حتما این جمله را بارها و بارها خوانده اید که “انسان بدون غذا میتواند تا یک ماه زنده بماند اما بدون آب فقط تا سه روز زنده خواهد ماند” . آب آشامیدنی مایع حیات و زندگی بخش به تمام موجودات زنده است ، اما این روز ها آلودگی موجود در آب های زیر زمینی باعث شده که آب آشامیدنی لوله کشی شهری ، کیفیت و املاح مورد نیاز بدن را تامین نکند ضمن این که شامل املاح مضری نیز هست که باعث ضررهایی برای سلامت بدن انسان میشود . وجود نیترات در آب آشامیدنی که سرطان زاست ، کلر در آب آشامیدنی که باعث چروک شدن پوست میشود ما را به استفاده از آب آشامیدنی تصفیه شده ترغیب میکند زیرا آب سالم از بسیاری از مضرات جلوگیری میکند . از فواید نوشیدن آب تصفیه شده میتوان به آبرسانی به پوست صورت و شفاف سازی پوست اشاره نمود . اما مسئله مهم تر از نوشیدن آب آشامیدنی ، نوشیدن آب آشامیدنی پاکیزه و سالم است که در لوله کشی شهری متاسفانه یافت نمیشود پس در نتیجه مجبور به خرید آب معدنی یا دستگاه تصفیه آب خواهیم شد . قطعا مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران سیستم های زیر سینکی کاملی به شما عزیزان ارائه خواهد نمود که میتوان با استفاده از این دستگاه تصفیه اب خانگی به بهترین نحو آب آشامیدنی را تصفیه کرده و با سختی استاندارد سلامت بدن انسان دریافت کرد تا خیالمان از سلامت آب آشامیدنی خود و خانواده مان راحت تر باشد . انواع فیلتر تصفیه آب هستند که میتوان برای دستگاه خود و در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب استفاده نمود تا مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی را بهتر متوجه شوید و از این موارد استفاده ببرید .

روزانه چقدر آب بخوریم ؟

بسیاری از مقامات بهداشت در دنیا همچون سازمان بهداشت جهانی NSF توصیه میکنند که میزان مصرف آب در طول یک روز ، 8 لیوان یا حدود 2 لیتر در روز است . با این حال این عدد کاملا بستگی به شرایط بدن انسان دارد ، همانطور که میزان خوردن غذا در طول روز به فرد بستگی دارد . به عنوان مثال ، افرادی که زیاد ورزش میکنند یا فعالیت بدنی زیادی دارند ، افرادی که در زیر آفتاب کار میکنند بدنشان تعریق بیشتری دارد ، باید  آب آشامیدنی مورد نیاز بیشتری نسبت به کسانی که زیاد فعال نیستند بنوشند .

میزان آب مورد نیاز بدن در طول یک روز

آب آشامیدنی مورد نیاز بدن در طول روز برای مردان و زنان نیز متفاوت است . برخی بررسی ها نشان داده که انسان مذکر یعنی مردان و پسران ، روزانه باید 12 لیوان آب آشامیدنی مصرف نمایند اما انسان مونث یعنی زنان و دختران روزانه نیاز به 8 لیوان آب آشامیدنی برای سلامت بدن خود دارند .

میزان مصرف آب در دوران بارداری نیز بیشتر میشود ، افراد مسن تر و مادران شیرده نیز نیاز بیشتری نسبت به حد نرمال مصرف آب عادی بدن دارند . توجه داشته باشید که شما عزیزان ، همچنین از بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها مانند قهوه ، چای ، گوشت ، ماهی ، شیر و به ویژه میوه ها و سبزیجات آب مصرف میکنید .

به عنوان یک برنامه ریزی و قاعده درست ، همیشه باید تا زمانی که تشنه شوید ، کالری بسوزانید و در زمان نوشیدن آب آشامیدنی به اندازه کافی ، یعنی در حد برطرف شدن تشنگی آب بنوشید .

روزانه چقدر آب بنوشیم بخوریم

اگر شما احساس سردرد میکنید ، عصبی هستید و خلق خوی تندی پیدا کردید ، به طور مداوم گرسنه هستید و یا نمیتوانید بر روی مسائل تمرکز کنید ، اینها هم علائم کمبود آب آشامیدنی مورد نیاز بدن شما میباشد ، پس با نوشیدین آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده میتوانید این مشکلات جسمی را به سادگی حل نمایید .

بر اساس مطالعات ، مصرف و نوشیدن منظم 1 الی 2 لیتر آب آشامیدنی سالم تصفیه شده در طول روز برای کاهش وزن مفید است و باعث افزایش سوخت و ساز بدن میشود .

میزان 8 لیوان در طول روز ؛ یک قاعده کلی است ، بعضی افراد ممکن است کمتر نیاز به آب آشامیدنی داشته باشند ، در حالی که دیگر افراد نیاز بیشتری به آب آشامیدنی دارند . آب آشامیدنی تصفیه شده همچنین برای جلوگیری از سنگ کلیه و دفع سنگ کلیه بسیار مفید است .

توصیه میشود که به هیچ عنوان آب آشامیدنی بیش از حد مورد نیاز مصرف نکنید ، زیرا باعث مسموم شدن بدن و در مواردی باعث مرگ انسان میگردد .

میزان مصرف روزانه آب آشامیدنی مورد نیاز بدن

قیمت دستگاه تصفیه آب آشامیدنی شهری

قطعا بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی میتوانید تصفیه آب سی سی کا باشد زیرا تنها برندی در ایران است که دارای گواهینامه سازمان جهانی بهداشت بوده و قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی cck در میان دیگر برندها قیمتی معقول تر و بسیار به صرفه تر دارد . همچنین تعویض فیلتر تصفیه اب خانگی در دوره های معین انجام خواهد شد که شرکت تصفیه آسا به خوبی این زمان ها را به شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد نمود . یک آب تصفیه کن خانگی خوب با سیستم اسمز معکوس از 1.200.000 تومان تا 1.900.000 تومان است و همچنین میتوانید برای اطلاع از هزینه نگهداری سالانه آب تصفیه کن خانگی به صفحه فیلتر آب مراجعه نمایید و قیمت فیلترهای تصفیه آب خانگی را مشاهده نمایید . وقتی صحبت از بهترین برند تصفیه آب در ایران میشود قطعا نمیتوان از قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر صرفه نظر کرد زیرا این دستگاه نیز با فعالیت مداوم خود از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در مدل های شش مرحله ای ، هفت مرحله ای قلیایی یونیزه و هشت مرحله ای اکسیژن ساز ارائه خواهد شد . برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع دستگاه آب تصفیه کن خانگی به صفحه قیمت دستگاه تصفیه آب مراجعه نمایید .

آب آشامیدنی سالم تصفیه شده چیست ؟

آب تصفیه شده ، آبی است که عاری از هر گونه املاح مضر باشد . اما ، آب لوله کشی شهری با این همه املاح مضر با چه روشی تصفیه میگردد تا به نرمان مطلوب بدن انسان و استاندارد آب آشامیدنی طبق سازمان بهداشت بین المللی برسد ؟ بهترین روش تصفیه آب خانگی برای نوشیدن انسان ، دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس است . اسمز معکوس بروز ترین شیوه تصفیه آب در تمام دنیا شناخته شده و مهد تولیدات اینگونه دستگاه های تصفیه آب تایوان است به همین دلیل یک دستگاه تصفیه آب تایوانی خانگی اسمز معکوس ، چه از نظر نوع و مدل و چه از نظر برند و مارک بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب میگردد . دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس زیرسینکی میباشند ، یعنی زیر سینک ظرفشویی نصب میگردند و خروجی آنها یک شیر تصفیه آب خانگی جدا از شیر ظرفشویی روی سینک است که تمام این مراحل و نصب و ارسال دستگاه تصفیه آب به محل مورد نظر شما رایگان است .

عملکرد این دستگاه ها به این گونه است که آب آشامیدنی ناسالم تصفیه نشده لوله کشی شهری که شامل املاح مضری همچون نیترات ، نیتریت ، آرسنیک ، آلومینیوم ، کلر و انواع دیگر آلاینده های آلوده سرطان زا میشود را در هفت مرحله فیلتراسیون اسمز معکوس تصفیه میکند . تا فیلتر مرحله چهارم آب با فشار از فیلترها عبور کرده تا املاح مضر آن حذف گردند و فیلتر مرحله پنجم به بهبود طعم و بوی آب کمک میکند و خواص آب شیرین کن خانگی دارد . فیلتر مرحله ششم مینرال املاح معدنی مفید همچون کلسیم و منیزیم را به آب آشامیدنی برمیگرداند و در فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی مرحله هفتم ، از خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی آب قلیایی بهره خواهید برد .

شرکت تصفیه آسا ، معتبرترین وارد کننده و عرضه کننده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی در ایران به شمار میرود که خدمات پس از فروش همچون اطلاع رسانی اتوماتیک زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی را نیز دارد . جهت مشاوره تلفنی خرید دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس برقرار نمایید :

306 14 774 021

فرخی 294 51 51 0912

رفرنس :

https://www.healthline.com/nutrition/how-much-water-should-you-drink-per-day

2 پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   در طول ورزش و نیم ساعت قبل و بعد از ورزش استفاده از آب تصفیه شده قلیایی بسیار به تنظیم سوخت و ساز بدن کمک خواهد کرد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *