روزه داری و نخوردن غذا در یک بازه زمانی خاص در حال تبدیل شده به یک راه محبوب برای کاهش وزن و لاغری است . همچنین در تحقیقات به عنوان راهی برای پایین آورن وزن انسان پیشنهاد شده است .

طبق اصول نبودن رژیم لاغری و کاهش وزن ، ریسک و خطر ابتلا به بیماری های مزن و کاهش عمر را افزایش می دهد . یک نکته بزرگ برای روزه داری و نخوردن غذا در یک تایم زیاد این است که مصرف نکردن مواد غذایی به خودی خود باعث اسیدی شدن خون بدن میشود و اصطلاحا اسیدوز ناشتا ایجاد میکند ، وضعیتی که pH خون بدن را سریعا به سطح نا امل کاهش میدهد . اسیدوز در بدن میتوانید منجر به رفلکس معده ، تهوع و سوزش معده گردد و دیگر اثرات مضر ناشی از اشتباه بودن رژیم غذایی را در پی دارد . آب قلیایی بهترین آب آشامیدنی در دنیا برای روزه گرفتن و گرفتن رژیم کاهش وزن است زیرا میتوانید pH خون را از 40 تا 70 درصد از حالت اسیدی خارج کند . همچنین پپسین pepsin ، آنزیمی است که سوختگی دردناک ناشی از رفلکس اسید معده را باعث میشود که آب قلیایی این آنزیم را نیز در بدن کاهش می دهد . با انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی با بهترین مارک در ایران میتوانید همیشه 24 ساعته آب قلیایی یونیزه در اختیار داشته باشید .

آب قلیایی و رژیم لاغری کاهش وزن

چگونه آب آشامیدنی باعث کاهش وزن میگردد

در رژیم لاغری آب آشامیدنی ، شما فقط آب مینوشید . اگر بدون نظارت پزشک رژیم لاغری با آب گرفته اید ، این رژیم باید نهایتا 24 ساعت باشد و هر 24 ساعت از مواد غذایی که چربی ساز نیستند استفاده نمایید . باید روزهایی که قصد گرفتن رژیم کاهش وزن آب آشامیدنی را دارید دقت نمایید که سطح انرژی کمی در آن روی خواهید داشت پس توجه کنید که روزهایی را انتخاب نمایید که بتوانید فعالیت های بدنی خود را در حداقل ترین حالت نگه دارید . سعی کنید در این روزها رانندگی نکنید چون انرژی کم شما امکان ایجاد حس خواب آلودگی را چند برابر مینماید .

برای گرفتن رژیم لاغری کم کم میزان وعده های غذایی خود را از روز های قبل کاهش دهید تا به شروع رژیم لاغری خود بپردازید .در صورت احساس ناخوشی یا خستگی صبحانه را از وعده غذایی خود حذف نکنید و هنگام نوشیدن آب آشامیدنی حتما مقدار زیادی آب قلیایی بنوشید . در رژیم لاغری با آب ، باید روزانه حدود 3 لیتر آب بنوشید .

پس از رژیم آب خود ، باید از غذاهای کوچک و غذاهایی که سریع هضم میشوند مانند سوپ ، فیله مرغ و… میل نمایید . پس از کاهش وزن خود و رسیدن به وزن ایده آل به وعده غذایی معمولی ولی کمتر از گذشته و به اندازه کافی خود بپردازید . پر خوری عامل بیماری و افزایش وزن است .

فواید نوشیدن آب قلیایی برای رژیم لاغری کاهش وزن

کاهش اسیدی خون : هنگامی که با رژیم لاغری سطح pH خون شما به حالت اسیدی ناشی از ناشتا بودن تبدیل میگردد ، آب قلیایی شده میتوانید pH خون شما را افزایش دهد . اسیدی بودن خون یک وضعیت موقت است اما از آنجایی که در مقاله آب قلیایی و سرطان گفتیم سلولهای سرطان در محیط اسیدی رشد میکنند پس باید از این جور مشکلات جلوگیری کرد . بدن انسان میتواند حالت اسیدی خون را جبران کند اما این جبران سطح کلسیم بدن شما را کاهش داده و دچار درد مفاصل و استخوان ها خواهید شد . مصرف آب قلیایی در سریعترین زمان باعث محافظت از استخوان ها شده و حالت اسیدی خون را نیز قلیایی یونیزه مینماید .

رفلکس اسیدی معده را متوقف کنید : اگر شما از یک دستگاه تصفیه آب تایوانی که آب تصفیه شده قلیایی در اختیارتان قرار میدهد ندارید ، احتمالا رفلکس اسید معده را تجربه میکنید در حالی که از آب آشامیدنی لوله کشی شهری سرشار از املاح مضر استفاده مینمایید . رفلکس معده یک عارضه جانبی ناخواسته است که آب قلیایی شده با غیر فعال کردن پپسین میتواند این آنزیم را در معده انسان کاهش داده تا سوختگی رفلکس معده را احساس نکنید .

سم زدایی : قلیایی شدن آب آشامیدنی بدن شما را بسیار سریعتر از آب معدنی یا آب معمولی هیدراته میکند . در حالی که روزه میگیرید ، میتوانید بدن خود را تا حد ممکن از سموم محافظت نمایید . pH قلیایی آب آشامیدنی باعث میشود که کلیه های شما به طور موثر سمومی مانند فلوراید و فلزات سنگین را از بین ببرند .

در زمان رژیم لاغری چه کاری انجام دهیم ؟

با توجه به این که در رژیم کاهش وزن احساس خستگی و کم انرژی بودن میکنید ، بنابر این برنامه ای برای استراحت زیاد ، اجتناب از تمرین و فعالیت شدید و نوشیدن مقدار زیادی آب قلیایی داشته باشید . شما باید در رژیم خود آب بیشتری نسبت به حالت معمولی بنوشید ، زیرا 20 تا 30 درصد آب مصرفی روزانه بدن شما از مواد غذایی بدست می آید و در زمان رژیم نمی توانید غذا بخورید و باید این میزان آب جایگزین شود .

توجه کنید : طبیعی است که احساس سرگیجه در هنگام رژیم لاغری داشته باشید ، بنابر این مراقب باشید که اتفاق بدی برای شما رخ ندهد . اگر احساس کردید بیش از اندازه در رژیم خود ضعیف شده اید به پزشک تغذیه مراجعه کنید .

موارد ممنوع رژیم غذایی – افرادی که نباید رژیم لاغری بگیرند

برخی از افراد باید از رژیم غذایی خودداری نمایند اگر به هر دلیلی تحت مراقبت پزشک هستید حتما قبل از شروع رژیم کاهش وزن با پزشک خود مشورت کنید . اگر بیش از 65 یا کمتر از 18 سال سن دارید ، قبل از شروع لاغری با پزشک خود مشورت نمایید . علاوه بر اینها افراد زیر هرگز نباید رژیم لاغری بگیرند :

 • افراد مبتلا به بیماری های گوارشی
 • افراد لاغر و بیش از حد کم وزن
 • زنان باردار و زنان شیرده
 • افرادی که مشکل قلب دارند
 • کسانی که دیابت دارند
 • افراد مبتلا به میگرن کنترل نشده
 • بانوان در زمان عادت ماهانه

بهترین کار این است که هر کسی قبل از شروع رژیم لاغری با آب آشامیدنی برای اولین بار با دکتر متخصص خود صحبت نماید . پزشک شما میتواند توصیه های خاصی کند که شما را قادر میسازد تا بیشتر از رژیم لاغری آب آشامیدنی خود نتیجه بگیرید .

برای دریافت بهترین نتیجه آب قلیایی دستگاه تصفیه آب هفت مرحله ای را استفاده نمایید

در طول زمان رژیم لاغری آب ، باید روزانه حدود 3 لیتر آب قلیایی مصرف نمایید . یک دستگاه تصفیه آب قلیایی ایده آل ترین و بهترین مدل تولید آب آشامیدنی قلیایی در خانه است ، زیرا شما میتوانید طبق نیاز خود از آب قلیایی هر ساعت از شبانه روز استفاده نمایید و آن را بنوشید . دستگاه تصفیه آب قلیایی استانداردترین سختی آب برای آشامیدن و بهترین آب قلیایی را به شما تحویل خواهد داد . بدن انسان در حالت ناشتا در اسیدی ترین وضعیت خود قرار دارد که با نوشیدن آب آشامیدنی قلیایی به آسانی میتوانید تا سطح قلیایی بودن بدن خود را افزایش دهید . آبهای قلیایی موجود در فروشگاه ها آنقدر که یک دستگاه تصفیه 7 مرحله ای به قلیایی کردن آب آشامیدنی میپردازد قوی نیست پس بهترین انتخاب خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی است . جهت اطلاعات بیشتر راجع به انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی میتوانید با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید .

رفرنس :

https://designerwater.co.za/lose-weight-alkaline-water/

2 پاسخ
 1. شاهین
  شاهین گفته:

  هیدراته بودن بدن با آب آشامیدنی خیلی تو لاغری موثره اما با آب قلیایی واقعا تاثیرش برای لاغر شدن بیشتر میشه من تست گرفتم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *