آیا شما مزایای مصرف هشت لیوان آب آشامیدنی تصفیه شده در روز را میدانید ؟ در مطالب فواید نوشیدن آب تصفیه شده و میزان آب مورد نیاز بدن در طول روز به برخی از این فواید اشاره کردیم . امروز 8 فایده نوشیدن 8 لیوان آب آشامیدنی تصفیه شده را بررسی میکنیم .

اکثر بزرگسالان آگاه هستند که مصرف آب آشامیدنی مورد نیاز بدن در طول روز برای سلامتی کلی مفید است ، اما اکثر مردم به میزان کافی آب آشامیدنی روزانه مصرف نمیکنند . پزشکان بر این باورند که قبل از تشنه شدن باید به میزان لازم آب آشامیدنی مصرف نمایید و اگر تشنه شدید یعنی بدن انسان آب آشامیدنی از دست داده است . برای جلوگیری از کم آبی و عوارض جانبی کمبود آب بدن که ناخوشایند هم هستند ، اطمینان حاصل کنید که روزانه و در ساعات برنامه ریزی شده 8 لیوان آب آشامیدنی مصرف میکنید . آب آشامیدنی لوله کشی شهری آنچنان که باید تمیز و پاکیزه نیست و برای نوشیدن آب آشامیدنی سالم که دارای بهترین سختی آب برای آشامیدن باشد پیشنهاد میکنیم از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران استفاده نمایید تا آبی پاک و با فواید بسیار در اختیار شما قرار دهد .

فواید نوشیدن هشت لیوان آب آشامیدنی در طول روز

در اینجا به 8 مزیت مصرف 8 لیوان آب آشامیدنی تصفیه شده اشاره خواهیم کرد :

بهبود عملکرد حیاتی بدن انسان

بدن انسان از حدود 60 درصد آب تشکیل شده است . این میزان آب لازم است برای انواع عملکرد حیاتی بدن نظیر هضم غذا ، گردش خون ، ایجاد بزاق ، حمل مواد مغذی و به تعادل رساندن درجه حرارت بدن در میان دیگر عملکرد های ایمنی بدن .

کاملا ساده است که مصرف آب آشامیدنی کافی در طول روز میتواند به شما این اطمینان را بدهد که همه عملکرد های حیاتی بدن شما در حالت تعادل و نرمال و استاندارد است و بدن شما به فعالیت و عملکرد مطلوب میپردازد .

جلوگیری از خستگی عضلانی

از علائم و عوارض جانبی کمبود آب بدن ، خستگی عضلات و احساس کوفتگی و همچنین احساس درد در ناحیه مفاصل بدن انسان است . دلیل این اتفاق ناپایداری مایعات یعنی کمبود آب و منابع معدنی مفید داخل آب آشامیدنی است .

اگر به طور منظم تمرین میکنید و ورزشکار هستید ، با مصرف اصولی آب آشامیدنی تصفیه شده در طول روز میتوانید هیدراتاسیون بدن خود را حفظ نموده و از گرفتگی عضلات بدن خود جلوگیری نمایید . مصرف آب آشامیدنی به میزان لازم در طول روز از گرفتگی و درد عضلات بدن انسان پیشگیری میکند .

بهبود عملکرد کلیه انسان و جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه

کلیه ها سیستم سم زدایی Detox The Body بدن انسان هستند . آنها به دفع سموم بدن انسان و انتقال ادرار به مثانه کمک میکنند . کلیه ها در بدن انسان به اندازه کافی آب آشامیدنی نیاز دارند تا بتوانند این کار را به طور منظم و موثر انجام دهند . اگر آب کافی به کلیه نرسد و اصطلاحا کلیه دچار کم آبی شود ، مواد معدنی موجود در مایعات بدن میتوانند به توده ها تبدیل شوند و سنگ کلیه را تشکیل دهند ، در این رابطه میتوانید در دستگاه تصفیه آب خانگی و سنگ کلیه بیشتر اطلاعات کسب کنید .

البته ، اگر سنگ کلیه دارید میتوانید به آسانی و با نوشیدن مقدار زیادی آب آشامیدنی تصفیه شده قلیایی ، آن را دفع کنید و از بین ببرید ، در این رابطه نیز در آب قلیایی چیست بیشتر مطالعه نمایید .

هشت فایده نوشیدن 8 لیوان آب تصفیه شده دستگاه تصفیه آب

هضم آسان غذا و بهبود گردش خون بدن

با توجه به مشکلاتی که در هضم غذا بوجود می آید ، هیچ کس مایل به دچار شدن به بیماری های گوارشی و مشکل در هضم غذا نیست . آب آشامیدنی تصفیه شده ، آب لازم برای هضم مواد غذایی را به روده بزرگ اضافه میکند ، که به افزایش سرعت هضم اصولی غذا کمک میکند و اطمینان میدهد که همه چیز در بدن شما همان طور که باید باشد است .

آب آشامیدنی و کاهش وزن لاغری

در حالی که هیچ آب جادویی برای از دست دادن وزن و لاغری در دنیا موجود نیست ، با نوشیدن میزان آب لازم مورد نیاز بدن در روز میتوانید بدن خود را هیدراته نگه دارید که قطعا به شما کمک خواهد کرد تا چربی های اضافی را از دست بدهید . شاید نمیدانستید اما این یکی از مزایای مهم استفاده از 8 لیوان آب آشامیدنی تصفیه شده در طول روز است که یکی از بهترین دستگاه تصفیه آب قلیایی هفت مرحله ای در اختیار شما قرار خواهد داد .

آب آشامیدنی احساس سیری شما را افزایش میدهد و به کاهش اشتها کمک شایانی میکند . برای کاهش وزن کافیست 30 دقیقه قبل از غذا 2 لیوان آب آشامیدنی تصفیه شده میل نمایید تا احساس گرسنگی شما از بین رفته و از خوردن زیاد از حد پرهیز کنید . مطالعات همچنین نشان میدهد که نوشیدن مقدار زیادی آب ( موقتا ) میزان متابولیسم بدن شما را افزایش میدهد و به شما کمک میکند تا کالری بیشتری را سریعتر بسوزانید . بنابراین پر کردن شکم از آب میتواند به شما کمک کند تا کمتر بخورید ، در حالی که به طور همزمان به افزایش متابولیسم نرمال بدن و هضم غذا نیز کمک میکند . نوشیدنی هایی مانند چای سبز هم از همین روش برای کاهش وزن و چای لاغری الهام گرفته اند .

کاهش درد مفاصل بدن انسان

اگر اغلب از درد مفاصل رنج میبرید ، با افزایش میزان مصرف روزانه آب آشامیدنی خود به کاهش درد خود کمک شایانی خواهید کرد . هنگامی که آب مورد نیاز بدن در طول روز تامین گردد و بدن شما به خوبی هیدراته شود ، غضروف ها در مفاصل پا و دست نرم و نرم تر میشوند و مفصل های شما عملکرد بهتری از خود نشان خواهند داد . برخی برای کاهش درد مفاصل از مکمل های مصنوعی و شیمیایی همچون گلوکوزامین ، استفاده میکنند . با افزایش مصرف آب تصفیه شده روزانه میتوانید بدون نیاز به مکمل مصنوعی درد مفاصل بدن خود را تسکین دهید .

خواص نوشیدن آب آشامیدنی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مورد نیاز بدن در روز

بهترین روش آبرسانی به پوست صورت

نوشیدن مقدار زیاد آب آشامیدنی میتواند روند پیری را تغییر دهد و سرعت آن را بسیار کاهش دهد . با نوشیدن آب آشامیدنی به میزان لازم ، آبرسانی به پوست صورت شما بهتر انجام میگردد و بدون نیاز به انواع کرم آبرسان پوست وضوح و ظاهر کلی پوست شما بسیار شفاف و پاکیزه تر خواهد شد .

هنگامی که سموم مختلف در بدن شما ایجاد میشود ، باعث التهاب پوست بدن میشود که اغلب با علائم قرمزی ، شل شدن پوست ، خشکی پوست و یا جوش صورت که به آکنه معروف است خود را نشان میدهد . خوشبختانه ، نوشیدن آب آشامیدنی به میزان لازم کمک میکند تا این سموم را از سیستم بدن خود بیرون آورده و دفع کنید تا پوستی شاداب و روشن داشته باشید .

تقویت عملکرد مغز انسان

هیدراته شدن بدن و داشتن آب کافی ، مزایایی نیز برای بهبود عملکرد مغز دارد . اگر آب آشامیدنی لازم در طول روز مصرف نکنید از عوارض آن دهیدراسیون Dehydration میباشد یعنی روی سطوح سدیم و الکترولیتی بدن انسان تاثیر میگذارد و به تغییراتی در عملکرد مغز منتهی میشود مانند :

 • خرابی حافظه و فراموشی
 • افزایش اظطراب و نداشتن تمرکز کافی
 • سر درد
 • خستگی روحی و جسمی بدن

در موارد شدید ، کمبود آب بدن حتی میتواند منجر به سردرگمی و از دست دادن هوشیاری انسان شود .

بنابراین ، گاهی اوقات به جای نوشیدن قهوه ( که به دلیل اثرات دیورتیک آن باعث کم شدن آب بدن میشود ) هنگامی که نیاز به تقویت حافظه و مغز دارید ، آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده بنوشید .

هنگامی که در دفتر کار خود در تمام روز مشغول به کار هستید شاید فراموش کنید آب بیشتری بنوشید ، پیشنهاد میکنیم حتما جایی یادداشت نموده یا برای برنامه ریزی دقیق تر از آلارم موبایل خود برای یادآوری نوشیدن آب آشامیدنی استفاده نمایید چون آب مایع حیات است و اهمیت حیاتی دارد .

قطعا بطری های آب معدنی گزینه به صرفه و سالمی برای نوشیدن آب سالم در تمام طول روز نیستند ، بهترین راه حل استفاده از بروز ترین شیوه تصفیه آب آشامیدنی که سیستم تصفیه آب اسمز معکوس است میباشد . در حال حاضر آب آشامیدنی سالم آبی است که عاری از هر گونه املاح مضر باشد ، علاوه بر آن ، املاح معدنی مفید لازم بدن در آب وجود داشته باشد ضمن این که یک دستگاه تصفیه آب هفت مرحله ای ، آب آشامیدنی را یونیزه قلیایی میکند تا فواید نوشیدن آب تصفیه شده بسیار بیشتر از آب آشامیدنی معمولی شود .

میتوانید جهت اطلاعات بیشتر راجع به نکات مهم خرید دستگاه تصفیه آب یا راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید تا بهترین گزینه ها را در اختیار شما قرار دهند و به شما معرفی نمایند . هدف ما سلامت شما و خانواده عزیزتان است .

رفرنس :

https://www.foodandsupplysource.com/8-benefits-drinking-8-glasses/

2 پاسخ
 1. مرتضی
  مرتضی گفته:

  هیدراته بودن بدن با آب آشامیدنی مخصوصا توی زمستون که هوا انقد کثیفه خیلی لازم و واجبه

  پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   بله در فصل زمستان و در هواهای آلوده نوشیدن بیشتر آب به فرش و سر حال شدن بدن کمک شایانی خواهد کرد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *