بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

جهت خرید و انتخاب بهترین مارک تصفیه آب خانگی میتوانید از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت تصفیه آسا به صورت 24 ساعته بهره مند گردید و دستگاه تصفیه آب مد نظر خود را با خدمات نصب و ارسال رایگان و گارانتی طلایی سفارش دهید :

306 14 774 021

294 51 51 0912

طبق تحقیقات و بررسی های انجام گرفته ، افرادی که از آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده مصرف مینمایند ، طول عمر بیشتری نسبت به دیگر افراد جامعه دارند ضمن این که از سلامت بدنی و جسمی بیشتری هم برخوردارند . از فواید نوشیدن آب آشامیدنی سالم ، میتوان به شفافیت پوست صورت و شادابی در طول روز اشاره نمود . ضمن این که یونیزه قلیایی بودن آب نیز خواص ضد سرطانی یا آنتی اکسیدانی به آب آشامیدنی میدهد و با جلوگیری از ضربه دیدن و فرسوده شدن سلول های بدن باعث جلوگیری از بروز انواع بیماری های سرطانی میشود .

وقتی به فکر خرید یکی از دستگاه های تصفیه آب خانگی برای سلامت خود و خانواده عزیزتان میافتید قطعا قصد دارید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران را خریداری کنید . اما اینجا چند سوال مطرح میشود که نکات انتخاب یک آب تصفیه کن خوب چیست و برای انتخاب یکی از دستگاه های تصفیه آب باید به چه مواردی توجه کرد ؟ طبیعتا انتخاب یک آب شیرین کن استاندارد برای خانه و یا محل کار که از تکنولوژی مناسبی هم برای تصفیه ی آب آشامیدنی بهره ببرد ، میتواند سلامت آب آشامیدنی شما را تضمین کند .

با توجه به این که مهد تولیدات انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی کشور تایوان است یک دستگاه تصفیه اصلی از کشور تایوان نیز مناسبترین گزینه برای خرید دستگاه تصفیه آب است ، چون بسیاری از دستگاه های تصفیه آب خانگی ایرانی با قطعات چینی نیز در بازار موجود است که از کیفیت و فیلتر های مرغوبی برخوردار نیستند . با این وجود دستگاه های تصفیه آب خانگی به چند دسته تقسیم بندی میشوند که در زیر به انواع آن میپردازیم :

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی ورودی ساختمان : این دستگاه ها کل آب ورودی را تمیز میکنند اما تنها املاح درشت آب و کلر آب را حذف میکنند و قادر به تصفیه تمام املاح مضر در آب آشامیدنی نیستند .

دستگاه های تصفیه آب خانگی زیرسینکی : پرفروش ترین و جدیدترین دستگاه های تصفیه آب خانگی ، دستگاه های تصفیه آب زیرسینکی میباشند که از سیستم اسمز معکوس بهره ببرند و آب را با این تکنولوژی روز تصفیه نمایند . دستگاه های تصفیه آب RO ، قادرند تمام املاح مضر آب آشامیدنی را تا 0,0001 میکرون تصفیه نمایند ، املاح مفید معدنی را در فیلتر مینرال معدنی ساز برگرداند و همچنین آب را یونیزه قلیایی کنند تا خواص آنتی اکسیدانی قوی یا ضد سرطانی داشته باشد . پس کامل ترین گزینه برای انتخاب مارک تصفیه آب خانگی ، انتخاب از میان دستگاه های زیر سینکی آر او میباشد .

دستگاه های تصفیه آب رومیزی : این دستگاه های آب تصفیه کن نیز با عبور آب از چند فیلتر تنها املاح درشت آب ، رسوباتی که با چشم دیده میشوند و کلر آب را جذب میکند و آنچنان جنبه تصفیه ندارد ، تنها به تمیز شدن آب کمک میکند که مقرون به صرفه نیز نیست .

دستگاه های تصفیه آب سر شیری : این دستگاه ها تنها یک فیلتر دارند و فقط رسوبات آب را حذف میکنند . علاوه بر آن میزان توان فیلتر تصفیه آب سرشیری ، بسیار کم بوده و زود کثیف و اشباع میشود .

راهنمای انتخاب بهترین مارک و برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی

عملکرد دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس

تا اینجا نتیجه میگیریم که برای انتخاب برند دستگاه های تصفیه آب خانگی باید به سراغ دستگاه های تایوانی برویم که دارای پمپ و مخزن ذخیره باشند تا بتوانند آب را با سیستم اسمز معکوس ، کاملا تصفیه و تمیز نماید . اما عملکرد این دستگاه های آب شیرین کن چگونه است ؟ این دستگاه های تصفیه آب معمولا در 6 الی 12 مرحله فیلتراسیون به تصفیه ی آب آشامیدنی میپردازند و آب با فشار زیاد از قلب اصلی دستگاه یعنی فیلتر ممبران گذر میکند . با این روش آلاینده های آلوده آب آشامیدنی همچون نیترات و مواد جانبی آن ( نیترات مضرترین و ریزترین محلول داخل آب آشامیدنی است ) ، نیتریت ، آلومینیوم ، کلر در آب آشامیدنی و دیگر املاح مضر آب یک طرف و آب آشامیدنی تصفیه شده در طرف دیگر فیلتر در مخزن آب تصفیه شده ذخیره میشوند .

ترتیب مراحل فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی

عملکرد و ترتیب مراحل فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی

عملکرد هر یک از فیلتر های دستگاه های تصفیه آب متفاوت است و هر کدام وظیفه خاص خود را دارند . در زیر میتوانید در رابطه با هر کدام از فیلترها مطالعه نمایید و عملکرد آنها را بررسی کنید :

فیلتر مرحله اول دستگاه های تصفیه آب : فیلتر پ پ پلی پروپیلن PP ، به حذف و تصفیه املاح درشت آب مانند شن و ماسه و گل و لای میپردازد و املاح بزرگتر از 5 میکرون را تصفیه میکند . رسوبات کتری و ته نشین شدن رسوبات ته لیوان را پس از عبور از این فیلتر نخواهید دید .

فیلتر مرحله دوم دستگاه های تصفیه آب : فیلتر کربن اکتیو تصفیه آب UDF GAC نام دارد که کربن آن از پوسته نارگیل ساخته شده و به صورت کربن دانه ای میباشد . این فیلتر با آزاد سازی یون های فعال به تصفیه کلر از آب آشامیدنی میپردازد . آب عبور کرده از این فیلتر را نیز میتوانید برای آکواریوم آب شور و شیرین استفاده کنید .

فیلتر مرحله سوم دستگاه های تصفیه آب : فیلتر کربن بلاک CTO کربنی مانند مغز مداد دارد . این فیلتر نیز به صورت فشرده تر آلاینده های آلوده آب همچون کلر را تصفیه میکند .

فیلتر مرحله چهارم دستگاه های تصفیه آب : فیلتر ممبران مرحله چهارم ، قلب اصلی دستگاه تصفیه کننده آب خانگی به شمار میرود . این فیلتر که بسیار ریز بافت است تمام آلاینده های آلوده آب آشامیدنی و ریزترین آنها را تا 0,0001 میکرون تصفیه کرده و آبی سالم و پاکیزه وارد منبع میکند .

فیلتر مرحله پنجم دستگاه های تصفیه آب خانگی : فیلتر پست کربن Post Carbon ، کربن خطی تصفیه آب است و به بهبود بو و طعم آب آشامیدنی کمک شایانی میکند . عملا این فیلتر ، یک فیلتر آب شیرین کن خانگی محسوب میشود و مزه آب را ایده آل میکند .

فیلتر مرحله ششم دستگاه های تصفیه آب : فیلتر شماره ششم ، معدنی ساز یا مینرال است . املاح معدنی مفیدی که نیاز است در آب آشامیدنی تصفیه شده وجود داشته باشد و طی پنج مرحله قبلی حذف میشود را به آب آشامیدنی برمیگرداند . این ذهنیت در بین برخی از مردم وجود دارد که دستگاه تصفیه آب بد است و ضرر دارد اما این فیلتر تمام املاح مورد نیاز بدن را به آب آشامیدنی بازگردانده و جای نگرانی نخواهد بود چون آبی سالم و مفید در اختیار شما قرار میدهد .

معمولا دستگاه های تصفیه آب خانگی شش مرحله ای هستند با این حال فیلتر مرحله هفتم و هشتم نیز در این دستگاه ها بسیار استفاده میشود که عملکرد آنها به شرح زیر است :

فیلتر مرحله هفتم دستگاه های تصفیه آب خانگی قلیایی : فیلتر آلکالاین تصفیه آب ، قلیایی کننده آب آشامیدنی است . از خواص آب قلیایی میتوان به کنترل چربی ، قند خون و همچنین خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی آن اشاره نمود که فواید نوشیدن آب تصفیه شده را چند برابر میکند و یکی از دلایل ضرورت استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی ، قلیایی شدن آب است . در بازار آب قلیایی شبیه به بطری های آب معدنی به فروش میرسد در صورتی که با استفاده از این دستگاه ها میتوانید یک دستگاه آب یونیزه قلیایی به صورت همیشگی در اختیار داشته باشید . بهترین مدل و نوع این دستگاه های تصفیه آب ، یونیزه قلیایی یا هفت مرحله ای بودن آنهاست که میتواند یک تصفیه آب مناسب و کاملا ایده آل برای سلامت انسان باشد .

فیلتر مرحله هشتم دستگاه های آب تصفیه کن یو وی ماورابنفش : دستگاه های هشت مرحله ای تصفیه آب یو وی دار ، با لامپ UV Ultra Violet ، آب آشامیدنی را تحت اشعه فرابنفش قرار میدهد . این فیلتر بیشتر برای ویلا و جایی که آب چاه مصرف میشود مورد نیاز است و به حذف میکروب و انگل موجود در آب آشامیدنی میپردازد .

معرفی دستگاه تصفیه قلیایی کننده آب

معرفی دستگاه تصفیه قلیایی کننده آب

وجود انواع مختلف دستگاه های تصفیه آب خانگی که با مارک ها و برند های مختلف و توسط شرکت های متفاوت در بازار به فروش میرسند ، انتخاب و خرید یک دستگاه با کیفیت مناسب را کاری دشوار نموده است . یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب ، دستگاه تصفیه آب CCK اورجینال هفت مرحله ای اسمز معکوس میباشد . این دستگاه ساخته ی کشور تایوان بوده و تنها برند داخل ایران است که گواهینامه بنیاد بین المللی بهداشت NSF را داراست . قطعات این دستگاه کاملا بهداشتی و مرغوب ساخته شده و جزو قدرتمندترین سیستم های تصفیه آب در دنیا شناخته شده است . تکنولوژی این دستگاه تحت لیسانس آمریکا بوده و از سازمان بهداشت و دارو ایالات متحده آمریکا FDA نیز دارای تاییدیه جهانی است .

وارد کننده اصلی و نمایندگی رسمی مارک CCK تایوان در تهران و کرج شرکت تصفیه آسا میباشد . نصب و ارسال این دستگاه آب شیرین کن کاملا رایگان بوده و در زمان تعویض فیلتر و سرویس دستگاه نیز به شما عزیزان به صورت اتوماتیک اطلاع رسانی میگردد . تصفیه آب CCK ، خدمات پس از فروش طولانی مدت دارد و گارانتی آن به صورت یکساله بدون قید و شرط ، جهت تعویض تمام قطعات است . جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر راجع به خرید دستگاه تصفیه آب و اطلاع از مشخصات فنی و قیمت انواع دستگاه های تصفیه آب شرکت تصفیه آسا میتوانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید :

306 14 774 021

فرخی 294 51 51 0912

جهت راهنمایی و بررسی بیشتر نکات مهم انتخاب دستگاه های تصفیه آب خانگی در ایران پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن ادامه این مطلب ، ویدیو یک دقیقه ای زیر را مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری بدست آورید :

 

گواهینامه NSF تصفیه آب خانگی چیست ؟

مهمترین گواهینامه بین المللی آب شیرین کن های خانگی مد نظر هر خریداری گواهینامه NSF میباشد . NSF مخفف National Sanitation Foundation For Products است . گواهینامه ان اس اف توسط بنیاد ملی بهداشت به انواع دستگاه های تصفیه آب استاندارد و بهداشتی اعطا میگردد و محصولات شرکت تصفیه آسا دارای گواهینامه بهداشتی NSF میباشند . دستگاه های تصفیه آب از تست ها و آزمایشات بسیاری عبور میکنند تا بتوانند این گواهینامه را کسب کنند .

گواهینامه بین المللی بهداشت NSF

گواهینامه FDA تصفیه آب خانگی چیست ؟

سازمان دارو و غذایی ایالات متحده آمریکا ، یک گواهینامه بین المللی به تولید کنندگان برتر محصولات غذایی ، پزشکی و دارویی در تمام جهان اعطا میکند که تولید کنندگان دستگاه های تصفیه آب خانگی با کیفیت نیز جدیدترین محصولات خود را قبل از عرضه در دنیا به این سازمان ارسال کرده و تاییدیه رسمی و بین المللی آن را دریافت میکنند . دستگاه های تصفیه آب شرکت تصفیه آسا همگی دارای این گواهی بین المللی میباشند .

تاییدیه بهداشت غذا و دارو ایالات متحده آمریکا FDA

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب

شرکت تصفیه آسا ، بزرگترین واردکننده ، عرضه کننده و مرکز فروش انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی ساخت کشور تایوان در تهران و کرج میباشد که از زمان فروش دستگاه تصفیه آب ، خدمات نصب و ارسال رایگان ، امکان پرداخت شرایطی و اقساط ، گارانتی یکساله طلایی بدون قید و شرط قطعات و خدمات اطلاع رسانی زمان سرویس دستگاه تصفیه کننده آب شما را به صورت اتوماتیک ارائه مینماید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره و خرید یک دستگاه آب تصفیه کن مناسب منزل یا محل کارتان با متخصصین تصفیه آسا با شماره 02177414306 مشورت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *