اگر به صورت مداوم اقدام به نوشیدن آب معدنی بطری هستید ، دلایل متعددی برای جلوگیری از این کار وجود دارد . اگر شما عزیزان در مورد سلامت خود و خانواده شما نگران هستید و یا اگر نگران سلامتی سیاره زمین هستید که به سلامت همه ما بستگی دارد ، این مطلب را مطالعه نمایید .

در اینجا چند دلیل وجود دارد که باید نوشیدن آب آشامیدنی بطری پلاستیکی را متوقف کنید :

 • قیمت آب معدنی بطری تقریبا 1000 برابر آب آشامیدنی تصفیه شده است

آب آشامیدنی معدنی که در بطری های پلاستیکی به فروش میرسد کاملا معدنی نیست و در واقع تنها 25 درصد از آبهای معدنی موجود در بازار ایران ، آب معدنی است . بله بسیاری از شرکت ها با استفاده از نور ماوراء بنفش آب لوله کشی شهری را تصفیه نموده و کیفیت آن را بهبود می دهند و چندین برابر آب شهری به شما میفروشند . در حالی که با استفاده از انواع بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران ، میتوان آب آشامیدنی تصفیه شده و به صورت تمام مدت 24 ساعته در اختیار داشته باشید پس این بسیار مقرون به صرفه تر و بهتر است .

فقط به این علت که لیبل روی بطری پلاستیکی آب معدنی ، یک کوه آب معدنی را نشان میدهد آب داخل آن بکر و معدنی و بهترین آب آشامیدنی در دنیا نخواهد شد .

مقاله Readers Digest در مورد مطالعات نشان داده است که نمونه های آب معدنی بطری پلاستیکی می تواند شامل فتالات ، میکروب ها ، بنزن و آرسنیک باشد . این در صورتی است که بسیاری از آب معدنی ها ، حتی بهترین سختی آب برای آشامیدن را نیز رعایت نمی کنند .

حاشیه سود در بطری پلاستیکی آب بسیار زیاد است این در حالی است که بسیاری از مناطق واقعا استاندارد بهداشت جهانی آب آشامیدنی را اجرا نمی کنند ، پس بسیار عاقلانه تر است که آب آشامیدنی لوله کشی شهری خود را به کمک بهترین آب تصفیه کن خانگی فیلتر یا تمیز نمایید . با یک دستگاه تصفیه آب تایوانی ، میتوانید علاوه بر رساندن آب آشامیدنی به حد مجاز سختی آب آشامیدنی طبق استاندارد بین المللی NSF ، آب آشامیدنی را شیرین نموده و حتی آن را یونیزه قلیایی کنید .

مضرات بطری پلاستیکی یکبار مصرف

 • آب آشامیدنی داخل بطری پلاستیکی علاوه بر شما برای سیاره زمین نیز مضر است

بسیار از شرکت های بطری آب معدنی ، شروع به استفاده از بطری های پلاستیکی BPA نموده اند ، در عین حال ، مواد شیمیایی بطری پلاستیکی میتواند در زیر نور آفتاب آزاد شده و در معرض حرارت با آب آشامیدنی معدنی داخل بطری واکنش نشان دهد که این برای سلامت بدن شما بسیار مضر است . همچنین کثیف بودن بطری های آب معدنی از دیگر مضرات بطری پلاستیکی محسوب میگیردد . بسیاری از این مواد شیمیایی داخل بطری آب معدنی باعث اختلال در غدد درون ریز بدن انسان میگردند . این میتواند ، باعث اختلالات هورمونی در سیستم ایمنی بدن شما گردد . بدن خود را با آب بطری آزمایش نکنید و سلامت خود را حفظ کنید . خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد آب آشامیدنی سالم در اختیار شما قرار میدهد که عاری از هر گونه میکروب است .

 • بطری پلاستیکی آب معدنی یکبار مصرف است

برای تولید و پر کردن و حمل و نقل بطری های پلاستیکی یکبار مصرف در سراسر جهان از مقادیر زیادی سوخت های فسیلی و آب استفاده میکنند . این بطری های پلاستیکی علاوه بر مضرات آن پایدار نبوده و به عبارت دیگر تنها برای چند دقیقه نوشیدن آب استفاده میگردد با این که هزاران سال در محیط زیست باقی می ماند .

حتی با توجه به تلاش های بازیافتی ، 6 بطری از 7 بطری پلاستیکی یکبار مصرف مصرف شده در ایالات متحده به محل دفن زباله ها منتقل میشوند جایی که دور از ذهن است و این ضرری جبران ناپذیر برای نسل های آینده زمین خواهد بود . سموم از پلاستیک پس از سال ها به حوضه آب و خاک زیر زمینی نفوذ کرده و بیماری هایی در سطح کره زمین بوجود می آورند . ما انسان ها نمیخواهیم که همسایگان و نسل های آینده در معرض این خطرات قرار گیرند بنابراین به سادگی میتوان از این موضوعات جلوگیری نمود و با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی خوب به مصرف و نوشیدن آب آشامیدنی تصفیه شده و کاملا سالم پرداخت .

مضرات بطری آب معدنی

 • جایگزین آب معدنی بطری پلاستیکی از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید

طبعا ، جایگزین بی بدیل استفاده از آب معدنی بطری پلاستیکی یکبار مصرف ، استفاده از بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران است . آب لوله کشی شهری شامل انواع مختلف مواد شیمیایی نظیر نیترات در آب آشامیدنی ، کلر ، آرسنیک و انواع دیگر مواد مضر است که یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، قادر به تصفیه و تمیز نمودن آب آشامیدنی است و آن را به کامل ترین استاندارد جهانی میرساند . همچنین شما در آب های بطری که در مارکت ها به فروش میرسد نمیتوانید آب قلیایی یونیزه خریداری کنید در حالی که آب قلیایی میتواند شما را در مبارزه با انواع بیماری ها کمک نموده و سیستم ایمنی بدن شما را تقویت نماید . اما آب قلیایی چیست ؟ آب قلیایی با افزایش سطح پ هاش بدن شما ، آن را هیدراته نگهداری کرده و از بروز انواع سرطان و دیابت در بدن انسان جلوگیری میکند . در حقیقت یک دستگاه تصفیه آب قلیایی ، فواید نوشیدن آب آشامیدنی تصفیه شده را چندین برابر مینماید . آیا میدانستید که طبق AMA ، تقریبا 70 درصد از آمریکایی ها به طور مداوم از آب آشامیدنی یونیزه قلیایی استفاده مینمایند ؟ آب قلیایی به علت کوچکتر بودن مولکولهای آن و نداشتن انواع املاح مضر بهتر در بدن شما هضم شده و به جایگزین شدن بهتر سلول های پوست بدن کمک میکند .

با استفاده از بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی ، آب تصفیه شده قلیایی را همیشه در اختیارتان قرار داده و به جای استفاده از بطری پلاستیکی پیشنهاد میشود با استفاده از یک قمقمه استیل ، آب تصفیه شده را خنک نگه دارید تا در طول روز و در بیرون از خانه استفاده کنید . یک قوطی استیل آب قلیایی لذت نوشیدن آب را بیشتر خواهد کرد .

قبلا راجع به تفاوت آب معدنی با آب آشامیدنی تصفیه شده نیز بیشتر توضیح داده بودیم .

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

بطری پلاستیکی یکبار مصرف را فراموش کرده ، یک انتخاب مقرون به صرفه تر نمایید ، سالم تر زندگی کنید و به پایداری زمین و محیط زیست کمک کنید . شرکت تصفیه آسا ، بورس فروش دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران و کرج بوده و با خدمات نصب و ارسال رایگان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ساخت کشور تایوان را به شما ارائه مینماید . برای خرید تصفیه آب خانگی کوچک زیر سینکی ، باید به نکات مهمی توجه نمود که از جمله آنها گارانتی و خدمات پس از فروش تصفیه آب است ، قطعا برای خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب شش مرحله ای یا هفت مرحله خود نیاز به تکنسین فنی خواهید داشت و یک شرکت خوب میتواند شما را در این موارد یاری کند . پیشنهاد میکنیم بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی را مطالعه نموده و پس از آن برای ثبت و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی و اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب از کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا مشاوره رایگان دریافت نمایید . سلامت شما ، از اهداف همیشگی ماست .

رفرنس :

https://www.greenhealthtechnologies.com/why-you-should-never-drink-bottled-water/

3 پاسخ
 1. نفس
  نفس گفته:

  این که فقط به فکر فروش محصولاتتون نیستید و مقاله هایی در رابطه با محیط زیست هم منتشر میکنید جای تقدیر داره

  پاسخ
 2. مینا محسنی
  مینا محسنی گفته:

  کلا آب معدنی مخصوصا توی تابستون جلو در این سوپرمارکتی ها زیر نور آفتاب هم بد مزه میشه هم مواد شیمیایی بطری قاطی میشه باهاش بهترین انتخاب همون خرید تصفیه آب هست که دیگه این همه بطری هم نخواد زباله بشه

  پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدتمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *