تنظیم سختی TDS آب دستگاه تصفیه آب خانگی

در مطالب قبلی شرکت تصفیه آسا ، توضیح داده بودیم که سختی آب چقدر باید باشد ، اما گاهی اوقات پیش میاید که ممبران تصفیه آب خانگی ، باعث کاهش بیش از حد سختی آب میشود که خب قطعا برای بدن انسان ضرر دارد و با دستگاه سختی سنج آب آشامیدنی میتوانیم اندازه گیری کنیم . در این مواقع نیاز است که تی دی اس TDS آب آشامیدنی را خودمان به صورت دستی تنظیم نماییم . اما چگونه سختی آب دستگاه آب تصفیه کن خود را تنظیم کنیم ؟

بر روی هر دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس و دقیقا روی حوزینگ ممبران آب شیرین کن ، یک شیر میکس تعبیه شده است که به آب شیر میکس آب تصفیه شده با آب شهری میگوییم . وظیفه اصلی شیر میکس این است که در دو مورد به کمک ما بیاید . یکی زمانی که احساس میکنید طعم آب تصفیه شده تلخ است و نمیتوانید برای آشامیدن این تلخی را تحمل نمایید . دوم زمانی که سختی آب آشامیدنی در حد استاندارد نیست و از آن کمتر است .

تنظیم سختی آب دستگاه تصفیه آب خانگی

عملکرد شیر میکس تصفیه آب چیست و چگونه کار میکند

شیر میکس در واقع یک مدار و جریان از فیلتر سوم دستگاه تصفیه آب به فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب است . جریانی که از سه فیلتر پیش تصفیه گذشته و هنوز آب نسبتا تصفیه نشده به حساب میاید اما تمام رسوبات و کلر آن در فیلتر های شماره یک تا سه تصفیه شده اند . اکثرا در یک ماه اول خرید دستگاه تصفیه آب و استفاده از آن احساس تلخی در آب آشامیدنی میکنند . برخی موارد هم ممبران تصفیه آب سختی آب آشامیدنی را خیلی پایین میاورد و نیاز است که تی دی اس آب کمی بیشتر باشد تا به حد نرمال برسد .

در این مواقع میتوانید شیر میکس دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات را به اندازه 10 درجه باز نمایید . با این کار 10 درصد آب تصفیه نشده به آب تصفیه شده اضافه گردیده و روی شیر تصفیه آب خانگی خواهد آمد . این عمل علاوه بر این که برای بدن ضرر ندارد اتفاقا بسیار مفید هم هست و دیگر احساس تلخی در آب آشامیدنی تصفیه شده نخواهید کرد . علاوه بر آن با باز و بسته کردن شیر میکس و تنظیم آن در درجه دلخواه خود میتوانید به تنظیم سختی آب دستگاه تصفیه آب خانگی خود نیز بپردازید و استانداردترین آب را مصرف نمایید . توجه کنید که در 98 درصد موارد نیاز به باز نمودن شیر میکس نیست و شیر همیشه باید بسته باشد اما اگر احساس تلخی کردید یا نیاز به تنظیم سختی آب پیدا نمودید دست به کار شوید .

شیر میکس پلاستیکی دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع شیر میکس دستگاه تصفیه آب خانگی

شیر میکس تصفیه آب به دو دسته تقسیم میشود . شیر میکس پلاستیکی دستگاه تصفیه آب تایوانی و شیر میکس استیل دستگاه تصفیه آب خانگی ، معمولا در تولید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چه بهترین برند تصفیه آب باشد و چه بهترین مارک تصفیه آب خانگی از شیر میکس پلاستیکی استفاده میشود زیرا شیر میکس پلاستیکی دیرتر خراب میشود و قابلیت باز و بسته شدن بهتری نیز دارد .

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی شرکت تصفیه آسا همچون دستگاه تصفیه آب سافت واتر ، دستگاه تصفیه آب CCK و دستگاه تصفیه آب آکوا تایوان از شیر میکس پلاستیکی بهره میبرند که در دو عکس بالا مشاهده نمودید . شیر میکس استیل نیز به صورت دورانی باز و بسته میگردد که در تصویر زیر میتوانید مشاهده نمایید . جهت خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید از صفحه اصلی سایت شرکت تصفیه آسا دیدن فرمایید و انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل را مشاهده نمایید ، همچنین کارشناسان فروش تصفیه آسا به صورت تلفنی به شما در خرید بهترین تصفیه آب خانگی مشاوره خواهند داد .

شیر میکس استیل دستگاه تصفیه آب خانگی

نظرات این مطلب | شما هم دیدگاهتان را بنویسید و سوالات خود را بپرسید
 • دسامبر 15, 2019 در 1:24 ب.ظ
  پیوند یکتا

  پایین بودن بیش از حد سختی آب میتونه در تلخی آب تصفیه شده تاثیر گذار باشه ؟

  پاسخ
  • دسامبر 16, 2019 در 2:25 ق.ظ
   پیوند یکتا

   بله قطعا کاهش بیش از اندازه سختی آب هم مضراتی برای سلامت بدن انسان داشته و هم طعم آب تصفیه شده رو تلخ میکنه

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *