انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل و دستگاه های ساخت کشورهای دیگر نیز میبایست از برخی استاندارد ها و گواهینامه ها برخوردار باشند تا کیفیت قطعات و فیلتر تصفیه آب مصرفی در دستگاه آب تصفیه کن را تضمین نمایند . استاندارد NSF یکی از همین سازمان ها و در واقع مهم ترین آنهاست . استاندارد NSF سازمان جهانی بهداشت است که از سال 1973 برای انواع سیستم تصفیه آب خانگی استاندارد های متفاوتی عرضه نموده و طبق این استاندارد ها به بررسی کیفیت آب خروجی از دستگاه آب شیرین کن خانگی را میدهد .

طبیعتا دستگاه هایی که این استاندارد را شامل میشوند در بورس فروش تصفیه آب ایران دستگاه های بسیار با کیفیت و درجه یک هستند و میتوان جزو لیست بهترین مارک تصفیه آب از آنها نام برد .

استاندارد NSF که مخفف National Science Foundation میباشد شامل هفت مدل تست و بررسی به نام های point-of-use/point-of-entry (POU/POE) میباشند که طیف گسترده ای از فناوری ها و سیستم تصفیه آب آشامیدنی موجود در بازار ایران از جمله صافی های جاذب ، سیستم تصفیه آب تبادل یونی ، سیستم اسمز معکوس RO Reverse Osmosis System ، فیلترهای تصفیه آب سرامیکی ، فیلترهای پلیسه دار تصفیه ی آب آشامیدنی ورودی ساختمان ، انواع دستگاه تصفیه آب خانگی یو وی دار ماوراء بنفش ULTA VIOLET ، سیستم تصفیه ی آب آشامیدنی به وسیله تقطیر ، سیستم کاهش اکسیداسیون موجود در آب ( REDOX ) ، سیستم های تصفیه ی دوش حمام سر دوشی و موارد دیگر را شامل میشوند .

هر استاندارد NSF الزامات بهداشتی و ضرورت هایی را برای کیفیت آب آشامیدنی خروجی در نظر میگیرد و معیارهای دقیقی را برای انواع دستگاه تصفیه آب خانگی می سنجند . این بررسی ها به منظور مقایسه و تحقیق در رابطه با ادعاهای کاهش آلودگی آب آشامیدنی توسط هر سیستم میباشد و بسته به توانایی سیستم تصفیه ی آّ آشامیدنی متفاوت میباشند .

سیستم های تصفیه ی آب آشامیدنی همچون دستگاه تصفیه آب مینروا تایوانی Minerva که هم از فیلتر تصفیه آب الترافیلتراسیون فراپالایش ، هم سیستم اسمز معکوس خانگی پمپ و مخزن دار و هم فیلتر ماوراء بنفش یو وی UV بهره میگیرند توسط استاندارد های چندگانه سازمان جهانی بهداشت تایید شده اند که از مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا محسوب میشود و آن را به بهترین برند آب تصفیه کن خانگی در ایران تبدیل نموده است .

استاندارد NSF

انواع گواهینامه استاندارد NSF تصفیه آب خانگی آشامیدنی

گواهینامه استاندارد ان اس اف NSF تقسیم بندی بر سه استاندارد متفاوت میشوند که سیستم های تصفیه ی آب آشامیدنی بر طبق میزان توانایی آنها تایید مینمایند . این سه استاندارد عبارت اند است :

  • NSF/ANSI 42
  • NSF/ANSI 53
  • NSF/ANSI 401

استاندارد NSF/ANSI 42 انواع فیلتر آب خانگی را بر حسب اثرات زیبایی که در آب آشامیدنی ایجاد مینمایند بررسی میکند . استاندارد NSF/ANSI 42 حداقل شرایط لازم در جهت صدور این گواهینامه برای کاهش آلاینده های شیمیایی غیر بهداشتی و اثرات زیبایی همچون بو ، طعم و رنگ آب آشامیدنی لوله کشی شهری را بررسی مینماید .

این استاندارد همچنین کاهش کلر در آب آشامیدنی توسط فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی را بررسی نموده و در صورت جذب کامل کلر از آب آشامیدنی در فیلترهای سه گانه تصفیه آب این گواهی برای دستگاه آب تصفیه کن صادر میگردد .

بهترین مارک آب تصفیه کن خانگی تایوانی در ایران که دستگاه تصفیه کننده آب مینروا میباشد این استاندارد را به خوبی دریافت نموده و با حذف املاح درشت همچون رسوبات ، شن و ماسه و موارد جانبی کلر از آب آشامیدنی میتواند طبق گواهینامه NSF عمل نماید .

رایج ترین سیستم تصفیه ی آب آشامیدنی برای دریافت استاندارد NSF/ANSI 42 استفاده از کربن است . در دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا از فیلترهای کربنی 100 درصد گیاهی استفاده میگردد که برای حفظ ظاهر شفاف و مولکولهای پاکیزه و بدون رنگ آب آشامیدنی مصرف میگردند . فیلتر کربن اکتیو گرانول GAC UDF و فیلتر کربن بلاک CTO که از کیفیت درجه یک و استاندارد برخوردارند .

استاندارد NSF / ANSI 53 اما کارایی مهم تری برای صدور گواهینامه جهانی بهداشت را بر عهده میگیرد . سازمان جهانی بهداشت NSF از این استاندارد برای بررسی و مقایسه روش های تصفیه آب خانگی و تعیین بهترین روش تصفیه آب خانگی استفاده مینماید . استاندارد NSF / ANSI 53 در جهت بررسی کاهش آلاینده ها و آلودگی های مضر داخل آب آشامیدنی که مرتبط با سلامتی بدن انسان هستند ساخته شده است . از جمله این املاحی که این گواهینامه بررسی مینماید میتوان به سرب ، نیترات ، نیتریت ، آرسنیک ، آهک ، آلومینیوم ، مواد شیمیایی آلی فرار و… میباشند که هم در آب چاه خانگی و هم در لوله کشی آب شهری محلول میباشند .

استاندارد NSF / ANSI 53 که برای بررسی سلامت آب آشامیدنی تعبیه شده است یکپارچگی سختی آب آشامیدنی و ثبات آن را نیز بررسی مینماید . برای مثال دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا با بهره گیری از فیلتر پست کربن خطی و فیلتر اسمز معکوس ممبران به حذف این آلودگی های آب آشامیدنی و کاهش سختی آب میپردازد به همین جهت دارای گواهینامه بین المللی بهداشت است .

استاندارد NSF / ANSI 244 بخش مکانیکی دستگاه تصفیه آب مینروا تایوانی را بررسی مینماید . این استاندارد علاوه بر بررسی قطعات و شلنگ و پمپ و حوزینگ های آب تصفیه کن خانگی به تست جنس تیوپ داخل مخزن ذخیره تصفیه آب نیز میپردازد و عملکرد آن را قبل از ورود آب آشامیدنی و پس از ورود آب تصفیه شده بررسی مینماید تا بتواند برای اجزای مخزن گواهینامه صادر نماید . از لحاظ بیولوژیکی ، میکروارگانیسم های موجود در آب آشامیدنی با برخورد با قطعات آب شیرین کن خانگی نباید تغییرات شیمیایی خاصی دهند و بو ، طعم ، رنگ آب آشامیدنی را تغییر داده و همچنین داخل آب آشامیدنی مواد شیمیایی حل کند .

استاندارد NSF / ANSI 244 با بررسی دقیق مواد شیمیایی داخل مخزن و تست آزمایشگاهی آب آشامیدنی به صدور گواهینامه FOOD GRADE میپردازد که قطعات دستگاه با مواد خوراکی واکنش میکروبیولوژی نمیدهند . از جمله موادی که نباید به آب آشامیدنی اضافه شوند تا این گواهینامه توسط دستگاه تصفیه آب دریافت گردد ویروس و باکتری است .

استاندارد NSF / ANSI 401 توانایی دستگاه تصفیه آب را برای حذف 15 آلاینده دارویی و سمی بررسی مینماید . این آلاینده ها در مطالعات علمی منتشر شده توسط پزشکان و متخصصین به عنوان موادی که به صورت تصادفی در آب آشامیدنی لوله کشی شهری یافت میشوند بیان شده اند و یک مسئله عمومی برای تمام آب لوله کشی شهری نیست . با این حال وقتی صحبت از بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی میشود ، تصفیه آب مینروا با دارا بودن این استاندارد توانایی حذف این املاح مضر دارویی را نیز دارد و یک مزیت بزرگ در میان انواع دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در مراکز فروش محسوب میشود .

از جمله موادی که ممکن است به صورت تصادفی در آب آشامیدنی حضور داشته باشند Meprobamate که ترکیب داروهای ضد اضطراب هستند میباشد . Carbamazepine نیز ماده ای دارویی به عنوان تقویت کننده خلق و خو و ضد تشنج است که مصرف آن برای افراد عادی عوارض بسیاری دارد و توسط سیستم اسمز معکوس تصفیه آب مینروا به کمترین سطح خود در صورت وجود در آب لوله کشی میرسد . استرون یکی دیگر از مواد موجود در آب لوله کشی است که در ترکیبات داروهای ضد بارداری یافت میشوند و توسط آب تصفیه کن مینروا حذف و تصفیه کامل میگردد .

گواهینامه استاندارد NSF چیست

استاندارد NSF فیلتر تصفیه آب یو وی ماوراء بنفش UV Ultra Violet

استاندارد NSF / ANSI 55 برای سیستم های تصفیه آب لامپ یو وی دار استفاده میگردند که تصفیه آب مینروا 8 مرحله ای ماوراء بنفش از این استاندارد به خوبی با کلاس A بهره میگیرد . حداقل شرایط لازم برای صدور گواهینامه NSF سیستم های ماوراء بنفش حذف و میکروب زدایی و انگل زدایی آب چاه خانگی است .

در واقع دستگاه تصفیه آب چاه خانگی باید توانایی حذف تمام ویروس ها و میکروب های موجود در آب چاه ویلای خانگی را داشته باشد . برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در انواع سیستم اسمز معکوس 8 مرحله ای یو وی دار نیاز به تعویض فیلتر یو وی نخواهد بود . نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی نیز در انواع سیستم اسمز معکوس و سیستم یو وی ماوراء بنفش به یک صورت بوده و تنها نیاز به رعایت اصول تعویض فیلتر خواهد بود تا کیفیت آب آشامیدنی کاهش پیدا نکند .

استاندارد NSF / ANSI 58 سیستم تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس RO

استاندارد NSF / ANSI 58 مهم ترین استاندارد برای انواع سیستم پمپ و مخزن دار اسمز معکوس است . تصفیه آب مینروا تایوانی نیز از این استاندارد بهره مند بوده و طبق این گواهینامه کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده را افزایش میدهد . استاندارد NSF / ANSI 58 در جهت کاهش املاح درشت آب آشامیدنی همچون شن و ماسه و گل و لای به بررسی و تحقیق میپردازد . همچنین این گواهینامه جهانی حداقل شرایط لازم برای کاهش مواد جامد محلول که همان سختی آب آشامیدنی یا تی دی اس TDS گفته میشوند را به کمپانی و تولید کننده دستگاه تصفیه آب خانگی ارائه مینماید تا طبق این شرایط به تولید انواع آب تصفیه کن خانگی بپردازند .

استاندارد NSF / ANSI 58 بررسی میکند که کروم هگزاوالنت ، نیترات ، کادمیوم ، نیتریت ، آرسنیک ، آهک و از این دست املاح مضر سرطانزا پس از عبور از فیلتر آب خانگی کاهش پیدا نموده و به کمترین سطح خود در آب آشامیدنی برسند .

استاندارد NSF / ANSI 44 در جهت نرم کننده آب آشامیدنی

این گواهینامه به جهت کاهش سطح تبادل کاتیونی در آب آشامیدنی تعبیه شده است که به عنوان Water Softeners عمل نموده و اصطلاحا آب آشامیدنی سخت را به آب آشامیدنی نرم تبدیل مینماید . آب نرم هم خوراک بهتری بران بدن انسان دارد و استاندارد تر است و هم املاح مضر کمتری در آن یافت میشود . همچنین روده ، معده و کبد و کلیه بدن انسان با آب نرم واکنش و عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد .

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل در ایران کاملا مقرون به صرفه بوده و شرکت تصفیه آسا با توجه به ارائه و عرضه انواع آب تصفیه کن دارای استاندارد جهانی بهداشت NSF ، بهداشت غذا و دارو آمریکا FDA و گواهی کیفیت آب آشامیدنی Water Quality انواع بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران را در اختیار شما عزیزان قرار میدهد . شما عزیزان میتوانید با تماس با کارشناسان فروش اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی شرکت تصفیه آسا از قیمت تصفیه آب خانگی ، قیمت فیلتر تصفیه آب و نحوه خرید دستگاه تصفیه آب اطلاع پیدا کنید .

 

منبع : https://www.nsf.org/services/by-industry/water-wastewater/residential-water-treatment/residential-drinking-water-treatment-standards

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *