عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب خانگی چند است؟

دستگاه های تصفیه آب خانگی ، اغلب مجهز به یک گیج فشار یا فشارسنج میباشند . این فشارسنج بسته به کیفیت آن میتواند فشارسنج معمولی تصفیه آب خانگی و یا فشارسنج/گیج روغنی دستگاه تصفیه آب خانگی باشد . در تولید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ، معمولا از گیج فشار روغنی تصفیه آب استفاده میگردد چون به دلیل روغنی بودن آن ، عقربه گیج فشار خراب نمیشود و مدت بیشتری عمر میکند پس در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی خود دقت نمایید 😉
حال فشار سنج تصفیه آب به چه دردی میخورد ؟ و اصلا بیانگر چه چیزی میباشد ؟

فشار داخل مخزن ذخیره تحت فشار تصفیه آب خانگی با گیج روغنی تصفیه آب نشان داده میشود . مخزن تحت فشار دستگاه تصفیه آب ، پر از باد است و با گذر زمانی نسبتا طولانی ( حدود 3 تا 5 سال ) این باد کم میشود و باعث افت فشار شیر تصفیه آب خانگی میشود . در زیر میتوانید گیج فشار روغنی از یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی شرکت تصفیه آسا را مشاهده و عدد نرمال آن را به راحتی ببینید .

فشارسنج گیج فشار دستگاه تصفیه آب خانگی بهترین دستگاه تصفیه آب

عدد نرمال گیج فشار تصفیه آب چند بار است ؟

به طور نرمال ، عددی که گیج فشار یک تصفیه آب خانگی باید نشان دهد ، 6 بار ، و از نظر psi ، باید 85 پی اس آی باشد .

رفع مشکل افت فشار شیر تصفیه آب خانگی ! چگونه ؟

اگر دستگاه شما به بهترین شکل کار میکند و فقط دچار افت فشار شده است ، کافیست با یک تلمبه کمی داخل مخزن تحت فشار تصفیه آب خود ، باد بزنید و شیر روی سینک را باز کرده تا دستگاه شروع به کار کند . نیازی به داشتن فشار سنج دیجیتالی نیست و شما عزیزان میتوانید با گیج روغنی که روی دستگاه تصفیه آب خانگی خود قرار دارد بررسی کنید که آیا میزان بار دستگاه به 6 بار و 85 psi رسیده است . اگر کمتر از این میزان بود کمی بیشتر باد بزنید و تست بگیرید . توجه نمایید که این کار باید به درستی انجام گیرد و میزان بیشتر از حد 6 بار نباید داخل مخزن تحت فشار باد زده شود .

اگر احساس میکنید که در حالت استفاده کردن از دستگاه تصفیه اب خانگی خود افت فشار شدید دارید دستگاه شما نیاز به هواگیری و باد زدن مخزن است اما در صورتی که در والو فشار باد رو فشار دادید و آب خارج شده تیوپ مخزن تصفیه آب خانگی شما سوراخ شده و باید مخزن کاملا تعویض گردد زیرا انواع مخزن تصفیه آب به صورت پرسی تولید میگردند و جایی برای تعویض تیوپ وجود ندارد . پیشنهاد میکنیم در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود از تکنسین فنی حتما بخواهید که مخزن هم چک و بررسی نموده و اگر نیاز به تعویض هست برای شما تعویض نماید زیرا افت فشار از طرف مخزن میتواند به پمپ تصفیه آب خانگی شما فشار وارد کند و ضررهای بیشتری برساند . قیمت مخزن تصفیه آب خانگی با توجه به حجم آن متفاوت است . برای مثال یک مخزن 3.2 گالن 12 لیتری تصفیه اب قیمت کمتری نسبت به قیمت مخزن تصفیه آب 4 گالن 16 لیتری خواهد داشت . جهت خرید مخزن تصفیه آب و مشاهده انواع قیمت تصفیه آب با مارک های مختلف و برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب میتوانید با کارشناسان فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید .

2 نظر در “عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب خانگی چند است؟

 • دسامبر 16, 2019 در 3:21 ب.ظ
  پیوند یکتا

  در حالتی که دستگاه کار نمیکنه این فشار سنج باید عدد چند رو نشون بده ؟

  پاسخ
  • دسامبر 16, 2019 در 5:02 ب.ظ
   پیوند یکتا

   وقتی مخزن ذخیره تصفیه اب کاملا پر شده باشد و دستگاه کار نکند عدد فشار سنج روی صفر قرار میگیرد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *