طبعا مهمترین بخش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را فیلتر این دستگاه ها تشکیل میدهد . دستگاه تصفیه آب سافت واتر Soft Water نیز در انواع مختلف سه مرحله ای ، شش مرحله ای و هفت مرحله ای فیلترهایی دارد که دارای عمر مفیدی بوده و نیاز به تعویض فیلتر نیز دارند . از عوارض عوض نکردن فیلتر تصفیه آب میتوان به کاهش عمر مفید دستگاه تصفیه آب شما و کثیف شدن آب آشامیدنی خروجی شما اشاره نمود .

شرکت تصفیه آسا با بهره گیری از بهترین فیلتر های تایوانی دستگاه تصفیه آب و تکنسین های فنی متخصص آماده ارائه خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب شما در تهران و البرز بوده و از بزرگترین مراکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران و کرج میباشد . جهت اطلاع از هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب Soft Water و دریافت خدمات با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید :

306 14 774 021

فرخی 294 51 51 0912

تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر Soft Water

نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر

دستگاه تصفیه آب سافت واتر یک دستگاه 6 مرحله ای ساخت تایوان میباشد که فیلتر اصلی آن یک ممبران اسمز معکوس آمریکایی است پس برای تعویض فیلترها سعی کنید از فیلترهای با کیفیت تصفیه آب خانگی استفاده کنید تا به بهترین آب آشامیدنی دست پیدا نمایید . در اینجا به صورت تصویری به آموزش تعویض فیلترهای این دستگاه میپردازیم .

لوازم مورد نیاز تعویض فیلتر تصفیه آب

جهت تعویض فیلتر های دستگاه Soft Water نیاز به لوازم خاصی ندارید . پیشنهاد میکنیم قبل از شروع به تعویض فیلتر های دستگاه آب تصفیه کن از یک لگن یا یک تشت یا سینی عمیق استفاده نمایید چون در هنگام تعویض فیلترها آب میریزد و برای جلوگیری از کثیف شدن آشپزخانه و کار شما ، استفاده از یک همچین وسیله ای ضرورت است . لوازم مورد نیاز برای تعویض فیلتر ، آچار هوزینگ فیلتر های پایینی ، آچار هوزینگ ممبران ، نوار تفلون و یک دم باریک میباشد . دقت کنید که تنها از دم باریک استفاده کنید نه انبردست چون سر باریک این وسیله کاربردی است و در تعویض فیلتر ها نیاز میشود .

لوازم مورد نیاز تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر

آموزش تصویری تعویض فیلتر های پایینی دستگاه تصفیه آب سافت واتر

برای تعویض فیلتر های تصفیه آب ما در این آموزش از فیلتر های تصفیه آب CCK استفاده کردیم . فیلتر تصفیه آب CCK در صورت اصلی بودن فیلترهایی با کیفیت و دارای تاییدیه بهداشت جهانی هستند . در حال حاضر به صورت تصویری و مرحله به مرحله فیلتر مراحل 1و2و3 تصفیه آب را با هم تعویض میکنیم . از این فیلترها میتوانید برای تعویض فیلتر تصفیه آب شش مرحله ای CCK ، پیوریکام ، پیوریتک و دیگر دستگاه های اسمز معکوس نیز استفاده نمایید .

تعویض فیلتر مرحله اول دوم سوم تصفیه آب سافت واتر

تعویض فیلتر پلی پروپیلن تصفیه آب

در مرحله اول ابتدا شیر ورودی آب به دستگاه سافت واتر و شیر مخزن تصفیه را نیز ببندید . پیشنهاد میکنیم به خاطر پلاستیکی بودن شیر مخزن و تمام قطعات دستگاه ، تمام مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب Soft Water را کاملا آهسته و سر صبر انجام دهید تا به مشکلی بر نخورید . پس از بستن شیر ورودی و مخزن دستگاه آب تصفیه را داخل یک تشت یا لگن قرار دهید . در غیر این صورت حداقل یک تشت زیر دستگاه تصفیه خود قرار داده تا آب بیرون نریزد در صورت ریختن آب سریع آن را خشک کنید چون کابینت ها و کفپوش پارکت شما آسیب خواهد دید . فیلتر پلی پروپیلن همان فیلتر مرحله اول سافت واتر است .

شیر ورودی و شیر مخزن تصفیه آب Soft Water

پس از بستن شیر آب ورودی تصفیه آب ، بوسیله آچار هوزینگ 10 اینچ فیلترهای پایینی ، هوزینگ شفاف دستگاه تصفیه آب را باز نمایید . توجه کنید وقتی آچار را از زیر دستگاه داخل هوزینگ میکنید و دستگاه رو به روی شما قرار دارد برای باز کردن هوزینگ باید به سمت چپ آچار را حرکت دهید و برای بستن نیز به سمت راست . اگر احساس کردید کمی بیش از حد محکم شده میتوانید دست دیگر خود را به روی شاسی تصفیه آب تکیه دهید تا مسلط تر به باز کردن هوزینگ شوید .

باز کردن هوزینگ شفاف تصفیه آب سافت واتر

سپس داخل هوزینگ شفاف را با آب بدون هیچ مواد شوینده ای بشورید . فیلتر کثیف را حذف و فیلتر جدید را جایگزین و عوض کنید . فیلتر مرحله اول سافت واتر املاح درشت را میگیرد و تنها فیلتریست که به چشم کثیفی آن دیده میشود . به صورت اصولی زمان تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر در مراحل 1و2و3 هر 4 الی 6 ماه و در مراحل 4و5و6 هر یکسال الی یکسال و نیم است . فیلتر مرحله اول فیلتر پ پ یا فیلتر pp نیز نام دارد و در سایز های 10 اینچ 20 30 40 اینچ اسلیم و 20 اینچ جامبو نیز موجود است . البته به غیر از سایز 10 اینچ باقی سایز ها برای گلخانه یا تصفیه آب ورودی کل ساختمان یا استفاده شیمیایی تصفیه ازن کاربرد دارند .

تعویض فیلتر پلی پروپیلن تصفیه آب Soft Water

تعویض فیلتر کربن اکتیو تصفیه آب خانگی

جهت تعویض فیلتر کربن اکتیو ، هوزینگ پلاستیکی مرحله دوم را با همان آچار هوزینگ باز کنید و فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قبلی نمایید . توجه کنید که فیلتر gac جدید را طوری داخل هوزینگ قرار دهید تا واشر به سمت بالا قرار گیرد در غیر این صورت دستگاه Soft Water به درستی آب آشامیدنی را تصفیه نخواهد کرد . فیلتر 1و2و3 معمولا با هم و به صورت سری تعویض میگردند . همچنین در پک دستگاه های تصفیه آب سافت واتر ، آچار هوزینگ فیلترهای پایینی به دلیل سهولت تعویض فیلتر موجود میباشد اما مراتب امن را رعایت نموده و به اصول تعویض این فیلترها دقت لازم را نمایید .

تعویض فیلتر کربن اکتیو تصفیه آب خانگی سافت واتر

دقت کنید که حتما در زمان تعویض فیلتر ها حواستان به اورینگ هوزینگ های تصفیه آب سافت واتر نیز باشد . اورینگها باید در سر جای خود و به درستی قرار گرفته باشند در غیر این صورت دستگاه شما چکه خواهد کرد و آب بندی نمیشود . این قسمت ها از دستگاه فقط با اورینگ آب بندی میشوند و نمیتوان از نوار تفلون برای آنها استفاده نمود .

اورینگ هوزینگ فیلتر تصفیه آب سافت واتر

تعویض فیلتر کربن بلاک شماره سه دستگاه تصفیه آب

همانند فیلتر مرحله دوم و اول با آچار هوزینگ هوزینگ آخر مرحله سه را هم باز کرده و فیلتر تمیز را جای فیلتر کثیف عوض کنید . فیلتر کربن بلاک از هر طرف در هوزینگ قرار بگیرد اهمیتی ندارد و همچون فیلتر مرحله اول هر دو سر آن یکی است . این فیلترهای کربن اکتیو و کربن بلاک به حذف کلر و کلرامین آب آشامیدنی میپردازند و فیلتر پیش تصفیه دستگاه سافت واتر محسوب میگردند .

تعویض فیلتر کربن بلاک آب شیرین کن سافت واتر

آموزش تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی سافت واتر

پیشنهاد میشود از اینجا به بعد را به یک تکنسین فنی و متخصص بسپارید چون تعویض فیلتر های بالایی کمی دشوار است و ممکن از جای اتصالات و شلنگهای تصفیه آب را در آخر اشتباه وصل کنید . مهم ترین مرحله برای تعویض فیلتر های دستگاه شما تعویض فیلتر ممبران است . ممبران قلب اصلی دستگاه شما میباشد و تعویض آن کمی دشوار تر از مابقی فیلترهای تصفیه آب است . برای تعویض ممبران ابتدا تمام شیلنگ های فیلتر مرحله پنجم و ششم دستگاه تصفیه خود را از اتصالات کوئیک فیتینگ آن در بیاورید و مرحله پنجم و ششم را کنار بگذارید تا به آنها نیز برسیم . سپس ورودی هوزینگ ممبران را نیز به همین صورت از خود هوزینگ قطع کنید همانطور که در تصویر زیر مشاهده مینمایید .

جدا کردن ورودی ممبران تصفیه آب سافت واتر

برای باز کردن هوزینگ نیاز به آچار هوزینگ ممبران دارید که روی پک دستگاه قرار نمیدهند ولی میتوانید از نمایندگی فروش دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران و کرج خریداری کنید . با آچار هوزینگ در هوزینگ ممبران را باز نمایید . زیر در آن یک لگن یا تشت قرار دهید چون داخل هوزینگ پر است و هوزینگ ممبران به صورت افقی میباشد آب ریزش میکند و ممکن است روی شیرهای برقی دستگاه یا پمپ آب آن بریزد و یکی از این قطعات به مشکل بربخورد و متضرر شوید .

آموزش تصویری نحوه باز کردن هوزینگ ممبران تصفیه آب Soft Water

پس از باز نمودن هوزینگ ممبران باید ممبران قبلی را بیرون آورده و فیلتر ممبران جدید را جایگزین نمایید اما ممبران به این سادگی بیرون نخواهد آمد . اول آموزش به شما گفتیم که حتما یک دم باریک در دسترس داشته باشید . به تصویر زیر توجه کنید . سر لوله ممبران یک سوراخ وجود دارد که میتوانید با استفاده از دم باریک نوک دم باریک را داخل این سوراخ کرده و ممبران قبلی را از هوزینگ خارج کنید .

آموزش جایگزین کردن ممبران تصفیه آب سافت واتر

پس از خارج کردن ممبران قدیمی ممبران جدید را دقیقا به همان صورت که ممبران قبلی را بیرون آوردید وارد هوزینگ ممبران نمایید . عکس زیر شما را در نحوه تعویض فیلتر ممبران کمک میکند .

نحوه عوض کردن ممبران دستگاه تصفیه آب

سر فیلتر ممبران که دو اورینگ بر روی لوله دارد داخل هوزینگ قرار گرفته و سمتی که یک اورینگ پلاستیکی بزرگ دارد باید سمت در هوزینگ ممبران سافت واتر باشد . پس از جایگزین کردن فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی نوبت به در هوزینگ میرسد . توجه کنید که اورینگ های هوزینگ ممبران باید دقیقا سر جای خود قرار گیرند در غیر این صورت دستگاه شما نشتی خواهد کرد . به سادگی میتوانید اورینگ های مشکی را در جای خود نگه داشته و در هوزینگ ممبران را ببندید به صورت زیر :

نحوه بستن در هوزینگ ممبران دستگاه تصفیه آب Soft Water

تعویض فیلتر پست کربن و مینرال دستگاه تصفیه آب خانگی

برای تعویض فیلترهای مرحله پنجم و ششم تصفیه آب ابتدا باید تمام اتصالات کوئیک فیتینگ آنها را از فیلترهای کثیف قبلی باز کنید . توجه کنید هر اتصالی که باز میکنید از کجا باز کردید چون باید با دقت به فیلتر جدید بسته شده و روی دستگاه سوار شوند . معمولا فیلتر پست کربن مرحله پنجم دو عدد سه راهی تصفیه آب به دو سر آن میخورد و فیلتر مینرال نیز یک سر زانویی و یک سر رابط تصفیه آب بسته میشود . اگر با دست نتوانستید اتصالات را باز کنید از دم باریک یا انبر دست کمک بگیرید اما آهسته این امر را انجام دهید این اتصالات بسیار ظریف و شکننده Fragile هستند و امکان صدمه دیدن آنها وجود دارد و در این صورت اگر قطعات مورد نیاز خود را در خانه نداشته باشید در راه اندازی دستگاه به مشکل بر میخورید .

تعویض فیلتر پست کربن مینرال تصفیه آب سافت واتر

پس از باز کردن اتصالات فیلترهای تصفیه آب ، باید تمام آنها را نوار تفلون ببندید . به صورت زیر :

اتصالات فیلتر پست کربن مینرال تصفیه آب Soft Water

طریقه بستن نوار تفلون به اتصالات فیلترها به این صورت است که اتصال را با دست چپ گرفته و با دست راست نوار تفلون را از زیر رزوه اتصالات تصفیه آب به سمت عقربه های ساعت و دقیقا در سمت بسته شدن پیچ رزوه ها میپیچید . پیچاندن نوار تفلون را تا جایی ادامه دهید که تقریبا رزوه های اتصال دیده نشود . به صورت زیر نوار تفلون را ببندید :

طریقه بستن نوار تفلون به اتصالات تصفیه آب خانگی

پس از بستن نوار تفلون ها اتصالات را به فیلتر پنج و شش ببندید و هر کدام را مطابق وضعیتی که از روی دستگاه باز نمودید به دستگاه متصل نمایید . این موضوع بسیار مهم است که ورودی و خروجی فیلتر های پست کربن و مینرال را فراموش نکنید و اتصالات را درست متصل نموده و همچنین شلنگهای تصفیه آب خانگی خود را نیز کاملا در جای خود و به درستی وصل کنید . سراهی ها را به پست کربن و زانویی و رابط را به مینرال متصل کنید به صورت زیر :

آموزش تصویری بستن اتصالات فیلتر تصفیه آب سافت واتر

پس از بستن و متصل نمودن مخزن تصفیه آب ، درین فاضلاب تصفیه آب ، شلنگ ورودی تصفیه آب و شلنگ شیر روی سینک تصفیه آب خانگی به دستگاه شیر ورودی دستگاه را باز نموده و اجازه دهید کمی آب خارج شود تا کاملا شفاف شود . پس از شفاف شدن آب آشامیدنی میتوانید مخزن تصفیه آب را باز کنید . سپس اجازه دهید مخزن تحت فشار تصفیه آب دو بار پر شده و آن را با باز کردن شیر روی سینک خالی کنید و از مخزن سوم به برداشت و نوشیدن آب تصفیه شده و پاکیزه بپردازید . تمام شد تمام شش فیلتر دستگاه تصفیه آب سافت واتر شما جدید و تعویض شده و میتوانید با خیال راحت از فواید نوشیدن آب تصفیه شده بهره ببرید .

3 پاسخ
 1. نیما علامتی
  نیما علامتی گفته:

  این آموزش واقعا کامل ترین آموزشی بود که حتی باز و بسته کردن اتصالات هم توضیح داده
  مرسی از وقتی که میذارید

  پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *