از دیگر مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی میتوان به دستگاه تصفیه آب CCK اشاره نمود که در مدل های مختلف 6 مرحله ای ، 7 مرحله ای و 8 مرحله ای عرضه و به فروش میرسند . قطعا استفاده درست از هر لوازم خانگی نیازمند سرویس دوره ای و بررسی نحوه و نکات نگهداری از آن است . از مهم ترین نکات نگهداری برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی نیز سرویس و تعویض فیلتر تصفیه آب آن هم سر تایم و زمان درست آن است .

اما چرا باید تعویض فیلتر دستگاه خود را سر موقع انجام دهیم ؟ پاسخ این سوال کاملا ساده است . شما عزیزان با در نظر گرفتن زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود و انجام به موقع این امر هم سبب افزایش عمر قطعات تصفیه آب تایوانی خود خواهید شد و هم با دیر عوض کردن فیلتر تصفیه آب کیفیت آب تصفیه شده دستگاه شما کاهش پیدا خواهد کرد و شما باید از این موضوع جلوگیری کنید .

نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب تایوانی CCK ، شرکت تصفیه آسا بوده و شما عزیزان میتوانید برای دریافت خدمات تعویض فیلتر به صفحه قیمت فیلتر تصفیه آب مراجعه نمایید و انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب تایوانی به همراه قیمت و نحوه خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب در این صفحه به شما عزیزان توضیح داده شده است . ما قصد داریم در رابطه با هر فیلتر و زمان تعویض آن و همچنین نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب CCK در این پست به شما آموزش دهیم .

تعویض فیلتر تصفیه آب CCK

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب CCK

فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا تایوان CCK همانطور که گفتیم 6 تا 8 فیلتر هستند که ما معمولا همچون تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر ، به 6 فیلتر اصلی این دستگاه ها میپردازیم و در واقع تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد . فیلتر های سی سی کا اصلی به صورت زیر هستند و زمان آنها نیز به این صورت میباشند :

فیلتر مرحله اول تصفیه آب CCK : زمان تعویض فیلتر پلی پروپیلن CCK نهایتا هر شش ماه انجام میگردد .

فیلتر مرحله دوم تصفیه آب CCK : زمان تعویض فیلتر کربن گرانول اکتیو CCK نیز همچون فیلتر شماره یک بوده و هر شش ماه عوض میشود .

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب CCK : زمان تعویض فیلتر کربن بلاک CCK به همراه فیلتر یک و دو نهایتا باید هر شش ماه تعویض گردند .

عمر این فیلتر ها به علت پیش تصفیه بودن آنها نصف یک سال بوده و در صورتی که دیر عوض شوند میتوانند به ممبران تصفیه آب CCK که فیلتر اصلی و قلب اصلی یک دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس است صدمه بزنند .

فیلتر مرحله چهارم تصفیه آب CCK : فیلتر مرحله چهارم با توجه به این موضوع که قلب اصلی دستگاه تصفیه آب تایوانی CCK است و عمر مفید قابل توجهی دارد حداقل یک سال و نیم عمر میکند و میتواند هر یک سال و نیم تا دو سال آن را تعویض نمایید به شرط آن که در زمان تعویض فیلتر های پیش تصفیه دقت لازم را کرده باشید .

فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب CCK : فیلتر مرحله پنجم کربن خطی CCK پست کربن بوده و عمر آن هر یک سال است . اصولا هر یکسال میبایست فیلتر مرحله 1،2،3،5،6 تعویض گردند .

فیلتر مرحله ششم تصفیه آب CCK : زمان تعویض فیلتر مرحله ششم مینرال CCK مانند مرحله پنجم است اما توجه نمایید که حتما باید این فیلتر سر موقع عوض شود چون این فیلتر معدنی ساز بوده و اگر در زمان مناسب سرویس نشود املاح مفیدی که باید به آب اضافه شوند به خوبی در آب تصفیه شده حل نخواهند شد .

قیمت فیلتر تصفیه آب CCK تایوانی

قیمت و مشخصات فنی انواع فیلتر تصفیه آب CCK

جهت اطلاع از قیمت فیلتر ها پیشنهاد میکنیم به صفحه خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب مراجعه نمایید . دستگاه تصفیه آب CCK عمدتا دارای 6 فیلتر بوده که مشخصات فنی ، عملکرد هر یک و نحوه تعویض فیلترهای تصفیه آب را به طور کامل در زیر به شما عزیزان در هر مرحله آموزش خواهیم داد .

فیلتر الیافی پلی پروپیلن pp سی سی کا CCK

فیلتر الیافی سی سی کا در مدل های نیمه صنعتی ، صنعتی و خانگی تولید و عرضه میگردند . این فیلتر در مصارف نیمه صنعتی در سایز 20 اینچ ، 30 اینچ و 40 اینچ اسلیم و جامبو بسیار پر مصرف هستند . البته فیلتر خانگی مرحله اول این دستگاه تایوانی قطعا پر مصرف تر از فیلتر های سایز بزرگتر خواهند بود . سایز خانگی این فیلتر 10 اینچ است و قیمت آن نیز میتوانید از کارشناسان نمایندگی تصفیه آب cck ، شرکت تصفیه آسا دریافت نمایید . عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی با فیلتر pp الیافی شروع میگردد و این صافی وظیفه حذف املاح درشتی همچون ماسه ، گل و لای و شن و رسوبات دیگر آب که بزرگتر از 5 میکرون هستند را تسفیه خواهد نمود . این فیلتر در هر دو سر به صورت کاملا ساده تولید و عرضه میگردد و فرقی نمیکند در هوزینگ تصفیه آب در چه جهتی قرار دهید . کافیست برای تعویض فیلتر تنها هوزینگ شفاف تصفیه آب cck تایوان را باز نموده و فیلتر جدید را با قدیمی جایگزین نمایید . از کدهای این فیلتر میتوان به sc-10-5 ، sc-20-5 ، sc-30-5 و sc-40-5 اشاره نمود . خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب با خدمات تعویض فیلتر به صورت رایگان برای شما عزیزان در تهران انجام خواهد گردید و همچنین ارسال فیلتر ها به سراسر کشور رایگان خواهد بود . توجه کنید که دستگاه سی سی کا به علت فعالیت مستمر چندین ساله در تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی ، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران میباشد .

تعویض فیلتر مرحله اول تصفیه آب CCK

فیلتر کربن فعال گرانول GAC UDF سی سی کا CCK

فیلتر کربن اکتیو دستگاه تصفیه اب خانگی cck از پوسته نارگیل تولید شده و اصطلاحا کربن گیاهی خواهد بود . این فیلتر در یک محفظه پلاستیکی تولید میشود و جنس داخل آن دانه های ریز کربن فعال است . توجه نمایید که فیلترهای ارزان قیمت تصفیه آب به صورت تقلبی در سایت ها و مراکز فروش تصفیه آب در تهران وجود دارند که داخل آنها به جای کربن ، آنتراسیت ، یعنی دانه های بدون فایده اما سیاه همچون کربن میریزند . این را در نظر بگیرید که با استفاده از بهترین مارک فیلتر تصفیه آب و خرید از مراکز معتبر که فیلتر اصلی به شما ارائه نمایند آب تصفیه شده شما با بهترین کیفیت و بهترین سختی برای آشامیدن در اختیار شما دوستان قرار خواهد گرفت . نکته ای که در رابطه با فیلتر کربن اکتیو باید در نظر بگیرید جهت فیلتر تصفیه آب است . جهت فیلتر تصفیه آب شماره دو باید به گونه ای باشد که اورینگ آن بالا قرار گیرد . توجه کنید که برعکس قرار دادن این فیلتر در هوزینگ شماره دو آب شیرین کن خانگی باعث میگردد که آب آشامیدنی به درستی تصفیه نشود . وظیفه فیلتر کربنی در مرحله دوم حذف کلر از آب آشامیدنی میباشد .

تعویض فیلتر مرحله دوم تصفیه آب خانگی CCK

فیلتر کربن بلاک CTO سی سی کا CCK

فیلتر کربن بلاک سی تی او cto ، مواد جانبی کلر را از آب آشامیدنی حذف و تصفیه کرده و وظیفه دیگر آن نیز محافظت از فیلتر ممبران است . ممبران فیلتر اصلی تصفیه آب cck محسوب میگردد که در ادامه به آن میپردازیم . این فیلتر به خاطر ریزبافت بودن نباید املاح درشتی همچون شن و ماسه و کلر را در محفظه خود تصفیه نماید به همین منظور فیلتر کربن بلاک تمام املاح درشت و کلری که باقی مانده باشند را حذف میکند تا وارد محفظه ممبران نشود . این امر باعث افزایش طول عمر دستگاه و فیلترهای شما نیز خواهد شد . این سه فیلتر مراحل پیش تصفیه نامیده میشوند و نیاز است تا در ترتیب مراحل فیلتر تصفیه آب قبل از فیلتر اصلی قرار گیرند و تا حدودی املاح آب را حذف نمایند . پک این سه فیلتر آب cck با هم و به صورت سه فیلتر تعویض میشوند .

تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی CCK

فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی CCK

فیلتر ممبران عملکرد و وظیفه بسیار خاص خود را دارد . این فیلتر ممبران اسمز معکوس میباشد و در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات اسمزی وجود دارد . فیلتر ممبران اسمز معکوس سی سی کا در انواع برندهای معتبر و نامعتبر در بازار تصفیه آب تهران وجود دارند پس دقت نمایید که از مارک های خوش نامی همچون ممبران فیلمتک Filmtec ، ممبران گلد تورای فیلم Gold Toray Film و ونترون Vontron خریداری نمایید . فیلتر ممبران تقلبی از اصلی میتواند تا صد هزار تومان نیز ارزان تر باشد و به هیچ وجه نمیتواند سختی آب آشامیدنی را کاهش دهد . با یک دستگاه سختی سنج آب میتوانید تی دی اس tds آب آشامیدنی را بررسی نمایید و عدد نرمال آن زیر 100 است پس اگر دستگاه تصفیه آب خانگی ندارید و با سختی سنج تست کرده اید و مشاهده میکنید که سختی آب بیش از 100 است پیشنهاد میکنیم به صفحه قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نموده و انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی تصفیه آسا را مشاهده نمایید .

تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب کار ساده ای نیست و نیازمند بک واش و شستشوی فیلتر های پیش تصفیه خواهید داشت به همین جهت پیشنهاد نمیشود که اگر در این کار تخصص ندارید به این عمل بپردازید . با این حال اگر آچار هوزینگ ممبران تصفیه آب را دارید میتوانید محفظه ممبران را باز نموده ، آب و فیلتر آب داخل آن را از محفظه خارج کرده و سپس فیلتر ممبران جدید را جایگزین کنید . واشر سیاه ممبران باید به سمت بیرون هوزینگ ممبران قرار گیرد .

تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب CCK

فیلتر پست کربن Post Carbon تصفیه آب خانگی CCK

تعویض فیلتر پست کربن نیز همچون فیلترهای دیگر این آب تصفیه کن تایوانی کار سختی نیست اما نکاتی دارد که به شما آموزش خواهیم داد . نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب مرحله پنجم به این صورت است که ابتدا دو اتصال دو طرف فیلتر کربن خطی را از آن باز میکنید و با توجه به جهت فیلتر تصفیه آب ، فیلتر جدید را جایگزین خواهید نمود . ورودی فیلتر پست کربن دقیقا همان سمتی که مخزن تصفیه آب خانگی به آن متصل است میباشد و خروجی این فیلتر نیز به سمت فیلتر مینرال یعنی فیلتر مرحله ششم خواهد رفت . اشتباه در این مرحله میتواند از کیفیت آب آشامیدنی شما کاهش دهد و به طور کلی دستگاه شما عملکرد درستی نخواهد داشت پس یادتان نرود که از همان سمتی که اتصالات تصفیه اب خانگی را باز نموده اید باید به همان سمت نیز بسته شوند . سعی کنید برای آب بندی کردن دستگاه خود از نوار تفلون استفاده کنید اما نوار تفلون را زیاد دور اتصالات نپیچید زیرا ممکن است بیش از حد سفت شده و نتوانید آن را روی فیلتر جدید ببندید و در صورت شکستن اتصال به مشکل برمیخورید . فیلتر کربن خطی وظیفه تبدیل دستگاه شما به یک دستگاه آب شیرین کن خانگی خوب را دارد و بو ، طعم و رنگ آب آشامیدنی تصفیه شده شما را بهبود خواهد بخشید .

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب CCK

فیلتر مینرال معدنی ساز Mineral آب تصفیه کن CCK

شاید مهم ترین فیلتر تصفیه آب cck بعد از ممبران ، فیلتر معدنی ساز باشد . این فیلتر کار بسیار مهمی را انجام میدهد و زمان تعویض آن نیز از همه فیلتر ها پر اهمیت تر است . فیلتر مینرال ، املاح مفیدی که در طی مراحل تصفیه حذف شده اند و نیازمند آنیم که در آب آشامیدنی وجود داشته باشند را به میزانی استاندارد و لازم در داخل آب آشامیدنی حل مینماید و به آب اضافه میکند . فیلتر معدنی ساز با توجه به این که دارای املاح معدنی همچون کلسیم ، سدیم ، منیزیم و بی کربنات میباشد باید سر موقع یعنی پس از گذشت یکسال از استفاده از این فیلتر تعویض گردد تا به خوبی عملکرد خود را نشان دهد . قطعا اگر خیلی وقت است که فیلتر های دستگاه تصفیه خود را عوض نکرده اید احساس بد شدن و تلخی در طعم آب تصفیه شده خواهید نمود ، این موضوع به علت گذشتن از زمان تعویض فیلتر مرحله پنجم و ششم است .

تعویض فیلترهای بالایی تصفیه آب CCK

خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب خانگی CCK

شرکت تصفیه آسا نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب CCK در ایران ، این دستگاه و انواع فیلترهای آن را در تهران و کرج به شما عزیزان ارائه مینماید . نصب و ارسال دستگاه تصفیه و فیلتر آب در تهران و کرج البرز رایگان بوده و تمام دستگاه های این شرکت دارای یکسال گارانتی بدون قید و شرط قطعات خواهند بود . جهت اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب CCK و فیلترهای تصفیه آب خانگی میتوانید با کارشناسان تصفیه آسا تماس حاصل نموده و به ثبت سفارش آنلاین خود بپردازید تا در اسرع وقت کارشناسان فنی شرکت در محل شما حضور پیدا نموده و بهترین گزینه ها را در اختیار شما قرار دهند .

2 پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   بله قطعا دیر عوض کردن فیلترهای تصفیه آب خانگی میتونه کیفیت آب مصرفی رو کاهش داده و به قطعات دستگاه شما نیست آسیب برسونه

   پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *