دستگاه تصفیه آب خانگی حذف نیترات

اصل نیترات Nitrates در آب آشامیدنی از منابع کشاورزی به آب های زیر زمینی انتقال پیدا میکند و اتفاقی طبیعی است. کشاورزان کود معدنی و کود حیوانی را در مزرعه کشت میکنند . نیتروژن مصرف شده توسط محصولات کشاورزی و گیاهان میتواند از طریق خان به آب های زیر زمینی نفوذ کند و سپس به منظور پر کردن چاه یا ورود منابع آب زیر زمینی به سیستم تصفیه آب شهری ، نیترات به آب آشامیدنی شهری منتقل میشود.

تاثیرات بهداشتی نیترات بر روی سلامت بدن انسان

در نوزادان 0-4 ماهه ، نیترات در معده نوزاد از طریق آب آشامیدنی که بانوی باردار مینوشد نفوذ میکند . نیتریت نیز به مولکولهای اکسیژن متصل میشود که در گلبول های قرمز به تخریب اکسیژن میپردازند و این باعث مسمویت نوزاد با نیترات میشود که رنگ پوست بدن نوزاد به آبی تمایل پیدا میکند خصوصا در اطراف چشم ها و دهان .

نیترات در آب آشامیدنی میتواند به برخی از بزرگسالان و کودکان کوچک نیز تاثیر بگذارد . زنان باردار میتوانند متهموگلوبین را به رشد جنین منتقل کنند که این موضوع باعث بدنیا آمدن نوزاد با وزن کمتر از نرمال است . وزن کم هنگام تولد به نیترات زیاد در آب آشامیدنی زنان باردار مربوط میگردد . با این حال میتوان این مشکل را از طریق شیر مادر در روزهای اول زندگی نوزاد برطرف نمود و آن را به وزن ایده آل رساند . علت ضعیف شدن چشم کودکان بین 12 تا 14 سالگی نیز به علت نیترات داخل آب بوده و بینایی نور را کم مینماید . به طور کلی ، مطالعات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی NSF نشان میدهد که نیترات در آب آشامیدنی برای تمام سنین انسان مضر بوده و سلامت افراد را به خطر می اندازد .

حذف نیترات از آب آشامیدنی با دستگاه تصفیه آب خانگی

برای حفاظت از سلامت نوزاد ، آژانس حفاظت از محیط زیست ( EPA ) و وزارت حفاظت از محیط زیست پنسیلوانیا ( DEP ) استاندارد ها و محدودیت ها را برای نیترات در منابع آب آشامیدنی عمومی وضع کرده اند . آب آشامیدنی نباید بیش از 45 میلی گرم در لیتر نیترات ، یا 10 میلی گرم در لیتر نیتروژن داشته باشد . نیترات در آب آشامیدنی در نهایت نشان دهنده آلاینده های دیگر مضر در آب آشامیدنی شما خواهد بود . سایز مواد محلول مانند آفت کش ها میتوانند نیترات را در آب آشامیدنی افزایش دهند . بنابر این آب آشامیدنی که حاوی نیترات باشد باید توسط دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس تصفیه و عاری از نیترات و نیتریت گردد .

حل مشکل نیترات در آب آشامیدنی و بهترین روش حذف نیترات از آب

برای حل مشکل وجود نیترات در آب آشامیدنی میتوانید از تصفیه ی آب آشامیدنی به روش اسمز معکوس استفاده نمایید و استفاده از آب آشامیدنی تصفیه شده را جایگزین نوشیدن آب لوله کشی شهری کنید . ضمن این که برای پخت و پز نیز میتوانید از آب تصفیه شده استفاده کرده و آبی عاری از نیترات بنوشید . قبل از استفاده از آب آشامیدنی آن را پاکیزه و تصفیه کنید .

توجه داشته باشید نیترات موجود در آب آشامیدنی با جوشاندن آب از بین نمیرود و حتما نیاز به حذف و تصفیه دارد .

سیستم اسمز معکوس بهترین روش حذف نیترات از آب آشامیدنی

اسمز معکوس یک مکانیسم بسیار بروز برای حذف نیترات از آب آشامیدنی محسوب میشود . دستگاه های تصفیه آب خانگی که از سیستم و تکنولوژی اسمز معکوس استفاده میکنند تا 98 درصد نیترات ، نیتریت و نیتروژن موجود در آب آشامیدنی را تصفیه مینمایند . بهترین این نوع دستگاه ها دستگاه تصفیه آب تایوانی اسمز معکوس است که در مدل های شش مرحله ای و هفت مرحله ای و هشت مرحله ای یو وی دار با دارا بودن چند مرحله فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ، تولید و توسط شرکت تصفیه آسا ، بزرگترین وارد کننده انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در ایران عرضه میگردد . برای مطالعه راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به صفحه راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران مراجعه نمایید .

روش حذف نیترات از آب توسط سیستم تصفیه آب اسمز معکوس به این صورت است که آب تحت فشار زیاد وارد غشای ممبران اسمز معکوس میگردد . غشای ممبران تصفیه آب مانند یک غربالگری عمل میکند ، یون ها مانند نیترات ها ، نیتریت ها و نیتروژن را یک طرف فیلتر نگه میدارد و اجازه میدهد آب بدون یون از طریق شیت ها و صفحه های بسیار ریز بافت از ممبران اسمزی عبود کند . آب خروجی از ممبران تقریبا مقطر بوده و سختی آب به صفر مایل است . پس از این مرحله ، فیلتر معدنی ساز مینرال ، املاح مفیدی که طی مراحل تصفیه آب حذف شده اند را به آب آشامیدنی برمیگرداند تا برای بدن ضرر نداشته باشد .

شناخت این حقایق و واقعیت ها راجع به نیترات و همچنین روش حذف نیترات از آب آشامیدنی میتواند شما را برای تصمیم گیری در مورد کیفیت آب آشامیدنی مصرفی خود راهنمایی نماید . نیترات ، املاحی بسیار مضر و سرطان زا داخل آب آشامیدنی است که با دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس تصفیه شده و آب شهری سالم و پاکیزه به شما خروجی خواهد داد . جهت خرید انواع دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید به صفحه اصلی شرکت تصفیه آسا مراجعه نمایید و محصولات ما را مشاهده کنید . همچنین جهت مشاوره تلفنی برای راهنمایی خرید بهترین دستگاه تصفیه آب با کارشناسان فروش تصفیه آسا ارتباط برقرار نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *