دستگاه های تصفیه آب خانگی ، اغلب مجهز به یک گیج فشار یا فشارسنج میباشند . این فشارسنج بسته به کیفیت آن میتواند فشارسنج معمولی تصفیه آب خانگی و یا فشارسنج/گیج روغنی دستگاه تصفیه آب خانگی باشد . در تولید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ، معمولا از گیج فشار روغنی تصفیه آب استفاده میگردد چون به دلیل روغنی بودن آن ، عقربه گیج فشار خراب نمیشود و مدت بیشتری عمر میکند پس در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی خود دقت نمایید ;)
حال فشار سنج تصفیه آب به چه دردی میخورد ؟ و اصلا بیانگر چه چیزی میباشد ؟

فشار داخل مخزن ذخیره تحت فشار تصفیه آب خانگی با گیج روغنی تصفیه آب نشان داده میشود . مخزن تحت فشار دستگاه تصفیه آب ، پر از باد است و با گذر زمانی نسبتا طولانی ( حدود 3 تا 5 سال ) این باد کم میشود و باعث افت فشار شیر تصفیه آب خانگی میشود . در زیر میتوانید گیج فشار روغنی از یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی شرکت تصفیه آسا را مشاهده و عدد نرمال آن را به راحتی ببینید .

فشارسنج گیج فشار دستگاه تصفیه آب خانگی بهترین دستگاه تصفیه آب

عدد نرمال گیج فشار تصفیه آب چند بار است ؟

به طور نرمال ، عددی که گیج فشار یک تصفیه آب خانگی باید نشان دهد ، 6 بار ، و از نظر psi ، باید 85 پی اس آی باشد .

رفع مشکل افت فشار شیر تصفیه آب خانگی ! چگونه ؟

اگر دستگاه شما به بهترین شکل کار میکند و فقط دچار افت فشار شده است ، کافیست با یک تلمبه کمی داخل مخزن تحت فشار تصفیه آب خود ، باد بزنید و شیر روی سینک را باز کرده تا دستگاه شروع به کار کند . نیازی به داشتن فشار سنج دیجیتالی نیست و شما عزیزان میتوانید با گیج روغنی که روی دستگاه تصفیه آب خانگی خود قرار دارد بررسی کنید که آیا میزان بار دستگاه به 6 بار و 85 psi رسیده است . اگر کمتر از این میزان بود کمی بیشتر باد بزنید و تست بگیرید . توجه نمایید که این کار باید به درستی انجام گیرد و میزان بیشتر از حد 6 بار نباید داخل مخزن تحت فشار باد زده شود .

اگر احساس میکنید که در حالت استفاده کردن از دستگاه تصفیه اب خانگی خود افت فشار شدید دارید دستگاه شما نیاز به هواگیری و باد زدن مخزن است اما در صورتی که در والو فشار باد رو فشار دادید و آب خارج شده تیوپ مخزن تصفیه آب خانگی شما سوراخ شده و باید مخزن کاملا تعویض گردد زیرا انواع مخزن تصفیه آب به صورت پرسی تولید میگردند و جایی برای تعویض تیوپ وجود ندارد . پیشنهاد میکنیم در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود از تکنسین فنی حتما بخواهید که مخزن هم چک و بررسی نموده و اگر نیاز به تعویض هست برای شما تعویض نماید زیرا افت فشار از طرف مخزن میتواند به پمپ تصفیه آب خانگی شما فشار وارد کند و ضررهای بیشتری برساند . قیمت مخزن تصفیه آب خانگی با توجه به حجم آن متفاوت است . برای مثال یک مخزن 3.2 گالن 12 لیتری تصفیه اب قیمت کمتری نسبت به قیمت مخزن تصفیه آب 4 گالن 16 لیتری خواهد داشت . جهت خرید مخزن تصفیه آب و مشاهده انواع قیمت تصفیه آب با مارک های مختلف و برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب میتوانید با کارشناسان فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید .

2 پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   وقتی مخزن ذخیره تصفیه اب کاملا پر شده باشد و دستگاه کار نکند عدد فشار سنج روی صفر قرار میگیرد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *