برای داشتن یک زندگی سالم و بدن سالم تر ، آب آشامیدنی برای همه موجودات زنده به خصوص انسان ها یک ضرورت و لزوم است . ضروری تر از نوشیدن آب آشامیدنی ، نوشیدن یک آب آشامیدنی سالم و معدنی ضروری تر است . آب آشامیدنی بهترین حلال انواع مواد محلول است که توانایی حل کردن هر ماده ای مانند مواد شیمیایی ، آلاینده های آلوده نظیر نیترات و کلر و… در خود را دارد .

مصرف مداوم آب آشامیدنی لوله کشی شهری که سرشار از انواع املاح مضر است میتواند تهدیدی برای سلامتی شما عزیزان باشد . آب آشامیدنی حاوی بسیاری از باکتری ها ، ویروس ها و سایز میکرو ارگانیسم هاست و در صورت مصرف مداوم آب ناسالم میتواند منجر به بیماری هایی در داخل و بیرون از بدن شما شود . اگر چه شاید فکر کنید آب آشامیدنی لوله کشی شهری تصفیه شده است اما تصفیه کامل آب در سطح شهرها هزینه های هنگفت داشته و این موضوع بر روی آب آشامیدنی انجام نمیگردد و همچنان آب آشامیدنی حاوی آلاینده های مضر بسیاریست .

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

برخی عزیزان فکر میکنند ، جوشاندن آب میتواند پاتوژن ها و املاح مضر بسیار ریز آب آشامیدنی را از بین ببرد اما باید بدانید آب جوش نمیتواند مواد جامد محلول در آب آشامیدنی را تصفیه نماید . مواد جامد همان تی دی اس یا سختی آب آشامیدنی میباشد که باید عددی نرمال بین 30 تا 100 باشد و کمتر از 100 استاندارد آب آشامیدنی است . برای کاهش سختی آب و در اختیار داشتن همیشگی آب آشامیدنی تصفیه شده و سالم ، یک دستگاه تصفیه کننده آب آشامیدنی گزینه بسیار مناسبی است . آب لوله کشی شهری با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب تایوانی استاندارد و زیر سینکی کاملا تصفیه و تمیز گشته و با شیر روی سینک میتوانید از آبی سالم استفاده نمایید .

یک دستگاه تصفیه آب مناسب میتواند انواع میکروب ها و سموم را از آب خارج کند و در عین حال املاح مفید مورد نیاز در آب را نیز نگهداری نماید . تصفیه آب خانگی میتواند آب سخت را به آب نرم تبدیل کند یعنی مواد جامد محلول در آب tds را کاهش داده و مضرترین ماده محلول داخل آب را که نیترات است حذف کند . دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات ، یکی از مهم ترین لزوم استفاده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران به شمار میرود . با در نظر گرفتن این موارد میتوانید یک دستگاه تصفیه آب مناسب در زیر سینک آشپزخانه خود نصب نموده تا هر زمان که بخواهید آب 100 درصد خال بنوشید . پیشنهاد میکنیم قبل از مطالعه ی ادامه این مقاله فیلم دلایل ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی را مشاهده نمایید . ما به صورت موردی در این ویدیو به شما مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی را توضیح داده ایم و در ادامه این مطلب نیز به بررسی و توضیح مفصل هر یک از موارد پرداختیم .

نوشیدن آب آلوده میتواند باعث بسیاری از بیماری های ناشی از آب آشامیدنی نظیر مشکلات گوارشی ، خشکی پوست ، اسهال ، هپاتیت B و حتی سرطان شود . بنابر این اگر میخواهید سلامت بدن خود را تضمین نمایید باید یک آب تصفیه کن خانگی مفید را انتخاب کنید .

میتوانید دلایل استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی را به صورت فایل پی دی اف pdf کتاب الکترونیکی از لینک زیر دانلود نمایید :

دلایل استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

فرآیند تصفیه آب ، به شما کمک میکند تا آلاینده های مضر موجود در آب آشامیدنی خود را حذف و تصفیه نمایید . در اینجا 10 مورد از دلایل استفاده از دستگاه تصفیه آب مفید را بررسی میکنیم .

کاهش خطر ابتلا به سرطان

مواد شیمیایی و دیگر مواد سمی همچون نیترات میتوانند به منابع آب زیر زمینی انتقال پیدا کرده و خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان ها را افزایش دهند . تصفیه این آلاینده های مضر از طریق استفاده از دستگاه تصفیه آب خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد .

طعم شیرین آب تصفیه شده

برخی آلاینده های آلوده در آب ، بیش از خطر بیماری ، همچنین باعث تلخی طعم و عطر آب آشامیدنی میگردند که در مقاله علت تلخی آب تصفیه شده به این مواد مضر و روش تصفیه آنها اشاره کردیم . یک آب شیرین کن خانگی شما را از شر این آلاینده ها نظیر طعم و بوی کلر خلاص میکند و عطر و طعم آب آشامیدنی را بدون نیاز به جوشاندن بهبود میدهد .

تصفیه کلر از آب آشامیدنی

کلر در آب آشامیدنی میتواند طیف وسیعی از مسائل بهداشتی را تحت الشعاع قرار دهد . این موارد عبارت اند از :

 • خطر ابتلا به سرطان
 • مشکلات قلبی عروقی
 • آسم و مشکلات تنفسی
 • نقص جنین در هنگام تولد

پیشنهاد میکنیم بانوان باردار مقاله آب قلیایی و بارداری را مطالعه نمایند . با استفاده از یک سیستم تصفیه آب آشامیدنی نظیر سافت واتر یا سی سی کا ، باعث کاهش خطر ابتلا به این مشکلات خواهید شد زیرا فیلتر تصفیه آب مرحله دوم و سوم این دستگاه ها کلر و مواد جانبی کلر از آب را حذف و تصفیه مینماید .

صرفه جویی در وقت

جوشاندن آب شاید تا حد بسیار کمی آب را پاکیزه نماید . خرید بطری آب معدنی هم همینطور ! اما هر دوی این کار ها بسیار وقت گیر بوده و کاملا سالم و پاکیزه هم نخواهد بود . بویژه زمانی که به میزان زیادی آب تصفیه شده نیاز دارید جوشاندن آب گزینه نامناسبی خواهد بود .

تصفیه آلاینده های موجود در لوله کشی ساختمان

اگر در یک خانه قدیمی زندگی میکنید ، لوله ها و سیستم لوله کشی قدیمی و زنگ زده میتواند مس و آلاینده های مضر دیگری به آب وارد کند . با وجود این که آب شهری شما در تصفیه خانه فاضلاب شهر ، تصفیه میگردد ( اما نه کاملا ) این آلاینده ها میتوانند از طریق لوله کشی ساختمان ما وارد آب آشامیدنی شوند زیرا جریان آب از طریق لوله های قدیمی و خورنده به شما میرسد . تصفیه آب خانگی کمک میکند تا این مواد را از آب آشامیدنی خود بیرون کنید .

سطح باکتری کمتر

باکتری ها میتوانند در هنگام مصرف آب آشامیدنی شما را به بیماری های جدی مبتلا کنند . در حالی که بعضی از این باکتری ها ممکن از باعث علائم خفیف مانند تهوع در دیگران شوند ، خطر باکتری ها برای کودکان و افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیف بدنی دارند بیشتر است . بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی اطمینان حاصل میکند که آب آشامیدنی شما عاری از این گونه باکتری های خطرناک است .

صرفه جویی در هزینه

خرید بطری پلاستیکی آب معدنی آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده را در اختیار شما و خانواده محترمتان قرار میدهد که بطری پلاستیکی نیز مضرات خاص خود را دارد . اما هزینه خرید این بطری ها میتواند در طول زمان به میزان قابل توجهی زیاد باشد . با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی شما یک سرمایه گذاری خوب و مقرون به صرفه خواهید داشت تا به میزان کمتری پول خرج کنید و همچنین به میزان نامحدود آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده در اختیار داشته باشید . این موضوع در بلند مدت صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های شما خواهد نمود .

کم شدن رد پای کربن در محیط زیست

با استفاده از یک سیستم تصفیه آب خانگی میتوانید رد پای کربن را در محیط زیست کاهش دهید . داشتن آب تصفیه شده در همه زمان ها یعنی عدم نیاز به استفاده از بطری های پلاستیکی آب معدنی که به محیط زیست آسیب میرساند . در هنگام دفن زباله ها و در زمان انتقال بطری های پلاستیکی ، کربن در محیط زیست انتشار میابد که این برای حفظ محیط زیست بسیار ناخوشایند است .

نوشیدنی ها و غذاهای سالم

دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس ، برای شما چیزی بیشتر از آب آشامیدنی فراهم میکند . یک منبع ثابت آب تصفیه شده میتواند برای مقاصد دیگر مانند شستشو کردن سبزیجات و سایز محصولات خوراکی ، تهیه غذا ، دم کردن قهوه و چای و… استفاده شود و این باعث میشود تا علاوه بر آب سالم غذاها و نوشیدنی های دیگر خانه شما نیز سالم و عاری از مواد مضر باشد .

حیوانات خانگی و گیاهان سالم

دستگاه تصفیه آب RO نه تنها برای شما مفید است بلکه میتواند سلامت گیاهان و حیوانات خانگی شما را نیز حفظ نماید . جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی ، از روش اسمز معکوس برای تصفیه ی آب آشامیدنی بهره میبرد که آبی سالم به شما میدهد . میتوانید از این آب هم برای حیوانات خانگی خود و هم برای آبیاری گیاهان نظیر گلخانه های خانگی استفاده نمایید . همچنین آب آکواریوم خود را نیز میتوانید از آب بدون کلر تصفیه شده پر کنید .

همانطور که میبینید آب تصفیه شده فواید بسیار زیادی دارد . برای انتخاب دستگاه تصفیه مناسب تهران و کرج میتوانید راهنمای خرید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران را مطالعه نموده و یا با شماره گیری 02177414306 با کارشناسان مشاوره فروش تصفیه آسا ، مشاوره رایگان نمایید تا بهترین گزینه ها را در اختیار شما قرار دهند .

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است

با وجود انواع برند ها و مارک های تصفیه آب خانگی سوال اینجاست که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم ؟ و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چیست ؟ طبیعتا یک دستگاه تصفیه آب خوب و مفید باید ، علاوه بر حذف انواع املاح مضر در آب آشامیدنی ، طعم و بوی آب را بهبود داده و با حفظ املاح مفیدی همچون کلسیم ، منیزیم و سدیم ، املاح معدنی مورد نیاز موجود در آب را نیز برای بدن انسان تامین نماید . جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی از سیستم اسمز معکوس آر او ro بهره میبرد . یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خوب و مفید معمولا از 6 الی 8 فیلتر تشکیل شده و آب آشامیدنی را ابتدا عاری از تمام املاح مضر و مفید میکند و سپس املاح مفیدی که طی مراحل تصفیه شده حذف شده اند به آب باز میگرداند .

علاوه بر اینها آب آشامیدنی با بهترین دستگاه آب یونیزه قلیایی ، به یک آب قلیایی نیز تبدیل شده و خواص نوشیدن آن چندین برابر خواهد شد زیرا آب قلیایی یک آنتی اکسیدان بسیار قوی بوده و سیستم ایمنی بدن انسان را بسیار تقویت مینماید . جهت مشاهده محصولات تصفیه آب خانگی به صفحه اصلی شرکت تصفیه آسا مراجعه نمایید . همچنین برای خرید یک دستگاه تصفیه آب خوب در تهران و کرج ، میتوانید از مشاوران فروش شرکت تصفیه آسا شماره تلفن 02177414306 استفاده نمایید .

رفرنس :

https://www.benfranklinclt.com/blog/charlotte-water-purification/

2 پاسخ
 1. علامه
  علامه گفته:

  واقعا وجود طعم بد و ضررهای کلر باعث شد یه دستگاه تصفیه ازتون خریداری کنم و واقعا هم راضی هستم

  پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   نظر لطف شماست بله کلرزنی متاسفانه در لوله کشی آب شهری صورت میگیره و سپس کلر باید تصفیه بشه که این مورد در ایران انجام نمیشه و تنها توسط یک تصفیه اب خانگی میشه حذف کلر رو در سریع ترین زمان ممکن انجام داد

   پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *