در مطالب قبلی شرکت تصفیه آسا ، توضیح داده بودیم که سختی آب چقدر باید باشد ، اما گاهی اوقات پیش میاید که ممبران تصفیه آب خانگی ، باعث کاهش بیش از حد سختی آب میشود که خب قطعا برای بدن انسان ضرر دارد و با دستگاه سختی سنج آب آشامیدنی میتوانیم اندازه گیری کنیم . در این مواقع نیاز است که تی دی اس TDS آب آشامیدنی را خودمان به صورت دستی تنظیم نماییم . اما چگونه سختی آب دستگاه آب تصفیه کن خود را تنظیم کنیم ؟

بر روی هر دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس و دقیقا روی حوزینگ ممبران آب شیرین کن ، یک شیر میکس تعبیه شده است که به آب شیر میکس آب تصفیه شده با آب شهری میگوییم . وظیفه اصلی شیر میکس این است که در دو مورد به کمک ما بیاید . یکی زمانی که احساس میکنید طعم آب تصفیه شده تلخ است و نمیتوانید برای آشامیدن این تلخی را تحمل نمایید . دوم زمانی که سختی آب آشامیدنی در حد استاندارد نیست و از آن کمتر است .

تنظیم سختی آب دستگاه تصفیه آب خانگی

عملکرد شیر میکس تصفیه آب چیست و چگونه کار میکند

شیر میکس در واقع یک مدار و جریان از فیلتر سوم دستگاه تصفیه آب به فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب است . جریانی که از سه فیلتر پیش تصفیه گذشته و هنوز آب نسبتا تصفیه نشده به حساب میاید اما تمام رسوبات و کلر آن در فیلتر های شماره یک تا سه تصفیه شده اند . اکثرا در یک ماه اول خرید دستگاه تصفیه آب و استفاده از آن احساس تلخی در آب آشامیدنی میکنند . برخی موارد هم ممبران تصفیه آب سختی آب آشامیدنی را خیلی پایین میاورد و نیاز است که تی دی اس آب کمی بیشتر باشد تا به حد نرمال برسد .

در این مواقع میتوانید شیر میکس دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات را به اندازه 10 درجه باز نمایید . با این کار 10 درصد آب تصفیه نشده به آب تصفیه شده اضافه گردیده و روی شیر تصفیه آب خانگی خواهد آمد . این عمل علاوه بر این که برای بدن ضرر ندارد اتفاقا بسیار مفید هم هست و دیگر احساس تلخی در آب آشامیدنی تصفیه شده نخواهید کرد . علاوه بر آن با باز و بسته کردن شیر میکس و تنظیم آن در درجه دلخواه خود میتوانید به تنظیم سختی آب دستگاه تصفیه آب خانگی خود نیز بپردازید و استانداردترین آب را مصرف نمایید . توجه کنید که در 98 درصد موارد نیاز به باز نمودن شیر میکس نیست و شیر همیشه باید بسته باشد اما اگر احساس تلخی کردید یا نیاز به تنظیم سختی آب پیدا نمودید دست به کار شوید .

شیر میکس پلاستیکی دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع شیر میکس دستگاه تصفیه آب خانگی

شیر میکس تصفیه آب به دو دسته تقسیم میشود . شیر میکس پلاستیکی دستگاه تصفیه آب تایوانی و شیر میکس استیل دستگاه تصفیه آب خانگی ، معمولا در تولید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چه بهترین برند تصفیه آب باشد و چه بهترین مارک تصفیه آب خانگی از شیر میکس پلاستیکی استفاده میشود زیرا شیر میکس پلاستیکی دیرتر خراب میشود و قابلیت باز و بسته شدن بهتری نیز دارد .

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی شرکت تصفیه آسا همچون دستگاه تصفیه آب سافت واتر ، دستگاه تصفیه آب CCK و دستگاه تصفیه آب آکوا تایوان از شیر میکس پلاستیکی بهره میبرند که در دو عکس بالا مشاهده نمودید . شیر میکس استیل نیز به صورت دورانی باز و بسته میگردد که در تصویر زیر میتوانید مشاهده نمایید . جهت خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید از صفحه اصلی سایت شرکت تصفیه آسا دیدن فرمایید و انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل را مشاهده نمایید ، همچنین کارشناسان فروش تصفیه آسا به صورت تلفنی به شما در خرید بهترین تصفیه آب خانگی مشاوره خواهند داد .

شیر میکس استیل دستگاه تصفیه آب خانگی

2 پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   بله قطعا کاهش بیش از اندازه سختی آب هم مضراتی برای سلامت بدن انسان داشته و هم طعم آب تصفیه شده رو تلخ میکنه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *