مقایسه انواع دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از مهمترین نکات قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی برای منزل میباشد . این که ما اطلاعات در رابطه با هر مدل و روش تصفیه آب خانگی داشته باشیم باعث میشود تا قیمت دستگاه تصفیه آب را بر اساس کاربرد و عملکرد آن بررسی کرده و سپس اقدام به خرید آب تصفیه کن خانگی نماییم . مراکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران معمولا مدل های متفاوت و متنوعی از دستگاه تصفیه آب را ارائه میکنند که فیلتر تصفیه آب آنها نیز عملکرد های مختلفی از خود نشان خواهند داد . در این مطلب قصد داریم به مقایسه دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن دار و بدون مخزن از نظر کیفیت ، سیستم تصفیه و قیمت تصفیه آب بپردازیم و تفاوت هر کدام را بیان کنیم .

تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن

مقایسه روش و سیستم دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن دار و بدون مخزن

انواع دستگاه تصفیه آب بدون مخزن بدون پمپ هستند و در واقع با فشار آب شهری کار میکنند . سیستم تصفیه آب آشامیدنی این دستگاه های بدون پمپ و مخزن ، سیستم الترافیلتراسیون UF است که در واقع در 5 مرحله ، 6 مرحله و 7 مرحله فیلتراسیون در بازار تصفیه آب تهران ایران عرضه میگردند . این دستگاه ها شامل چند فیلتر سری شده به هم هستند و هیچ گونه شیر برقی ، شیر تنظیم و پساب فاضلاب ندارند و دلیل آن هم یک مسئله اساسی است !

آن هم این که یک دستگاه تصفیه اب الترافیلتراسیون توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی را ندارد و املاح مضر و ریز آب آشامیدنی همچون نیترات ، نیتریت ، آرسنیک و آلومینیوم را حذف و تصفیه نخواهد کرد . این انواع آب تصفیه کن خانگی معمولا به صورت مزاحم تلفنی فروش دستگاه تصفیه آب تماس میگیرند و به اتفاق اکثرا هم دستگاه تصفیه آب آکوا ، دستگاه تصفیه آب cck و دستگاه تصفیه آب سافت واتر را به فروش میرسانند . قیمت دستگاه تصفیه اب بدون پمپ و مخزن بسیار ارزان قیمت بوده و تقریبا کمتر از نصف قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی برقی پمپ و مخزن دار است . تنها عملکرد مثبت انواع آب شیرین کن خانگی بدون پمپ و مخزن حذف املاح درشت آب آشامیدنی همچون شن ، ماسه ، گل و لای است . البته این املاح را نیز به طور کلی حذف نخواهد کرد پس توقع نداشته باشید در صورت تهیه این دستگاه تصفیه اب کتری شما دیگر گچه و رسوب نگیرد .

در مقابل انواع دستگاه تصفیه آب خانگی ro هستند که از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس بهره میگیرند . بروزترین و جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی در دنیا و ایران در حال حاضر انواع تصفیه آب زیر سینکی اسمز معکوس است . زیرا کیفیت آب آشامیدنی خروجی از یک دستگاه پمپ و مخزن دار کاملا با استانداردهای جهانی مطابقت داشته و سختی آب آشامیدنی نیز کاملا به حد نرمال سلامت بدن انسان خواهد رسید . به طور کلی دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اسمز معکوس در 6 الی 10 مرحله فیلتر دستگاه تصفیه آب در انواع فروشگاه تصفیه آب غرب شرق تهران به فروش میرسند . عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس به این صورت است که ابتدا در فیلترهای سه گانه تصفیه آب که پیش تصفیه محسوب میشوند املاح درشت آب آشامیدنی و کلر آن را از آب تسفیه مینمایند . سپس با بهره گیری از یک فیلتر ممبران ریز بافت که فیلتر اصلی تصفیه اب اسمز معکوس میباشد تمام املاح مضر آب آشامیدنی نظیر نیترات و نیتریت و… را تا ابعاد 0,0001 میکرون حذف میکند و به پساب فاضلاب هدایت مینماید . پس اگر دنبال دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات هستید این مورد را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم . پس از مرحله چهارم ، فیلتر شماره 5 تصفیه آب که پست کربن خطی است بو ، طعم و رنگ آب آشامیدنی تصفیه شده را بهبود میبخشد و در مرحله ششم فیلتر معدنی ساز مینرال نیز املاح مفیدی نظیر کلسیم ، پتاسیم ، بی کربنات و… به آب آشامیدنی اضافه میشوند تا سختی آب آشامیدنی بیش از حد کاهش پیدا نکند . برای اطلاع در رابطه با سختی استاندارد آب تصفیه شده میتوانید مقاله بهترین سختی آب برای آشامیدن را مطالعه نمایید .  در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی سطح ph آب آشامیدنی نیز افزایش پیدا میکند که موجب افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن انسان میگردد . دستگاه اسمز معکوس ذکر شده در بالا عمدتا از انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل هستند که البته مارک ها و برندهای مختلفی در این عرصه وجود دارند . برای انتخاب بهترین مارک تصفیه آب نیز پیشنهاد میکنیم به صفحه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نمایید .

مخزن تحت فشار دستگاه تصفیه آب خانگی برقی

مقایسه قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن دار و بدون مخزن

قطعات یک تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن بسیار با هم متفاوت هستند و تعداد قطعات این دستگاه ها نیز بیان کننده اصالت و کیفیت یک دستگاه تصفیه کن آب مخزن دار است . یک آب تصفیه کن خانگی بدون مخزن دارای قطعات زیر میباشد :

 1. شاسی دستگاه تصفیه آب
 2. 3 الی 7 مرحله فیلتر تصفیه آب
 3. شلنگ دستگاه تصفیه آب
 4. شیر برداشت روی سینک تصفیه آب
 5. حوزینگ فیلترهای سه گانه دستگاه تصفیه کننده آب

قطعات دستگاه تصفیه آب پمپ و مخزن دار اسمز معکوس در زیر را مشاهده و خودتان مقایسه نمایید که کدام تصفیه آب بهتر است :

 1. شاسی دستگاه تصفیه آب مخزن دار
 2. گیج فشار روغنی دستگاه تصفیه آب
 3. 6 الی 10 فیلتر دستگاه تصفیه آب
 4. حوزینگ فیلترهای سه گانه تصفیه آب
 5. حوزینگ فیلتر مرحله چهارم ممبران آب شیرین کن خانگی
 6. شلنگ دستگاه تصفیه کن آب
 7. پساب فاضلاب آب تصفیه شده
 8. پمپ دستگاه تصفیه آب
 9. شیر برقی دستگاه تصفیه آب
 10. شیر برقی اتومات فشار پایین و بالا تصفیه آب
 11. شیر برداشت روی سینک تصفیه آب
 12. مخزن تحت فشار تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی پمپ و مخزن دار برقی

قیمت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن دار و بدون مخزن

تا اینجا شما متوجه تفاوت انواع تصفیه آب مخزن دار برقی و تصفیه آب بدون مخزن و بدون برق شده اید و از مهمترین راهنمایی خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اطلاع پیدا کردید . قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی مخزن دار تقریبا از دو برابر یک آب تصفیه کن الترافیلتراسیون Ultrafiltration شروع میشود و بیشتر دو برابر هم دستگاه های با کیفیت اصل تایوان هستند ، اما کیفیت آب تصفیه شده خروجی از آن به قیمت آن مقرون به صرفه است . شما عزیزان میتوانید در صفحه قیمت تصفیه آب خانگی انواع سیستم های متفاوت تصفیه کننده آب آشامیدنی شهری را مشاهده و در صورت تمایل به خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب از شرکت تصفیه آسا بپردازید . تصفیه آسا با ارائه خدات پس از فروش مادام العمر و گارانتی معتبر طلایی قطعات همواره شما عزیزان را در نگهداری ، تعویض فیلتر تصفیه آب و اطلاع رسانی زمان سرویس تصفیه آب خانگی همراهی خواهد کرد .

3 پاسخ
 1. Ehsani
  Ehsani گفته:

  پس اینا که زنگ میزنن مزاحم تلفنی اند عملا چون هی میگن دستگاه بدون پمپ و مخزن آکوا داریم آب هم درست تصفیه نمی‌کند

  پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدتمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *