرامی این کار را انجام دهید چون در غیر این صورت ممکن است حوزینگ شما دیگر آب بندی نشود . پس از باز کردن حوزینگ ها فیلترهای 1و2و3 را جایگزین فیلترهای قبلی استفاده شده کنید و حوزینگ آب تصفیه کن را ببندید .

روش صحیح تعویض فیلتر پست کربن مینرال

خب تا اینجای کار کاملا ساده بود اما کربن گیری آب تصفیه کن خانگی پس از تعویض فیلتر دوم و سوم باید حتما انجام شود و نحوه صحیح این کار نیز به این صورت است که ابتدا شلنگ ورودی فیلتر چهارم ممبران تصفیه آب را قطع میکنید . شیر ورودی آب تصفیه را باز میکنید و اجازه خروج 10 الی 20 لیتر آب از این شلنگ را میدهید . تا زمانی که آب شفاف شود و کاملا کربن سیاه خارج شود به این امر ادامه دهید . سپس میتوانید ورودی فیلتر چهارم تصفیه کن آب را وصل کرده و شیر ورودی و شیر مخزن را باز کنید . پس از تعویض فیلترهای پایینی نیازمند آن خواهیم بود که 2 الی 3 بار مخزن تصفیه آب را خالی و پر کرده تا آب تصفیه شده داخل مخزن یک دست و سالم و پاکیزه گردد . برای این منظور نیز میتوانید شیر برداشت روی سینک را باز کنید تا مخزن خالی شود و پس از افت فشار شیر روی سینک را ببندید تا مخزن پر گردد .

روش صحیح تعویض فیلتر پست کربن و مینرال نیز به این شیوه است که باید اتصالات کوئیک فیتینگ را از دو سر فیلترهای قدیمی باز کنید و به دو سر فیلترهای جدید ببندید . معنی flow روی فیلتر تصفیه آب جهت فیلتر تصفیه آب خانگی را نشان میدهد . قیمت آب تصفیه کن خانگی بر حسب تعداد مراحل فیلتر و کیفیت فیلتر تصفیه آب تعیین میگردد . برای باز کردن اتصالات فیلترهای بالایی زیاد محکم برخورد نکنید چون در صورت شکستن اتصال دستگاه شما تا زمان تهیه اتصال جدید بلا استفاده خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *