طبق تحقیقات فواید نوشیدن آب قلیایی برای بیماری مغزی بسیار امیدوار کننده است . نتایج مطالعات در سال 2011 تحت عنوان ” اثرات نوروپاتولوژیک کاهش آب الکترولیز حاوی هیدروژن مولکولی و نانو ذرات ” نشان می دهد که ” برای پیشگیری و کاهش بیماری های نوروژنیک انسان به علت استرس ، اکسیداسیون و تولید فضای بدن در حالت آنتی اکیدان مفید است “

شاید برایتان قابل تصور نباشد ولی به سادگی با تغییر نوع آب آشامیدنی خود قادر به محافظت از انواع اختلالات مغزی همچون آلزایمر ، پارکینسون و… هستید .

استرس اکسیداتیو به سلول های مغز یکی از عوال مهم در بیماری های مرتبط با بیماری های عصبی مثل آلزایمر و جنون است و تا همین اواخر گزینه های متعددی برای جلوگیری از آسیب اکسداتیو به مغز وجود داشت . اما در حال حاضر امیدی که وجود دارد این است که یک مطالعه جدید اخیرا در مجله پزشکی اکسیداتیو Oxidative ، آب آشامیدنی قلیایی یونیزه در آزمایش ها در کاهش و حتی جلوگیری از آسیب اکسیداتیو به سلول های مغز بسیار موثر است .

آب آشامیدنی قلیایی و بافت سلول های مغزی

چگونه اکسیداتیو به سلول های مغز و DNA بدن انسان آسیب میزند

استرس اکسیداتیو Oxidative Stress شرایطی است که سلول ها و DNA آنها توسط گونه های اکسیژن واکنشی ( ROS ) و گونه های واکنشی نیتروژن ( RNS ) مورد حمله و صدمه قرار می گیرند . هنگامی که سم زدایی بدن و سیستم های آنتی اکسیدانی قلیایی به تولید ROS و RNS بدن میپردازند ، استرس اکسیداتیو کاهش میباشد . استرس اکسیداتیو از مواد جانبی اکسیژن میباشد . همانطور که بدن شما برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن دارد ، ROS و RNS مواد جانبی اکسیژن هستند که باید محافظت شوند تا آسیب نبینند . به طور معمول سیستم ایمنی بدن قادر به جلوگیری از صدمه دیدن ROS و RNS هستند . اما زمانی که سن ما تغییر میکند ، تغییرات سیستم های آنتی اکسیدان و سم زدایی بدن کاهش میابد و با چیزهای دیگری نظیر بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران که قادر به قلیایی نمودن و آنتی اکسیدان کردن آب است باید سیستم ایمنی بدن را تقویت نمود .

آسیب های ناشی از پیری و عصبی شدن هنگامی رخ میدهد که ROS و RNS و RNA و DNA بدن انسان در دیواره سلولی آسیب میبینند . استرس اکسیداتیو از کمبود پروتئین بدن ایجاد شده و با افزایش پروتئین بدن میتوان از آسیب های اکسیداتیو محافظت نمود . با کاهش پروتئین و تلومر ها ، آسیب در طول زمان افزایش می یابد و باعث پیری و رشد بیماری می شود .

آسیب پذیرترین بخش بدن به ضررهای اکسیداتیو مغز انسان است

مغز انسان مسئول مصرف بیش از 20 درصد اکسیژن بدن است ، به این معنی که مغز مقدار زیادی ROS و RNS تولید می کند . این یعنی بالاترین غلظت اکسیدان های مضر در مغز یافت می شود و آنتی اکسیدان های سنتی برای جلوگیری از آسیب دیدن مغز نمیتوانند از شما محافظت کنند .

خون در مغز انسان از باقی سیستم گردش خون بدن جداست و طبیعتا با رژیم مدرن ما انسان ها در خون مواد مضری وجود دارند که قبل از وارد شدن به مغز انسان باید از آنها جلوگیری شود . متاسفانه ، بدن انسان از ورود آنتی بیوتیک ها نیز به ورود مغز انسان جلوگیری می کنند ، بنابراین نمی توانند مانع آسیب اکسیدانی شوند .

آب قلیایی یونیزه از انواع مشکلات مغزی جلوگیری میکند

تحقیقات نشان داده که آب قلیایی به عنوان یک درمان و جلوگیری کننده برای آسیب اکسیدانی مغز علائم مثبتی نشان داده است . آب قلیایی میتواند از طریق سلول های خون به مغز وارد شود . آب قلیایی یونیزه شده ، توسط یک دستگاه تصفیه آب تایوانی خانگی ، بیش از هر آب آشامیدنی قلیایی دیگری خواص و فواید دارد زیرا این آب سرشار از پروتئین نیز بوده و تمام املاح مضر آن حذف شده است تا بهترین آب آشامیدنی دنیا در اختیار شما قرار گیرد . آب قلیایی حاوی غلظت بالایی از مولکول هیدروژن است که سرشار از ROS نیز هست . از آنجا که آب قلیایی میتواند از راه خون به مغز ورود پیدا کند و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی نیز هست ، راه ایده آل برای حفاظت و آنتی اکسیداتیو در مغز انسان به شمار می رود .

آیا میدانید ؟ مکمل های آب قلیایی آنتی اکسیدان که در فروشگاه ها خرید و فروش می شوند در سطح نرمال و استاندارد قلیایی نیستند و نمیتوانند از راه خون به مغز انسان وارد شوند بنابر این خواص آنتی اکسیدانی آب قلیایی برای مغز شما بی فایده خواهد بود در حالی که آب قلیایی تولید شده توسط بهترین دستگاه تصفیه آب قلیایی استاندارد در ایران در بهترین شرایط تولید میگردد و به راحتی از سلولهای مغزی محافظت مینماید .

آب قلیایی یونیزه از مرگ سلولی مغز جلوگیری مینماید

آب قلیایی نشان داده است که طبق مطالعات یکی از قوی ترین و فراوان ترین ROS ها در بدن انسان است . پراکسید هیدروژن ، از دو اتم هیدروژن و دو اتم اکسیژن ساخته شده است و فرمول شیمیایی آن H2O2 است . در آزمایشات سازمان جهانی بهداشت NSF ، آب قلیایی قادر به جلوگیری از مرگ سلوله بوده و وقتی سلول های مغز در معرض پراکسید هیدروژن قرار میگیرند تقویت شده و جان تازه ای میگیرند . پیگیری این آزمایش روی موش ها این موضوع و نتیجه مثبت آن ها تایید نمود . موش ها با مصرف آب یونیزه قلیایی سطح استرس اکسیداتیو را در بافت مغزی کاهش دادند . بر اساس این آزمایش ، نشان داده شد که آب آشامیدنی قلیایی از مشکلات مغزی جلوگیری میکند و سلول های مغز انسان را تقویت مینماید .

آب قلیایی و بیماری آلزایمر و جنون

تحقیقات اولیه نشان داده است که از نظر پزشکان آب قلیایی به عنوان عامل عصبی محافظت کننده در آزمایش های انسانی نیز نتایج مثبتی داشته است . تا به امروز هیچ درمانی برای عوامل اکسیدانی مغز موثر نبوده اما آب قلیایی یونیزه با افزایش سطح pH بدن در برابر آسیب های مغزی و صدمه دیدن بافت مغزی نیز محافظت مینماید . برای مطالعه بیشتر راجع به آب قلیایی میتوانید مقاله های زیر را مطالعه نمایید :

چگونه آب قلیایی درست کنیم ؟

تولید و درست نمودن آب آشامیدنی قلیایی با چند روش امکان پذیر است اول این که میتوان آب قلیایی یونیزه شده از فروشگاه ها خریداری نمود . از آنجایی که آب قلیایی سلامت قرن جدید است در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد ، فیلتر قلیایی کننده آب تعبیه شده که میتوان با استفاده از بهترین مارک ها و برند ها همیشه آب آشامیدنی قلیایی در اختیار داشته باشید .

توجه نمایید که درست کردن آب قلیایی با انواع آب شیرین کن خانگی نظیر دستگاه تصفیه آب CCK و دستگاه تصفیه آب سافت واتر یا تصفیه آب آکوا بهترین و استانداردترین آب آشامیدنی را در اختیار خواهید داشت که علاوه بر حذف و تصفیه ی املاح مضر ، آب را یونیزه Ionized Water نیز می نماید .

رفرنس :

https://designerwater.co.za/how-alkaline-water-can-benefit-brain-disease/

2 پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   بله خواص آب قلیایی بسیار زیاد بوده و مقاله های علمی بسیاری در این باره نوشته شده است

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *