طبق تحقیقات، فواید نوشیدن آب قلیایی برای بیماری‌های مغزی بسیار امیدوار کننده است. نتایج مطالعات در سال 2011 نشان می‌دهد که برای پیشگیری و کاهش بیماری‌های نوروژنیک انسان به علت استرس، اکسیداسیون و قرار گرفتن بدن در حالت آنتی اکیدان، مصرف آب قلیالی مفید است.

شاید برایتان قابل تصور نباشد، ولی به سادگی با تغییر نوع آب آشامیدنی خود قادر به محافظت از انواع اختلالات مغزی همچون آلزایمر، پارکینسون و… هستید.

آسیب استرس اکسیداتیو بر روی سلول‌های مغز، یکی از عوال مهم در بیماری‌های مرتبط با بیماری‌های عصبی مثل آلزایمر و جنون است و تا همین اواخر گزینه‌های متعددی برای جلوگیری از آسیب اکسداتیو به مغز وجود داشت. اما در حال حاضر امیدی که وجود دارد این است که، یک مطالعه جدید اخیرا در مجله پزشکی اکسیداتیو Oxidative منتشر شده است که در آن مشخص شده که، آب آشامیدنی قلیایی یونیزه در کاهش و حتی جلوگیری از آسیب اکسیداتیو سلول‌های مغز بسیار موثر است.

آب آشامیدنی قلیایی و بافت سلول های مغزی

چگونه اکسیداتیو به سلول‌های مغز و DNA بدن انسان آسیب می‌زند؟

استرس اکسیداتیو عدم تعادل بین رادیکال‌های آزاد و آنتی اکسیدان‌های بدن شما است. رادیکال‌های آزاد مولکول‌های حاوی اکسیژن با تعداد ناموزون الکترون هستند. عدد ناموزون به آنها اجازه می‌دهد تا به راحتی با سایر مولکول‌ها واکنش نشان دهند. رادیکال‌های آزاد می‌توانند باعث واکنش‌های شیمیایی در بدن شما شوند زیرا آنها به راحتی با سایر مولکول‌ها واکنش نشان می‌دهند. به این واکنش‌ها اکسیداسیون گفته می‌شود. اکسیداسیون هم می‌تواند مفید باشد و هم می‌تواند مضر باشند.

آنتی اکسیدان‌ها، مولکول‌هایی هستند که می‌توانند الکترون را به رادیکال آزاد بدهند، بدون اینکه خود را ناپایدار کنند. این امر باعث تثبیت رادیکال‌های آزاد و واکنش کمتری می‌شود.

هنگامی که سم زدایی بدن و آنتی اکسیدانی قلیایی به تولید ROS و RNS بدن می‌پردازند، استرس اکسیداتیو کاهش می‌باشد. همان‌طور که بدن شما برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن دارد، به گونه های اکسیژن واکنش پذیر (ROS) و RNS نیز نیاز دارد تا از بدن محافظت شود و بدن آسیب نبیند. به طور معمول سیستم ایمنی بدن قادر به جلوگیری از صدمه دیدن ROS و RNS است.

اما زمانی که سن ما تغییر می‌کند، سیستم‌های آنتی اکسیدان و سم زدایی بدن کاهش می‌یابد و با چیزهای دیگری نظیر بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران که قادر به قلیایی نمودن و آنتی اکسیدان کردن آب است، باید سیستم ایمنی بدن را تقویت نمود.

آسیب‌های ناشی از پیری و عصبی شدن هنگامی رخ می‌دهد که ROS و RNS و RNA و DNA بدن انسان در دیواره سلولی آسیب می‌بینند. استرس اکسیداتیو از کمبود پروتئین بدن ایجاد شده و با افزایش پروتئین بدن می‌توان از آسیب‌های اکسیداتیو محافظت نمود. با کاهش پروتئین و تلومرها، آسیب در طول زمان افزایش می‌یابد و باعث پیری و رشد بیماری‌های مغزی می‌شود.

آسیب پذیرترین بخش بدن نسبت به ضررهای اکسیداتیو، مغز انسان است

مغز انسان مسئول مصرف بیش از 20 درصد اکسیژن بدن است، که به این معنی که مغز مقدار زیادی گونه های اکسیژن واکنش پذیر (ROS) و RNS تولید می‌کند. این یعنی بالاترین غلظت اکسیدان‌های مضر در مغز یافت می‌شود و آنتی اکسیدان‌ها نمی‌توانند از آسیب دیدن مغز محافظت کنند.

خون در مغز انسان از باقی سیستم گردش خون بدن جداست و طبیعتا با رژیم غذایی مدرن ما انسان‌ها، در خون مواد مضری وجود دارند که قبل از وارد شدن به مغز انسان باید از آنها جلوگیری شود. متاسفانه، بدن انسان از ورود آنتی بیوتیک‌ها به مغز نیز جلوگیری می‌کند، بنابراین بدن نمی‌تواند مانع آسیب اکسیدانی شود.

آب قلیایی یونیزه از انواع مشکلات مغزی جلوگیری می‌کند

تحقیقات نشان داده که آب قلیایی به عنوان یک درمان و جلوگیری کننده برای آسیب اکسیدانی مغز شناخته می‌شود و این موضوع ثابت شده است. آب قلیایی می‌تواند از طریق سلول‌های خون به مغز وارد شود. آب قلیایی یونیزه شده، توسط یک دستگاه تصفیه آب تایوانی خانگی، بیش از هر آب آشامیدنی قلیایی دیگری خواص و فواید دارد، زیرا این آب سرشار از پروتئین نیز بوده و تمام املاح مضر آن حذف شده است تا بهترین آب آشامیدنی دنیا در اختیار شما قرار گیرد. آب قلیایی حاوی غلظت بالایی از مولکول هیدروژن است که سرشار از ROS نیز هست. از آنجایی که آب قلیایی می‌تواند از راه خون به مغز ورود پیدا کند و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی نیز هست، راه ایده آل برای حفاظت و به وجود آوردن حالتی آنتی اکسیداتیو در مغز انسان به شمار می‌رود.

آیا می‌دانید که مکمل‌های آب قلیایی با خاصیت آنتی اکسیدانی که در فروشگاه‌ها خرید و فروش می‌شوند در سطح نرمال و استاندارد قلیایی نیستند و نمی‌توانند از راه خون به مغز انسان وارد شوند؟ بنابراین خواص آنتی اکسیدانی آب قلیایی برای مغز شما بی فایده خواهد بود، در حالی که آب قلیایی تولید شده توسط بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی استاندارد در ایران، در بهترین شرایط تولید می‌گردد و به راحتی از سلول‌های مغزی محافظت می‌نماید.

آب قلیایی یونیزه از مرگ سلولی مغز جلوگیری می‌کند

طبق مطالعات مشخص شده است که، آب قلیایی یکی از قوی‌ترین و فراوان‌ترین گونه‌های اکسیژن واکنش پذیر (ROS) در بدن انسان است. پراکسید هیدروژن، از دو اتم هیدروژن و دو اتم اکسیژن ساخته شده است و فرمول شیمیایی آن H2O2 است. در آزمایشات سازمان جهانی بهداشت NSF، آب قلیایی قادر به جلوگیری از مرگ سلولی بوده و وقتی سلول‌های مغز در معرض پراکسید هیدروژن قرار می‌گیرند تقویت شده و جان تازه‌ای می‌گیرند. انجام این آزمایش روی موش‌ها این موضوع و نتیجه مثبت آن را تایید کرده است. مصرف آب یونیزه قلیایی باعث کاهش سطح استرس اکسیداتیو در بافت مغزی موش‌ها شده است. بر اساس این آزمایش، نشان داده شد که آب آشامیدنی قلیایی از مشکلات مغزی جلوگیری می‌کند و سلول‌های مغز انسان را تقویت می‌نماید.

آب قلیایی و بیماری آلزایمر و جنون

تحقیقات اولیه نشان داده است که در آزمایش‌های انسانی نیز نتایج مثبتی در مورد آب قلیایی به عنوان عامل عصبی محافظت کننده وجود داشته است. تا به امروز هیچ درمانی برای عوامل اکسیدانی مغز موثر نبوده، اما آب قلیایی یونیزه با افزایش سطح pH، بدن را در برابر آسیب‌های مغزی و صدمه دیدن بافت مغزی محافظت می‌نماید. برای مطالعه بیشتر راجع به آب قلیایی می‌توانید مقاله‌های زیر را مطالعه نمایید:

چگونه آب قلیایی درست کنیم؟

تولید و درست نمودن آب آشامیدنی قلیایی با چند روش امکان پذیر است؛ اول این که می‌توان آب قلیایی یونیزه شده را از فروشگاه‌ها خریداری نمود. از آنجایی که آب قلیایی سلامت قرن جدید است، در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد، فیلتر قلیایی کننده آب تعبیه شده که می‌توان با استفاده از بهترین مارک‌ها و برندها، همیشه آب آشامیدنی قلیایی در اختیار داشته باشید.

توجه نمایید که درست کردن آب قلیایی با انواع آب شیرین کن خانگی نظیر تصفیه آب 8 مرحله ای مینروا ، تصفیه آب 7 مرحله ای مینروا ، تصفیه آب 6 مرحله ای مینروا تایوانی ، دستگاه تصفیه آب CCK و دستگاه تصفیه آب سافت واتر یا تصفیه آب آکوا بهترین و استانداردترین آب آشامیدنی را در اختیار خواهید گذاشت، که علاوه بر حذف و تصفیه‌ی املاح مضر، آب را یونیزه نیز می‌نماید.

منبع: designerwater

4 پاسخ
 1. بهرامی فر
  بهرامی فر گفته:

  از همین دستگاه های تصفیه قلیایی اکسیژن ساز واسه جلوگیری از آلزایمر میشه استفاده کرد؟ یا باید یه دستگاه باشه که اختصاصی قلیایی کنه؟

  پاسخ
  • مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت گفته:

   وقت بخیر، بله دستگاه های قلیایی مینروا سطح قلیاییته آب آشامیدنی را بین ۷.۵ الی ۹ قرار می‌دهد که فواید بسیار مهمی برای جلوگیری از بروز آلزایمر خواهد داشت.

   پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدتمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *