اصل نیترات Nitrates در آب آشامیدنی از منابع کشاورزی به آب های زیر زمینی انتقال پیدا میکند و اتفاقی طبیعی است. کشاورزان کود معدنی و کود حیوانی را در مزرعه کشت میکنند . نیتروژن مصرف شده توسط محصولات کشاورزی و گیاهان میتواند از طریق خاک به آب های زیر زمینی نفوذ کند و سپس به منظور پر کردن چاه یا ورود منابع آب زیر زمینی به سیستم تصفیه آب شهری ، نیترات به آب آشامیدنی شهری منتقل میشود . یک دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات باید با استفاده از فیلتر تصفیه آب اسمز معکوس بتواند سطح نیترات موجود در آب آشامیدنی را به کمترین حالت خود برساند و اصطلاحا سختی آب آشامیدنی تصفیه مورد نیاز برای سلامت بدن انسان را کاهش دهد .

شما عزیزان در مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید انواع بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی را با بهترین قیمت تصفیه کننده آب اورجینال تهیه نموده و همچنین از خدمات خرید اقساطی دستگاه تصفیه آب خانگی شرکت تصفیه آسا نیز بهره بگیرید . تعویض فیلتر تصفیه آب برای انواع آب شیرین کن نیز در اسرع وقت برای شما دوستان انجام خواهد شد تا کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده کاهش پیدا نکند .

تاثیرات بهداشتی نیترات بر روی سلامت بدن انسان

در نوزادان 0-4 ماهه ، نیترات در معده نوزاد از طریق آب آشامیدنی که بانوی باردار مینوشد نفوذ میکند . نیتریت نیز به مولکولهای اکسیژن متصل میشود که در گلبول های قرمز به تخریب اکسیژن میپردازند و این باعث مسمویت نوزاد با نیترات میشود که رنگ پوست بدن نوزاد به آبی تمایل پیدا میکند خصوصا در اطراف چشم ها و دهان .

نیترات در آب آشامیدنی میتواند به برخی از بزرگسالان و کودکان کوچک نیز تاثیر بگذارد . زنان باردار میتوانند متهموگلوبین را به رشد جنین منتقل کنند که این موضوع باعث بدنیا آمدن نوزاد با وزن کمتر از نرمال است . وزن کم هنگام تولد به نیترات زیاد در آب آشامیدنی زنان باردار مربوط میگردد . با این حال میتوان این مشکل را از طریق شیر مادر در روزهای اول زندگی نوزاد برطرف نمود و آن را به وزن ایده آل رساند . علت ضعیف شدن چشم کودکان بین 12 تا 14 سالگی نیز به علت نیترات داخل آب بوده و بینایی نور را کم مینماید . به طور کلی ، مطالعات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی NSF نشان میدهد که نیترات در آب آشامیدنی برای تمام سنین انسان مضر بوده و سلامت افراد را به خطر می اندازد .

حذف نیترات از آب آشامیدنی با دستگاه تصفیه آب خانگی

برای حفاظت از سلامت نوزاد ، آژانس حفاظت از محیط زیست ( EPA ) و وزارت حفاظت از محیط زیست پنسیلوانیا ( DEP ) استاندارد ها و محدودیت ها را برای نیترات در منابع آب آشامیدنی عمومی وضع کرده اند . آب آشامیدنی نباید بیش از 45 میلی گرم در لیتر نیترات ، یا 10 میلی گرم در لیتر نیتروژن داشته باشد . نیترات در آب آشامیدنی در نهایت نشان دهنده آلاینده های دیگر مضر در آب آشامیدنی شما خواهد بود . سایز مواد محلول مانند آفت کش ها میتوانند نیترات را در آب آشامیدنی افزایش دهند . بنابر این آب آشامیدنی که حاوی نیترات باشد باید توسط دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس تصفیه و عاری از نیترات و نیتریت گردد .

حل مشکل نیترات در آب آشامیدنی و بهترین روش حذف نیترات از آب

برای حل مشکل وجود نیترات در آب آشامیدنی میتوانید از تصفیه ی آب آشامیدنی به روش اسمز معکوس استفاده نمایید و استفاده از آب آشامیدنی تصفیه شده را جایگزین نوشیدن آب لوله کشی شهری کنید . ضمن این که برای پخت و پز نیز میتوانید از آب تصفیه شده استفاده کرده و آبی عاری از نیترات بنوشید . قبل از استفاده از آب آشامیدنی آن را پاکیزه و تصفیه کنید .

توجه داشته باشید نیترات موجود در آب آشامیدنی با جوشاندن آب از بین نمیرود و حتما نیاز به حذف و تصفیه دارد .

سیستم اسمز معکوس بهترین روش حذف نیترات از آب آشامیدنی

اسمز معکوس یک مکانیسم بسیار بروز برای حذف نیترات از آب آشامیدنی محسوب میشود . دستگاه های تصفیه آب خانگی که از سیستم و تکنولوژی اسمز معکوس استفاده میکنند تا 98 درصد نیترات ، نیتریت و نیتروژن موجود در آب آشامیدنی را تصفیه مینمایند . بهترین این نوع دستگاه ها دستگاه تصفیه آب تایوانی اسمز معکوس است که در مدل های شش مرحله ای و هفت مرحله ای و هشت مرحله ای یو وی دار با دارا بودن چند مرحله فیلتر تصفیه آب ، تولید و توسط شرکت تصفیه آسا ، بزرگترین وارد کننده انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در ایران عرضه میگردد . برای مطالعه راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به صفحه راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران مراجعه نمایید .

روش حذف نیترات از آب توسط سیستم تصفیه آب اسمز معکوس به این صورت است که آب تحت فشار زیاد وارد غشای ممبران اسمز معکوس میگردد . غشای ممبران تصفیه آب مانند یک غربالگری عمل میکند ، یون ها مانند نیترات ها ، نیتریت ها و نیتروژن را یک طرف فیلتر نگه میدارد و اجازه میدهد آب بدون یون از طریق شیت ها و صفحه های بسیار ریز بافت از ممبران اسمزی عبود کند . آب خروجی از ممبران تقریبا مقطر بوده و سختی آب به صفر مایل است . پس از این مرحله ، فیلتر معدنی ساز مینرال ، املاح مفیدی که طی مراحل تصفیه آب حذف شده اند را به آب آشامیدنی برمیگرداند تا برای بدن ضرر نداشته باشد .

شناخت این حقایق و واقعیت ها راجع به نیترات و همچنین روش حذف نیترات از آب آشامیدنی میتواند شما را برای تصمیم گیری در مورد کیفیت آب آشامیدنی مصرفی خود راهنمایی نماید . نیترات ، املاحی بسیار مضر و سرطان زا داخل آب آشامیدنی است که با دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس تصفیه شده و آب شهری سالم و پاکیزه به شما خروجی خواهد داد . جهت خرید انواع دستگاه تصفیه آب میتوانید به صفحه اصلی شرکت تصفیه آسا مراجعه نمایید و محصولات ما را مشاهده کنید . همچنین جهت مشاوره تلفنی برای راهنمایی خرید بهترین دستگاه تصفیه آب با کارشناسان فروش تصفیه آسا ارتباط برقرار نمایید .

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی حذف نیترات

انتخاب یک آب تصفیه کن خوب که بهترین برند تصفیه آب ایران هم باشد و از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار باشد کار بسیار دشواری است و این موضوع به وجود بیش از 60 70 مدل تصفیه آب خانگی با انواع و اقسام سیستم ها و کیفیت های متفاوت در بازار تصفیه آب است . قطعا قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی cck ، قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر و دستگاه تصفیه آب آکوا سه مدل برند معتبری هستند که ساخت کشور تایوان بوده و سافت واتر اورجینال ، تصفیه آب سی سی کا و آکوا هر سه توانایی حذف نیترات از آب آشامیدنی به بهترین نحو را دارند . با این حال در میان این سه برند نیز تصفیه آب cck تایوانی میتواند گزینه مناسب تری نسبت به ما بقی برندهای آب تصفیه کن خونگی داشته باشد . برای مطالعه بیشتر در ارتباط با عملکرد سیستم اسمز معکوس پیشنهاد میشود به صفحه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نمایید .

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی حذف نیترات

رنج قیمت تصفیه آب حذف نیترات میتواند از 1.100.000 تومان تا 2.000.000 تومان باشد که بستگی به تعداد مراحل و کیفیت سیستم مورد نیاز شما متفاوت است . با این حال یک دستگاه تصفیه آب خوب حذف نیترات را میتوان در حدود 1.500.000 تومان خریداری نمود و استفاده کرد . سختی آب آشامیدنی در یک سیستم اسمز معکوس باید تا زیر عدد 100 بیاید پس توجه کنید که دستگاه های الترافیلتراسیونی که سختی آب آشامیدنی را کاهش نمیدهند نمیتوانند برای حذف نیترات مناسب باشند . جهت اطلاع بیشتر از خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب و تصفیه کننده آب میتوانید به صفحه تصفیه آب شرکت مراجعه نمایید .

2 پاسخ
  • Ara
   Ara گفته:

   بله سافت واتر اورجینال میتونه گزینه خوبی برای افزایش کیفیت آب آشامیدنی و کاهش نیترات باشه

   پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *