مقایسه روش های تصفیه آب خانگی

هنگامی که صحبت از قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی و خرید تصفیه آب به میان میاید فاکتورها و نکات زیادی را باید مد نظر گرفت تا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را بتوان در بازار ایران و دنیا خریداری نمود و طبیعتا از بهترین روش تصفیه آب خانگی در دنیا بهره میگیرد . در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به برخی از این موارد پرداخته ایم و به شما توضیح داده ایم که دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟ و چه دستگاه تصفیه آبی بخریم تا جزو برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران محسوب شود .

در این مطلب قصد داریم تا انواع روش های تصفیه آب آشامیدنی را بررسی نموده و به این بپردازیم که چگونه آب آشامیدنی را تصفیه کنیم تا هم از بهترین روش استفاده کرده باشیم و هم کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده به میزان استاندارد سلامت بدن انسان باشد .

شما عزیزان میتوانید برای مشاوره خرید آب تصفیه کن با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا به صورت 24 ساعته تماس حاصل فرمایید تا به سوالات شما پاسخ دهند . توجه کنید که متخصصین تصفیه آسا بهترین مارک تصفیه آب را مطابق بودجه و نیاز شما و محل سکونت شما معرفی خواهند نمود تا از آب آشامیدنی تصفیه شده نهایت استفاده مفید را ببرید .

بهترین روش تصفیه آب خانگی

انواع روش های دستگاه تصفیه آب خانگی

آب آشامیدنی لوله کشی شهری در مدل های بسیاری در بازار ایران و دنیا عرضه و به فروش میرسند . در این مطلب سعی داریم تا انواع روش تصفیه ی آب شهری خانگی را بررسی نموده و بهترین روش را برگزینیم که امکانات بیشتر در کنار کیفیت بالاتر آب آشامیدنی در اختیار ما قرار خواهد داد . از انواع روشهای تصفیه ی آب خانگی و مدل های دستگاه تصفیه آب میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

  • تصفیه ی آب به روش ورودی ساختمان جامبو
  • تصفیه ی آب به روش نیمه صنعتی اسمز معکوس اسلیم
  • تصفیه ی آب به روش بدون پمپ و مخزن الترافیلتراسیون
  • تصفیه ی آب به روش رومیزی کلمنی
  • پارچ تصفیه آب
  • فیلتر تصفیه آب پشت یخچال ساید بای ساید
  • روش تصفیه ی آب خانگی اسمز معکوس زیر سینکی پمپ و مخزن دار

عملکرد تصفیه آب ورودی ساختمان : دستگاه های ورودی ساختمان عمدتا از مدل های تک مرحله ای ، دو مرحله ای و سه مرحله ای تشکیل میشوند . این دستگاه ها دارای فیلترهای پیش تصفیه ورودی ساختمان هستند که در سایز 20 اینچ جامبو یا اسلیم عرضه میگردند . البته فیلترهای 10 اینچ جامبو هم در بازار تصفیه آب یافت میشوند که در واقع جزو دستگاه تضفیه آب کم جا محسوب شده و جای کمی در موتورخانه اشغال میکنند . این دستگاه ها شامل فیلتر پلی پروپیلن پنبه ای ، کربن اکتیو گرانول و کربن بلاک میباشند .

وظیفه کلی این دستگاه آب تصفیه کن حذف املاح درشت موجود در آب آشامیدنی است و بیشتر برای ساختمان های تک واحدی یا ویلاها مورد استفاده قرار میگیرد که آب کل ساختمان را تمیز میکند . توانایی این دستگاه ها در حد کاهش سختی آب آشامیدنی نیست و تنها میتوانند املاح درشت و زنگ لوله و رنگ بد و کدر آب را از بین برده و کمی به شفاف شدن مولکول های آب کمک نمایند که البته برای ساختمان های تک واحدی که از آب چاه یا مخازن بزرگ ذخیره آب استفاده میکنند ضرورت دارند .

توجه نمایید که این دستگاه ها املاح بسیار ریز و مضر موجود در آب آشامیدنی همچون نیترات و نیتریت و آرسنیک و آهک را حذف نمیکنند . حدود قیمت تصفیه آب ورودی ساختمان بین 400 هزار تومان الی 1 میلیون تومان بوده و از بهترین مدل های آن میتوان به مدل های تایوانی وارداتی اشاره نمود . البته مدل های ایرانی و چینی با کیفیت درجه یک هم در بین این دستگاه ها با قیمت ارزان تر یافت میشود .

دستگاه ورودی ساختمان برای آپارتمان ها مورد استفاده قرار نمیگیرد زیرا نیاز به تغییر در لوله کشی ساختمان میباشد و تنها در جایی که لوله کشی اصلی آب برای واحد به کار رفته باشد و یا آپارتمان دارای موتورخانه بزرگ و جا دار باشد میتوان از این مدل ها بهره گرفت .

عملکرد تصفیه آب نیمه صنعتی اسمز معکوس اسلیم : این دستگاه ها در حجم 400 گالن یعنی 1600 لیتر آب لوله کشی شهری را تصفیه مینمایند . همانند آب شیرین کن ورودی ساختمان این دستگاه ها نیز برای استفاده در موتورخانه میباشند اما عملکردی قوی تر نسبت به تصفیه 3 مرحله ای دارند .

این دستگاه ها شامل دو پمپ تایوانی قوی و 4 ممبران 100 گالن هستند و میتوان روی آنها فیلتر پست کربن آب شیرین کن خانگی و فیلتر مینرال معدنی ساز نیز اضافه نمود .

دستگاه نیمه صنعتی 400 گالن هم برای تک واحدی ها یا ساختمان هایی که موتورخانه دارند مورد استفاده است با این حال کل آب ورودی ساختمان از این دستگاه عبور میکند و سختی آب را نیز کاهش میدهد .

چون کل آب ورودی ساختمان اعم از شست و شو ، پخت و پز ، استحمام و… از این آب عبور میکنند ، هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب برای این دستگاه ها کمی بیشتر از دستگاه خانگی یا فیلتر جامبو است به خصوص که از چهار عدد ممبران 100 گالن استفاده میکند که در حدود یک میلیون تومان هزینه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب این دستگاه هاست .

این دستگاه ها همچنین برای تصفیه ی آب استخر هم مورد استفاده قرار میگیرد و میتوان برای ویلاهای استخر دار از آنها استفاده نمود تا آب استخر تمیز باشد . فیلتر مرحله اول دوم سوم این دستگاه ها همانند دستگاه ورودی ساختمان املاح درشت آب را حذف کرده و کلر و مواد جانبی آن را تصفیه مینماید .

عملکرد تصفیه آب بدون پمپ و مخزن الترافیلتراسیون UF : الترافیلتراسیون یا فراپالایش عمدتا در مراکز فروش تصفیه آب تهران دستگاه هایی با برند تصفیه آب آکوا هستند که بیشتر طبق تجربه با برند آکوا گلد عرضه و به فروش میرسند .

این دستگاه ها که به تازگی هم در فروشگاه های اینترنتی زیادی با آنها برخورد میکنیم ارزان قیمت هستند ولی توانایی تصفیه ی آب آشامیدنی به میزان استاندارد را نداشته و متاسفانه برخی همکاران این مسئله را به مشتری نمیگویند .

تصفیه آب بدون پمپ و مخزن الترافیلتراسیون در مدل های 5 مرحله ای ، 6 مرحله ای ، 7 مرحله ای و 8 مرحله ای عرضه میگردند که تنها میتوانند املاح درشت همچون شن و ماسه و زنگ لوله و مواد جانبی کلر همچون کلرامین را از آب آشامیدنی حذف نمایند .

به دلیل نداشتن فیلتر ممبران اسمز معکوس عملکرد این دستگاه ها بسیار ضعیف بوده و از کیفیت درجه یک برخوردار نیستند . به خصوص که آب آشامیدنی خروجی این دستگاه ها در کتری همچنان رسوب میزند و رسوبات خیلی ریز آن را نیز تصفیه نمیکنند .

سه فیلتر بالایی دستگاه الترافیلتراسیون بدون پمپ و مخزن اکثرا از دو عدد فیلتر پست کربن خطی و یک عدد فیلتر مینرال معدنی ساز استفاده شده که اصول خاصی برای این منظور وجود ندارد و این عمل استاندارد نیست . پک کامل فیلتر تصفیه آب الترافیلتراسیون بین 200 الی 300 هزار تومان در هر بار تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی هزینه دارد .

مقایسه روش های تصفیه آب خانگی

عملکرد تصفیه آب رومیزی کلمنی : دستگاه آب تصفیه کن کلمنی از دسته دستگاه هایی محسوب میشود که خروجی بسیار کمی برای تمیز کردن آب آشامیدنی دارند . البته این دستگاه ها جزو دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت بازار محسوب میشوند و یک فیلتر شش تکه دارند که شامل صافی هایی برای حذف رسوبات هستند و در مدل های 12 لیتری و 18 لیتری در بازار تصفیه آب عرضه و به فروش اینترنتی میرسند .

عملکرد کلی این دستگاه ها به این صورت است که در مخزن بالایی آن ها به اندازه مخزن 12 لیتری آب ریخته و منتظر میمانیم تا آب از صافی ها عبور کرده و به مخزن پایینی برسد که میتوان به صورت فلاسک از آن آب برداشت کرد . تقریبا آب آشامیدنی در حدود 4 الی 5 ساعت طول میکشد تا از مخزن بالایی به مخزن پایینی برسد .

هزینه عوض کردن فیلتر تصفیه اب کلمنی بسیار مقرون به صرفه و ارزان قیمت بوده و مبلغی در حدود 50 الی 150 هزار تومان میباشد .

بررسی روش پارچ تصفیه ی آب : پارچ تصفیه ی آب دستگاهی کوچک تر از تصفیه کلمنی رومیزی است که همان فیلترهای تصفیه آب را داشته و به میزان کمتری آب آشامیدنی داخل آن جا میگیرد . این پارچ ها نیز هزینه تعویض فیلتر بسیار پایینی دارند و میتوانند رسوبات بزرگتر از 5 میکرون آب آشامیدنی را کاهش دهند .

بررسی عملکرد فیلتر ساید بای ساید یخچال : فیلترهای ساید بای ساید در مدل های یک مرحله ای ، دو مرحله ای ، سه مرحله ای در بازار عرضه میگردند . توجه کنید که فیلتر داخلی یخچال ساید بای ساید برای آبسرد کن و تولید یخ استفاده میشود و این فیلترهای تصفیه آب یخچال ، فیلترهای بیرونی پشت یخچال هستند . مرحله اول این فیلترها املاح درشت آب آشامیدنی را حذف میکنند که رسوبات آب را گرفته باشند و اکثر یخچال ها به این صورت وصل میگردند که تک مرحله ای باشند . مرحله دوم و سوم با آزاد سازی یون های مثبت و منفی به جذب کلر از آب آشامیدنی میپردازند .

عمر مفید فیلتر ساید تقریبا یکسال است و پس از یکسال نیاز به تعویض پیدا میکند که از عوارض دیر عوض کردن فیلتر ساید بای ساید میتوان به صدمه دیدن قطعات آبسرد کن اشاره نمود . فیلترهای ساید بای ساید با این که آب آشامیدنی را تمیز میکنند نمیتوانند املاح درشت را حذف کرده و از بروز سنگ کلیه در بدن انسان جلوگیری نمایند .

معرفی دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا

دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس زیر سینکی در واقع از بهترین روش های تصفیه ی آب خانگی آشامیدنی در دنیا محسوب میشود که در ایران هم طرفداران بسیار زیادی دارد و عرف فروش اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی روی این دستگاه ها میباشد .

از پرفروش ترین مدلهای تصفیه آب میتوان به دستگاه اسمز معکوس 6 مرحله ای ، دستگاه اسمز معکوس 7 مرحله ای ، دستگاه اسمز معکوس 8 مرحله ای و دستگاه اسمز معکوس 8 مرحله ای یو وی دار اشاره نمود که برای آب چاه خانگی مورد استفاده قرار میگیرد .

یکی از بهترین برندهای آب تصفیه کن خانگی در ایران ، تصفیه آب مینروا Minerva تایوانی است که یک دستگاه وارداتی با خدمات پس از فروش بسیار قوی و کیفیت بالا میباشد . عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا در پرفروش ترین مدل که هشت مرحله ای اکسیژن ساز است به صورت زیر میباشد .

فیلتر مرحله اول تصفیه آب مینروا زیر سینکی املاح درشت بزرگتر از پنج میکرون را با فیلتر پلی پروپیلن حذف مینمایند . این املاح عبارت اند از شن و ماسه و گل و لای و زنگ لوله و سنگریزه در صورتی که در آب آشامیدنی موجود باشد . عمر مفید فیلتر مرحله اول متفاوت است و در تهران و کرج هر شش ماه تعویض فیلتر صورت میگیرد در صورتی که در شهرهای جنوبی همچون خوزستان ، اهواز ، شیراز ، اصفهان این فیلتر هر دو الی سه ماه تعویض میگردد .

فیلتر مرحله دوم آب تصفیه کن مینروا با حذف کلر از آب آشامیدنی وظیفه خود را انجام میدهد . فیلتر کربن اکتیو گرانول Gac UDF یک فیلتر کربن دانه ای است که از پوسته نارگیل تولید شده و میتواند سطح کلر موجود در آب آشامیدنی را به صفر برساند . این فیلتر در پک فیلترهای سه گانه تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد که به فیلترهای پیش تصفیه نیز مشهورند . فیلتر کربن اکتیو در مدل های مختلفی در بازار ایران یافت میگردد که از قیمت 20 هزار تومان تا 100 هزار تومان است .

توجه کنید که فیلترهای ارزان قیمت برای دستگاه زیر سینکی پمپ و مخزن دار میتواند به قطعات دستگاه شما آسیب برساند و علاوه بر آن کیفیت آب آشامیدنی خروجی از دستگاه نیز استاندارد نخواهد بود . زمان تعویض فیلتر کربن فعال همانند فیلتر پ پ PP هر چهار الی شش ماه است و برای این منظور میتوانید از آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب شرکت تصفیه آسا بهره بگیرید یا از خدمات تعویض فیلتر آب شیرین کن در تهران استفاده کنید .

فیلتر مرحله سوم کربن بلاک به فیلتر CTO نیز مشهور است . این فیلتر علاوه بر مکمل فیلتر دوم بودن ، وظیفه محافظت از فیلتر ممبران مرحله چهارم که قلب اصلی تصفیه کننده آب نیز میباشد را دارد که از عبور املاح درشت و ورود به محفظه ممبران جلوگیری میکند . تعویض فیلتر مرحله سوم برای جلوگیری از صدمه زدن به ممبران و همچنین جلوگیری از کاهش کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده هر چهار الی شش ماه توصیه میشود .

فیلتر مرحله چهارم ممبران تصفیه اب مینروا تایوانی : این فیلتر عمدتا با مارک فیلمتک آمریکایی شناخته میشود . کارخانه داو فیلمتک DOW FILMTEC یک کارخانه آمریکایی است که در حال حاضر در تایوان نیز به فعالیت میپردازد و به تولیدات ممبران خانگی ، ممبران نیمه صنعتی و ممبران صنعتی در مصارف بزرگ سطح شهری یا نیروگاه های برق مشغول هستند .

از مارک های معروف دیگر فیلتر ممبران تصفیه آب میتوان به فیلتر ممبران گلد تورای Gold Toray ، فیلتر ممبران ونترون تایوان Vontron Taiwan اشاره نمود . زمان تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی مینروا هر یکسال و نیم الی دو سال است و برای راهنمای نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب میتوانید از کارشناسان تصفیه آسا خدمات دریافت نمایید .

همانطور که اشاره کردیم فیلتر ممبران ، قلب اصلی دستگاه مینروا است که میتواند املاح بسیار ریز موجود در آب آشامیدنی را حذف و تصفیه کامل نماید . این فیلتر همان فیلتر تصفیه آب است که دستگاه ورودی ساختمان یا کلمنی و الترافیلتراسیون ندارند و در مقایسه روش های تصفیه آب خانگی برگ برنده دستگاه اسمز معکوس محسوب میگردد و همین فیلتر طرز کار این دستگاه را به بهترین روش تصفیه آب خانگی در دنیا تبدیل کرده است .

در واقع دستگاهی که بتواند کیفیت آب آشامیدنی را به استاندارد جهانی بهداشت و استاندارد کیفیت آب آشامیدنی WaterQuality نزدیک نماید بهترین روش تصفیه آب آشامیدنی را دارد و این دستگاه با دارا بودن ممبران اسمز معکوس این امر را به راحتی و در طی 20 الی 40 دقیقه انجام میدهد .

از املاح بسیار ریزی که ممبران مینروا میتواند حذف کند نیترات ، نیتریت ، آرسنیک و آهک است که ابعادی کوچکتر از 0,0001 میکرون دارند و با چشم دیده نمیشوند زیرا در آب محلول هستند و در آزمایشگاه میتوان سطح هر یک از این املاح قبل از تصفیه و بعد از تصفیه را بررسی و مقایسه نمود .

همچنین کارشناسان شرکت تصفیه آسا قبل از نصب دستگاه تصفیه آب خانگی و پس از نصب با دستگاه تست سختی آب آشامیدنی تی دی اس متر tds meter به بررسی میزان سختی آب میپردازند و موظف هستند تا سختی زیر عدد 100 که مطابق سازمان جهانی بهداشت NSF است به شما عزیزان تحویل دهند .

انواع بهترین روش های تصفیه آب خانگی

فیلتر پست کربن خطی دستگاه مینروا را به دستگاه آب شیرین کن خانگی تبدیل نموده است . علت تلخی آب تصفیه شده تعویض دیر این فیلتر آب است که وظیفه بهبود در طعم ، رنگ و بوی آب تصفیه شده را بر عهده دارد . این فیلتر از کربن گیاهی پوسته نارگیل تولید شده است که البته مدل های تقلبی هم در بازار ایران ارزان قیمت یافت میشوند .

برخی موارد مشتریان میگویند که چرا بعد از تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب کیفیت آب آشامیدنی کاهش پیدا کرده و یا مشکلات قبلی مرتفع نشده اند که به علت تعویض غیر اصولی و فیلترهای بی کیفیت این موارد پیش می آیند . عمر مفید فیلتر پست کربن یک سال بوده و زمان تعویض فیلتر پست کربن نیز هر یک سال به همراه مراحل ششم و هفتم و هشتم است .

فیلتر مینرال معدنی ساز مینروا املاح معدنی مفیدی که در طی مراحل تصفیه حذف شده بودند و به پساب فاضلاب هدایت شده اند را به آب آشامیدنی باز میگرداند . این املاح مفید متشکل از کلسیم ، منیزیم ، سدیم و بی کربنات هستند که برای بدن انسان مورد نیاز بوده و به میزان لازم و استاندارد در آب اضافه خواهند شد .

برخی مراکز فروش ، دستگاه تصفیه آب 5 مرحله ای در بازار میفروشند که برای بدن انسان مضر بوده و توصیه نمیشوند . حتی اگر شما دستگاه 5 مرحله ای دارید پیشنهاد میکنیم از کارشناسان تصفیه آسا درخواست اضافه نمودن فیلتر مرحله ششم به دستگاه خود را ثبت نموده تا در اسرع وقت امر شما انجام گردد . زمان تعویض فیلتر شماره 6 هر یک سال است .

فیلتر مرحله هفتم آلکالاین قلیایی کننده آب آشامیدنی در دستگاه تصفیه آب قلیایی توانایی افزایش سطح ph آب به میزان استاندارد جهانی که عددی بین 7.5 الی 9 است را دارد . افزایش سطح ph آب آشامیدنی منجر به افزایش خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی برای بدن انسان شده و فواید بسیاری دارد . شما عزیزان میتوانید از خدمات افزایش مراحل فیلتراسیون دستگاه تصفیه شرکت تصفیه آسا استفاده نموده و در صورتی که دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای دارید آن را در خدمات تعویض فیلتر به دستگاه 7 مرحله ای ارتقاء دهید .

قیمت فیلتر تصفیه آب مرحله هفتم کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی بوده و برای بدن انسان مفید است زیرا از مضرات آب اسیدی نیز جلوگیری خواهد کرد .

فیلتر مرحله هشتم اکسیژن ساز تصفیه آب مینروا تایوانی یک فیلتر سه کاره آنتی باکتریال است که با افزایش سطح اکسیژن o2 در آب آشامیدنی و کاهش باکتری های مضر کار تصفیه ی آب آشامیدنی را کامل مینماید .

بهترین مدل مناسب منزل همین مورد است که در هشت مرحله فیلتراسیون اسمز معکوس آب آشامیدنی را به کیفیت عالی میرساند . فیلتر اکسیژن ساز همانند فیلترهای مراحل پنجم و ششم و هفتم یک فیلتر کپسولی بوده که در بالای شاسی دستگاه تعبیه شده است .

برخی عزیزان پرس و جو میکنند که چگونه آب چاه را تصفیه کنیم ؟ شما میتوانید برای این منظور از تصفیه آب یو وی دار مینروا استفاده نمایید که در مرحله هشتم با دارا بودن لامپ اشعه ماورا بنفش یو وی uv توانایی انگل زدایی و میکروب زدایی آب آشامیدنی چاه خانگی را نیز دارد . دستگاه تصفیه آب چاه خانگی یک مدل هشت مرحله ای است که برای ویلا و شهرک ها استفاده میگردد . در زمان تعویض فیلترها تا زمانی که لامپ یو وی نسوخته باشد نیازی به تعویض این فیلتر وجود نخواهد داشت . ضمن این که این فیلتر آب دارای یک محفظه استیل بوده که بسیار از لامپ یو وی محافظت میکند و دارای ترانس محافظ برق نیز هست .

قیمت دستگاه آب تصفیه کن خانگی مینروا

در میان دستگاه های ذکر شده و مقایسه روش های تصفیه آب خانگی طبق بررسی های انجام شده یکی از بهترین برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی ، آب تصفیه کن مینروا تایوان است . قیمت بهترین مارک تصفیه آب بدون شک میتواند به کیفیت قطعات و فیلترها ، خدمات پس از فروش تصفیه آب ، میزان گارانتی و شرایط گارانتی ، خدمات نصب و ارسال ، پشتیبانی و پاسخگویی شرکت و اطلاع رسانی های بعدی شرکت همچون اطلاع رسانی زمان تعویض فیلتر تعیین گردد .

با این حال قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا با تمام این خدمات رایگان با قیمت های بسیار مقرون به صرفه و کیفیت درجه یک در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت . ضمن این که شما میتوانید برای این منظور از خرید اقساطی دستگاه تصفیه آب خانگی نیز بهره بگیرید که در جهت سهولت کار مصرف کننده این خدمات توسط شرکت تصفیه آسا با اقساط 10 ماهه ارائه میگردد .

برای خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید با کارشناسان شرکت تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید تا به صورت تلفنی بهترین روش تصفیه آب خانگی را برای شما عزیزان شرح داده و بهترین برند آب تصفیه کن خانگی را به شما معرفی نمایند .

مقایسه قیمت تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

هزینه خرید فیلتر آب مسئله مهمی است که در میان روش های تصفیه ی آب آشامیدنی باید بررسی و مقایسه شود تا هزینه های بعدی دستگاه تصفیه شما مشخص گردند . دستگاه های الترافیلتراسیون ، فیلتر آب ارزان قیمت تری نسبت به دستگاه آب تصفیه کن اسمز معکوس دارند با این حال آب را تصفیه نمیکنند و هزینه اضافی محسوب میشوند . برای تعویض فیلتر آب ورودی ساختمان نیز میتوان از فیلترهای تایوانی جامبو استفاده نموده که فیلترهای سه گانه آن قیمت بین 150 الی 250 هزار تومان دارند .

با این حال هزینه تعویض فیلتر آب خانگی اسمز معکوس پمپ و مخزن دار در یکسال و نیم الی دو سال عددی بین 250 الی 400 هزار تومان است که بسیار مقرون به صرفه تر از خرید آب معدنی یا دستگاه های ضعیف دیگر میباشد پس نتیجه گیری در این مقایسه نیز بهترین روش تصفیه آب خانگی در بازار ایران ، دستگاه تصفیه آب مینروا تایوانی پمپ و مخزن دار اسمز معکوس میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *