فیلتر پست کربن تصفیه آب در واقع فیلتر شماره 5 انواع دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب میگردد . نحوه تعویض فیلتر پست کربن تصفیه آب کمی با فیلترهای سه گانه تصفیه آب متفاوت است . هر چند ما در پست تعویض فیلتر تصفیه آب به شما عزیزان به خوبی آموزش تعویض فیلتر را ارائه داده ایم با این حال در این پست سعی داریم به صورت تخصصی به عوض کردن فیلتر تصفیه آب که با آچار حوزینگ قادر به تعویض آنها نخواهیم بود بپردازیم و در رابطه با ورودی خروجی های فیلترها کمی بیشتر توضیحاتی ارائه نماییم تا در زمان تعویض فیلتر به مشکل برنخورید و همچنین ورودی خروجی های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی خود را اشتباه نبندید .

شما عزیزان برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای خود میتوانید با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت و به صورت اصولی عوض کردن فیلتر آب خانگی شما را بر عهده بگیرند . توجه داشته باشید که تعویض فیلترها امری تخصصی و فنی بوده و در صورتی که اطلاعات لازم در این زمینه را نداشته باشید به خود و دستگاه تصفیه آب آسیب خواهید رساند .

حتی اگر شما بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در ایران را هم خریداری کرده باشید و فیلترهای آن را دیر عوض کنید کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده آن طور که مد نظر شماست نخواهد بود و کتری رسوب میزند و همچنین املاح مضر از آب آشامیدنی حذف و تصفیه کامل نخواهند شد .

کارشناسان شرکت تصفیه آسا با ارائه خدمات اطلاع رسانی زمان تعویض فیلتر تصفیه آب به شما این امکان را میدهند تا به صورت دوره ای و سر وقت های معین شده دستگاه خود را سرویس نموده و از آب آشامیدنی تصفیه شده و استاندارد لذت ببرید .

نحوه تعویض فیلتر پست کربن تصفیه آب

عملکرد فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر پست کربن خطی Post Carbon در مرحله پنجم تصفیه اب خانگی و در پس از ممبران که اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب محسوب میشود قرار گرفته است . فیلتر پست کربن یک فیلتر کربن گیاهی 100 درصد کوکونات بوده که کربن داخل آن از جنس پوسته نارگیل تولید میگردد و وظیفه آب حذف بو ، طعم و رنگ بد آب آشامیدنی محسوب میشود .

فیلتر کربن خطی را در بالای دستگاه عمدتا و به صورت کپسولی و سفید رنگ مشاهده میکنید . بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی در بازار ایران در حال حاضر فیلتر تصفیه آب مینروا تایوانی است که وارداتی بوده و آب آشامیدنی را به بهترین روش تصفیه آب آشامیدنی ، تمیز و پاکیزه مینماید و همچنین دارای استاندارد NSF سازمان جهانی بهداشت هم میباشد .

علت تلخی آب تصفیه شده در بسیاری از موارد دیر عوض کردن فیلتر پست کربن خطی است . شما عزیزان میتوانید این فیلتر را هم با پک کامل فیلتر تصفیه آب از شرکت تصفیه آسا خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب نمایید و هم از پک فیلتر مرحله پنجم ششم هفتم استفاده نمایید که هر یکسال نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد .

بهترین زمان تعویض فیلتر مرحله پنجم هر یکسال با مرحله ششم مینرال معدنی ساز است و نحوه تعویض فیلتر مینرال مرحله ششم تصفیه آب نیز همانند فیلتر پست کربن میباشد .

آموزش تعویض فیلتر پست کربن

همانطور که در نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب عرض کردیم برای تعویض فیلتر پست کربن آب تصفیه کن خانگی هم پیشنهاد میشود تا از دستکش کار که مخصوص لوله کشی و انواع کار های فنی است استفاده نمایید .

برای این منظور ابتدا شیر ورودی دستگاه را ببندید . شیر مخزن را نیز پس از بستن شیر ورودی ببندید تا آب از مخزن به ورودی فیلتر پنجم خارج نشود . توجه کنید که فیلتر پنجم معمولا با فیلترهای سه گانه تصفیه آب که مراحل اول دوم و سوم هستند تعویض میشود اما در اینجا تنها به نحوه تعویض فیلتر پست کربن میپردازیم و از بحث های حاشیه ای دور خواهیم بود .

شیر ورودی و شیر مخزن تصفیه آب در حالت بسته

همانند تصویر ورودی فیلتر پست کربن دارای یک سه راهی است که یک سر سراهی فیتینگی خروجی فیلتر چهارم و سر دیگر آن ورودی مخزن میباشد .

اتصال ورودی فیلتر پست کربن تصفیه آب

شلنگ های سه راهی پست کربن را به صورت تصویر زیر از فیلتر آب خانگی جدا نمایید .

نحوه جدا کردن شلنگ از اتصال فیلتر پست کربن

خروجی فیلتر آب تصفیه کن نیز دارای یک سه راهی میباشد که یک سر آن خروجی شیر میکس و سر دیگر آن به ورودی فیلتر مرحله ششم مینرال معدنی ساز ختم میشود . شلنگهای تصفیه آب را از این سه راهی نیز جدا نمایید .

اتصال خروجی فیلتر پست کربن تصفیه آب

حال فیلتر پست کربن از دستگاه جدا بوده و میتوانید آن را از روی شاسی بردارید . برای تعویض فیلترهای بالایی نیازمند یک انبر دست خواهید بود تا به وسیله آن اتصالات کوئیک فیتینگ را از فیلترها جدا کنید . به کمک انبر دست اتصالات را از پست کربن باز کنید . اتصالات کوئیک فیتینگ خلاف جهت عقربه های ساعت از فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی باز میشوند .

نحوه جدا کردن اتصال از فیلتر پست کربن تصفیه آب

پس از باز کردن اتصالات پیشنهاد میشود حتما برای آب بندی بهتر دستگاه و جلوگیری از نشتی دادن آب از ورودی خروجی فیلترهای آب شیرین کن خانگی از نوار تفلون جهت آب بندی استفاده نمایید . اتصال کوئیک فیتینگ را در دست چپ خود گرفته و نوار تفلون را در دست راست بگیرید .

از زیر اتصال و در جهت عقربه های ساعت نوار تفلون را محکم به میزانی بپیچید که رزوه ها و پیش اتصال دیگر مشخص نباشند و سطح نوار تفلون صاف به نظر برسد .

پس از بستن نوار تفلون به همان صورت که از فیلتر استفاده شده اتصال را باز کردید بر روی فیلتر جدید و نو ببندید . چند نکته را در نظر بگیرید که بستن نوار تفلون روی اتصال باعث میشود تا اتصال کوئیک فیتینگ سخت تر و سفت تر روی فیلتر جدید بسته شود پس دقت کنید تا اتصال نشکند و ترک بر ندارد چون در صورتی که رزوه های اتصال داخل فیلتر پنجم بشکند هم اتصال و هم فیلتر آب بلا استفاده خواهد شد .

اگر ورودی خروجی های پست کربن را فراموش کردید هیچ اشکالی پیش نمی آید . همانطور که گفتیم دو سر این فیلتر سه راهی میخورد یعنی اتصالی که به ورودی متصل میشود با اتصالی که به خروجی متصل میشود تفاوتی ندارد پس برای این منظور نیازی به دقت در این زمینه نخواهید داشت . تنها امری که ملزم به یادگیری آن هستید آن است که ورودی خروجی فیلتر پست کربن را بر عکس به دستگاه متصل نکنید چون در این صورت دستگاه آب آشامیدنی را تصفیه نمیکند .

در مقایسه روش های تصفیه آب خانگی به شما عزیزان توضیح دادیم که سیستم اسمز معکوس از بهترین روش تصفیه آب خانگی در ایران و دنیا محسوب میشود . یکی از وجوه برتری این سیستم نسبت به دستگاه مکانیکی ، وجود اصولی فیلتر پست کربن پس از تصفیه کامل آب آشامیدنی است .

برای بررسی ورودی خروجی صحیح فیلتر پست کربن پیشنهاد میکنیم روی بدنه این فیلتر را مشاهده کنید . معمولا روی بدنه فیلتر پست کربن یا روی لیبل آن یک فلش به همراه کلمه انگلیسی FLOW به معنی جهت وجود دارد . سر فلش به سمت خروجی فیلتر آب است که میتوانید از این روش برای درست و صحیح تعویض کردن فیلترها کمک بگیرید .

پس از تعویض پست کربن شیر ورودی و شیر مخزن تصفیه آب را باز نمایید و اجازه دهید کربن داخل فیلتر پست کربن از شیر بهداشتی روی سینک خارج گردد تا آب آشامیدنی کاملا شفاف شود .

شیر ورودی و شیر مخزن تصفیه آب در حالت باز

میتوانید فیلتر مینرال معدنی ساز دستگاه خود را نیز تعویض کنید . بسیاری از دستگاه های موجود در خانه ها و منازل تهران و کرج و بسیاری از شهرستان ها دارای 5 مرحله فیلتر تصفیه آب هستند که در مرحله آخر فیلتر کربن خطی پست قرار گرفته است .

این فیلتر به تنهایی برای بدن انسان مضر است و باید پس از آن حتما فیلتر مرحله ششم مینرال معدنی ساز قرار بگیرد تا سختی آب آشامیدنی به میزان لازم و استاندارد افزایش یابد و زیر عدد 100 ثابت شود .

نبودن فیلتر مینرال بعد از پست کربن باعث میشود تا سختی آب آشامیدنی تصفیه شده بیش از اندازه معمولا زیر 30 یا 20 قرار گیرد که هم باعث تلخی آب تصفیه شده میشود و هم املاح معدنی مفیدی که باید در آب وجود داشته باشند در آب قرار ندارند و در این صورت آب آشامیدنی تصفیه شده برای بدن انسان مضر خواهد بود . میتوانید در دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟ بیشتر راجع به برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی اطلاعات فنی کسب نمایید تا متوجه این سوال که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم؟ شوید و بهترین مارک تصفیه آب خانگی زیر سینکی در بازار ایران را تهیه نمایید .

بهترین فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب خانگی

در بازار ایران انواع مارک فیلتر تصفیه آب پیدا میشود که در مغازه ها ، فروشگاه های اینترنتی و شرکتهای تصفیه آب میتوانید آنها را تهیه و خرید آنلاین نمایید . اما بهترین مارک فیلتر پست کربن متعلق به بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران است . همانطور که اشاره کردیم فیلتر پست کربن مینروا Minerva Post Carbon Water Purifier Filter یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است که دستگاه آب شیرین کن خانگی شما را کامل مینماید .

جهت تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی پیشنهاد میشود همیشه از فیلترهای مرغوب و درجه یک استفاده نمایید تا آب آشامیدنی خروجی دستگاه شما بهترین سختی مناسب آشامیدن را در اختیار شما عزیزان قرار دهد .

قیمت فیلتر پست کربن تصفیه آب خانگی

در صفحه قیمت فیلتر تصفیه آب در رابطه با قیمت انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی نوشته شده است . شرکت تصفیه آسا قیمت فیلتر پست کربن خود را هم به صورت فروش تکی و هم به صورت فروش عمده به شما عزیزان ارائه مینماید تا بتوانید از نمایندگی انحصاری برند مینروا تایوان Minerva Taiwan بهترین فیلترهای آب را خریداری نمایید .

قیمت پست کربن در بازار از 20 هزار تومان تا 200 هزار تومان یافت میشود . کارشناسان تصفیه آسا اما بهترین قیمت در کنار بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار میدهند . همچنین قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی نیز در شرکت تصفیه آسا با امکان خرید اقساطی دستگاه تصفیه آب خانگی فراهم شده و کاملا مقرون به صرفه تر از شرکتهای دیگر بوده تا شما عزیزان بتوانید با بهترین خدمات از تصفیه آسا خریداری نمایید .

خرید اینترنتی فیلتر پست کربن تصفیه آب از تصفیه آسا

شرکت تصفیه آسا با ارائه انواع مراحل فیلتر آب همچون فیلتر پلی پروپیلن ، فیلتر کربن اکتیو گرانول ، فیلتر کربن بلاک ، فیلتر ممبران اسمز معکوس خانگی ، فیلتر پست کربن خطی ، فیلتر مینرال معدنی ساز ، فیلتر آلکالاین قلیایی ساز ، فیلتر اکسیژن ساز به صورت فروش اینترنتی فیلتر تصفیه آب در جهت سهولت شما عزیزان قدم برداشته است . تعویض فیلترها کاملا رایگان بوده و شما تنها قیمت خرید فیلتر تصفیه آب را خواهید پرداخت . برای این منظور پیشنهاد میشود تا با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید تا پس از دریافت آدرس با شما هماهنگ کرده و تکنسین های فنی شرکت در سریع ترین زمان ممکن برای تعویض فیلتر خدمت شما برسند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *