دلایل ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

برای داشتن یک زندگی سالم و بدن سالم تر ، آب آشامیدنی برای همه موجودات زنده به خصوص انسان ها یک ضرورت و لزوم است . ضروری تر از نوشیدن آب آشامیدنی ، نوشیدن یک آب آشامیدنی سالم و معدنی ضروری تر است . آب آشامیدنی بهترین حلال انواع مواد محلول است که توانایی حل کردن هر ماده ای مانند مواد شیمیایی ، آلاینده های آلوده نظیر نیترات و کلر و… در خود را دارد .

مصرف مداوم آب آشامیدنی لوله کشی شهری که سرشار از انواع املاح مضر است میتواند تهدیدی برای سلامتی شما عزیزان باشد . آب آشامیدنی حاوی بسیاری از باکتری ها ، ویروس ها و سایز میکرو ارگانیسم هاست و در صورت مصرف مداوم آب ناسالم میتواند منجر به بیماری هایی در داخل و بیرون از بدن شما شود . اگر چه شاید فکر کنید آب آشامیدنی لوله کشی شهری تصفیه شده است اما تصفیه کامل آب در سطح شهرها هزینه های هنگفت داشته و این موضوع بر روی آب آشامیدنی انجام نمیگردد و همچنان آب آشامیدنی حاوی آلاینده های مضر بسیاریست .

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

برخی عزیزان فکر میکنند ، جوشاندن آب میتواند پاتوژن ها و املاح مضر بسیار ریز آب آشامیدنی را از بین ببرد اما باید بدانید آب جوش نمیتواند مواد جامد محلول در آب آشامیدنی را تصفیه نماید . مواد جامد همان تی دی اس یا سختی آب آشامیدنی میباشد که باید عددی نرمال بین 30 تا 100 باشد و کمتر از 100 استاندارد آب آشامیدنی است . برای کاهش سختی آب و در اختیار داشتن همیشگی آب آشامیدنی تصفیه شده و سالم ، یک دستگاه تصفیه کننده آب آشامیدنی گزینه بسیار مناسبی است . آب لوله کشی شهری با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب تایوانی استاندارد و زیر سینکی کاملا تصفیه و تمیز گشته و با شیر روی سینک میتوانید از آبی سالم استفاده نمایید .

یک دستگاه تصفیه آب مناسب میتواند انواع میکروب ها و سموم را از آب خارج کند و در عین حال املاح مفید مورد نیاز در آب را نیز نگهداری نماید . تصفیه آب خانگی میتواند آب سخت را به آب نرم تبدیل کند یعنی مواد جامد محلول در آب tds را کاهش داده و مضرترین ماده محلول داخل آب را که نیترات است حذف کند . دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات ، یکی از مهم ترین لزوم استفاده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران به شمار میرود . با در نظر گرفتن این موارد میتوانید یک دستگاه تصفیه آب مناسب در زیر سینک آشپزخانه خود نصب نموده تا هر زمان که بخواهید آب 100 درصد خال بنوشید . پیشنهاد میکنیم قبل از مطالعه ی ادامه این مقاله فیلم دلایل ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی را مشاهده نمایید . ما به صورت موردی در این ویدیو به شما مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی را توضیح داده ایم و در ادامه این مطلب نیز به بررسی و توضیح مفصل هر یک از موارد پرداختیم .

نوشیدن آب آلوده میتواند باعث بسیاری از بیماری های ناشی از آب آشامیدنی نظیر مشکلات گوارشی ، خشکی پوست ، اسهال ، هپاتیت B و حتی سرطان شود . بنابر این اگر میخواهید سلامت بدن خود را تضمین نمایید باید یک آب تصفیه کن خانگی مفید را انتخاب کنید .

میتوانید دلایل استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی را به صورت فایل پی دی اف pdf کتاب الکترونیکی از لینک زیر دانلود نمایید :

دلایل استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

فرآیند تصفیه آب ، به شما کمک میکند تا آلاینده های مضر موجود در آب آشامیدنی خود را حذف و تصفیه نمایید . در اینجا 10 مورد از دلایل استفاده از دستگاه تصفیه آب مفید را بررسی میکنیم .

کاهش خطر ابتلا به سرطان

مواد شیمیایی و دیگر مواد سمی همچون نیترات میتوانند به منابع آب زیر زمینی انتقال پیدا کرده و خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان ها را افزایش دهند . تصفیه این آلاینده های مضر از طریق استفاده از دستگاه تصفیه آب خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد .

طعم شیرین آب تصفیه شده

برخی آلاینده های آلوده در آب ، بیش از خطر بیماری ، همچنین باعث تلخی طعم و عطر آب آشامیدنی میگردند که در مقاله علت تلخی آب تصفیه شده به این مواد مضر و روش تصفیه آنها اشاره کردیم . یک آب شیرین کن خانگی شما را از شر این آلاینده ها نظیر طعم و بوی کلر خلاص میکند و عطر و طعم آب آشامیدنی را بدون نیاز به جوشاندن بهبود میدهد .

تصفیه کلر از آب آشامیدنی

کلر در آب آشامیدنی میتواند طیف وسیعی از مسائل بهداشتی را تحت الشعاع قرار دهد . این موارد عبارت اند از :

  • خطر ابتلا به سرطان
  • مشکلات قلبی عروقی
  • آسم و مشکلات تنفسی
  • نقص جنین در هنگام تولد

پیشنهاد میکنیم بانوان باردار مقاله آب قلیایی و بارداری را مطالعه نمایند . با استفاده از یک سیستم تصفیه آب آشامیدنی نظیر سافت واتر یا سی سی کا ، باعث کاهش خطر ابتلا به این مشکلات خواهید شد زیرا فیلتر تصفیه آب مرحله دوم و سوم این دستگاه ها کلر و مواد جانبی کلر از آب را حذف و تصفیه مینماید .

صرفه جویی در وقت

جوشاندن آب شاید تا حد بسیار کمی آب را پاکیزه نماید . خرید بطری آب معدنی هم همینطور ! اما هر دوی این کار ها بسیار وقت گیر بوده و کاملا سالم و پاکیزه هم نخواهد بود . بویژه زمانی که به میزان زیادی آب تصفیه شده نیاز دارید جوشاندن آب گزینه نامناسبی خواهد بود .

تصفیه آلاینده های موجود در لوله کشی ساختمان

اگر در یک خانه قدیمی زندگی میکنید ، لوله ها و سیستم لوله کشی قدیمی و زنگ زده میتواند مس و آلاینده های مضر دیگری به آب وارد کند . با وجود این که آب شهری شما در تصفیه خانه فاضلاب شهر ، تصفیه میگردد ( اما نه کاملا ) این آلاینده ها میتوانند از طریق لوله کشی ساختمان ما وارد آب آشامیدنی شوند زیرا جریان آب از طریق لوله های قدیمی و خورنده به شما میرسد . تصفیه آب خانگی کمک میکند تا این مواد را از آب آشامیدنی خود بیرون کنید .

سطح باکتری کمتر

باکتری ها میتوانند در هنگام مصرف آب آشامیدنی شما را به بیماری های جدی مبتلا کنند . در حالی که بعضی از این باکتری ها ممکن از باعث علائم خفیف مانند تهوع در دیگران شوند ، خطر باکتری ها برای کودکان و افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیف بدنی دارند بیشتر است . بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی اطمینان حاصل میکند که آب آشامیدنی شما عاری از این گونه باکتری های خطرناک است .

صرفه جویی در هزینه

خرید بطری پلاستیکی آب معدنی آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده را در اختیار شما و خانواده محترمتان قرار میدهد که بطری پلاستیکی نیز مضرات خاص خود را دارد . اما هزینه خرید این بطری ها میتواند در طول زمان به میزان قابل توجهی زیاد باشد . با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی شما یک سرمایه گذاری خوب و مقرون به صرفه خواهید داشت تا به میزان کمتری پول خرج کنید و همچنین به میزان نامحدود آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده در اختیار داشته باشید . این موضوع در بلند مدت صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های شما خواهد نمود .

کم شدن رد پای کربن در محیط زیست

با استفاده از یک سیستم تصفیه آب خانگی میتوانید رد پای کربن را در محیط زیست کاهش دهید . داشتن آب تصفیه شده در همه زمان ها یعنی عدم نیاز به استفاده از بطری های پلاستیکی آب معدنی که به محیط زیست آسیب میرساند . در هنگام دفن زباله ها و در زمان انتقال بطری های پلاستیکی ، کربن در محیط زیست انتشار میابد که این برای حفظ محیط زیست بسیار ناخوشایند است .

نوشیدنی ها و غذاهای سالم

دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس ، برای شما چیزی بیشتر از آب آشامیدنی فراهم میکند . یک منبع ثابت آب تصفیه شده میتواند برای مقاصد دیگر مانند شستشو کردن سبزیجات و سایز محصولات خوراکی ، تهیه غذا ، دم کردن قهوه و چای و… استفاده شود و این باعث میشود تا علاوه بر آب سالم غذاها و نوشیدنی های دیگر خانه شما نیز سالم و عاری از مواد مضر باشد .

حیوانات خانگی و گیاهان سالم

دستگاه تصفیه آب RO نه تنها برای شما مفید است بلکه میتواند سلامت گیاهان و حیوانات خانگی شما را نیز حفظ نماید . جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی ، از روش اسمز معکوس برای تصفیه ی آب آشامیدنی بهره میبرد که آبی سالم به شما میدهد . میتوانید از این آب هم برای حیوانات خانگی خود و هم برای آبیاری گیاهان نظیر گلخانه های خانگی استفاده نمایید . همچنین آب آکواریوم خود را نیز میتوانید از آب بدون کلر تصفیه شده پر کنید .

همانطور که میبینید آب تصفیه شده فواید بسیار زیادی دارد . برای انتخاب دستگاه تصفیه مناسب تهران و کرج میتوانید راهنمای خرید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران را مطالعه نموده و یا با شماره گیری 02177414306 با کارشناسان مشاوره فروش تصفیه آسا ، مشاوره رایگان نمایید تا بهترین گزینه ها را در اختیار شما قرار دهند .

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است

با وجود انواع برند ها و مارک های تصفیه آب خانگی سوال اینجاست که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم ؟ و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چیست ؟ طبیعتا یک دستگاه تصفیه آب خوب و مفید باید ، علاوه بر حذف انواع املاح مضر در آب آشامیدنی ، طعم و بوی آب را بهبود داده و با حفظ املاح مفیدی همچون کلسیم ، منیزیم و سدیم ، املاح معدنی مورد نیاز موجود در آب را نیز برای بدن انسان تامین نماید . جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی از سیستم اسمز معکوس آر او ro بهره میبرد . یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خوب و مفید معمولا از 6 الی 8 فیلتر تشکیل شده و آب آشامیدنی را ابتدا عاری از تمام املاح مضر و مفید میکند و سپس املاح مفیدی که طی مراحل تصفیه شده حذف شده اند به آب باز میگرداند .

علاوه بر اینها آب آشامیدنی با بهترین دستگاه آب یونیزه قلیایی ، به یک آب قلیایی نیز تبدیل شده و خواص نوشیدن آن چندین برابر خواهد شد زیرا آب قلیایی یک آنتی اکسیدان بسیار قوی بوده و سیستم ایمنی بدن انسان را بسیار تقویت مینماید . جهت مشاهده محصولات تصفیه آب خانگی به صفحه اصلی شرکت تصفیه آسا مراجعه نمایید . همچنین برای خرید یک دستگاه تصفیه آب خوب در تهران و کرج ، میتوانید از مشاوران فروش شرکت تصفیه آسا شماره تلفن 02177414306 استفاده نمایید .

رفرنس :

https://www.benfranklinclt.com/blog/charlotte-water-purification/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *