آب آشامیدنی لوله کشی شهری دارای آلودگی ها و املاح مضر بسیار زیادی است با این حال لوله کشی شهری از روش کلرزنی به صورت وسیع تصفیه میگردد که انگل و میکروب نداشته باشد . پیش تر به معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی پرداختیم و انواع مدل های دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا تایوانی Minerva را به شما عزیزان معرفی نمودیم . در این مطلب سعی داریم تا شما را با مشخصات دستگاه تصفیه آب مناسب چاه خانگی آشنا نماییم و به قیمت و اطلاعات فنی آن بپردازیم تا در بازار تصفیه آب بهترین گزینه را انتخاب نمایید .

همچنین شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید تا بهترین مارک تصفیه آب خانگی طبق نیاز شما معرفی شده و در صورت تمایل به ثبت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازید .

در مراکز فروش تصفیه آب ، برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی و مارک های معروف زیادی دیده میشوند . با این حال این سوال که دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟ باز هم ذهن مصرف کننده را در میان انواع آب تصفیه کن خانگی درگیر خواهد کرد . در این مطلب قصد داریم تا بهترین برند تصفیه آب را به شما معرفی نموده و پاسخ مناسبی به سوال چه دستگاه تصفیه آبی بخریم بیان کنیم .

البته تمرکز این مطلب بیشتر بر روی آب چاه خانگی خواهد بود که برای استفاده از آن نیاز به فیلتر یو وی اشعه ماورا بنفش خواهیم داشت و میخواهیم با مقایسه انواع دستگاه تصفیه آب بررسی کنیم و ببینیم که دستگاه تصفیه آب چاه خانگی مناسب ویلاها و شهرکها کدام است .

دستگاه تصفیه آب چاه خانگی

دستگاه تصفیه آب چاه خانگی

در میان انواع برندهای معتبر تصفیه آب موجود در بازار ، دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا Minerva تایوانی اصل یکی از بهترین مدل های موجود وارداتی محسوب میشود که فروش بسیار بالایی هم در فروشگاه اینترنتی تصفیه آسا دارد .

برای آب چاه خانگی طبیعتا به دستگاه تصفیه آبی نیاز خواهیم داشت که توانایی انگل زدایی و میکروب زدایی آب آشامیدنی چاه را داشته باشد . عملکرد بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب آب چاه در هشت مرحله فیلتر تصفیه آب خانگی انجام میشود که مرحله هشتم آن لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش ULTRA-VIOLET است و هفت مرحله دیگر در زمان های خاص خود نیاز به سرویس و تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خواهند داشت .

بهترین دستگاه تصفیه آب مناسب آب چاه مدل دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا هشت مرحله ای یو وی دار Minerva Ro8_UV است . عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی یو وی دار در فیلتر تصفیه آب مرحله اول به این شکل است که املاح درشت موجود در آب آشامیدنی همچون شن و ماسه و گل و لای را به کل از آب چاه حذف و تصفیه مینماید . طبیعتا در آب چاه خانگی شن و ماسه و گل و لای بیشتر از آب شهری یافت میشود که برای این منظور میتوان از انواع دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای ورودی ساختمان جامبو 20 اینچ استفاده نمود .

فیلتر مرحله اول زنگ لوله را نیز از آب چاه خانگی حذف و تصفیه مینماید . این فیلتر پلی پروپیلن pp 10 اینچ است که فیلتر تصفیه آب خانگی محسوب میشود . فیلتر مرحله دوم تصفیه آب خانگی کربن اکتیو گرانول GAC UDF است . فیلتر کربن اکتیو تصفیه آب یو وی دار با آزاد سازی یون های مثبت و منفی از آب چاه خانگی به حذف کلر و مواد جانبی کلر از آب خواهد پرداخت . بسیاری از شهرکهایی که از آب چاه استفاده میکنند و آب آشامیدنی به صورت کامل تصفیه نمیشود کلر زنی میشوند و پس از کلر زنی نیاز به حذف کلر از آب آشامیدنی خواهد بود .

حذف کلر از آب چاه خانگی میتواند از ریزش مو و چروک شدن پوست صورت و بدن انسان به خوبی جلوگیری نماید .

فیلتر مرحله سوم علاوه بر حذف مواد جانبی کلر که همان کلرامین میباشند به محافظت از ممبران نیز خواهد پرداخت . این فیلتر در واقع وقتی در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب به امر تعویض فیلتر نمیپردازیم و دیرتر سرویس دستگاه خود را انجام میدهیم وارد عمل شده و از ورود املاح درشت به ممبران که قلب اصلی دستگاه آب تصفیه کن خانگی محسوب میشود جلوگیری مینماید .

فیلتر مرحله سوم کربن بلاک در واقع یک فیلتر کربنی مانند مغز مداد فشرده است . در مرحله بعد یعنی فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی که یک فیلتر تصفیه آب بسیار ریز بافت و 13 لایه است ریز ترین املاح مضر از آب آشامیدنی تصفیه میگردند . این املاح مضر ریز عبارت اند از نیترات ، آرسنیک ، آهک ، آلومینیوم ، نیتریت و… که کوچکتر از 0,0001 میکرون هستند و با چشم دیده نمیشوند .

حذف املاح بسیار ریز موجود در آب آشامیدنی باعث جلوگیری از بروز بسیاری بیماری های سرطانی در بدن انسان خواهد شد . این املاح ریز مضر در اثر آلودگی هوا در آب باران حل شده و به باران های اسیدی تبدیل میشوند که در رودخانه ها جاری شده و باعث حل شدن مواد شیمیایی میگردند . در دنیا بهترین روش تصفیه ی آب آشامیدنی سیستم اسمز معکوس است زیرا این سیستم دارای پساب فاضلاب بوده و پس از حذف املاح مضر بسیار ریز آنها را به فاضلاب شهری هدایت میکند .

ضمن این که شما عزیزان میتوانید حتی از پساب فاضلاب دستگاه تصفیه آب خانگی نیز برای آب دادن به گل و گیاه و مصارفی از این دست استفاده نمایید .

فیلتر شماره پنج تصفیه آب چاه خانگی نیز همانند دو و سه فیلتر کربن خطی پست کربن است . این فیلتر دستگاه آب شیرین کن خانگی شما وظیفه بهبود در طعم ، رنگ و بو آب آشامیدنی را دارد . آب چاه خانگی معمولا به دلیل کلرزنی و یا تصفیه نشدن دارای رنگ زرد و بوی ماندگی است که احساس بدی مخصوصا برای بانوان ایجاد میکند و این فیلتر آب شیرین کن توانایی شیرین نمودن این موارد را دارد .

فیلتر مینرال معدنی ساز Mineral املاح مفیدی که برای بدن انسان و سلامت آن نیاز هستند و در طی مراحل تصفیه آب حذف میشوند را به آن اضافه مینماید . این املاح طبق استاندارد جهانی بهداشت nsf و استاندارد کیفیت آب آشامیدنی WaterQuality به میزان لازم و اصولی به آب آشامیدنی اضافه میگردند . از املاحی که در این فیلتر دستگاه تصفیه آب وجود دارند کلسیم ، منیزیم ، سدیم و بی کربنات هستند .

فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی به فیلتر آلکالاین Alkaline مشهور است که با افزایش سطح ph آب آنرا قلیایی مینماید . تولید آب قلیایی با افزایش سطح ph آب کمک میکند تا از مضرات آب چاه اسیدی در امان بمانیم . طبیعتا محلول بودن املاح مضر شیمیایی نظیر نیترات و آهک و زنگ لوله در آب چاه میتواند باعث اسیدی شدن سطح ph آب شود که در این صورت پ هاش آب زیر عدد 7 خواهد بود و باعث سوزش معده میشود . با افزایش سطح ph آب و نگهداری آن بین عدد 7.5 الی 9 میتوان از خواص آب قلیایی که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است استفاده نمود . از دیگر خواص آب قلیایی افزایش سرعت دفع سموم بدن انسان است .

هشتمین مرحله از دستگاه تصفیه آب چاه خانگی مهمترین فیلتر برای آب چاه محسوب میگردد . فیلتر مرحله هشتم لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش uv ultra-violet داخل یک محفظه استیل قرار میگیرد و در مرحله آخر دستگاه تصفیه آب یو وی دار مینروا قرار میگیرد . آب چاه هر چند از هفت مرحله قبلی گذر کرده و سختی آب به میزان لازم کاهش پیدا کرده است اما انگل و میکروب موجود در آب چاه با فیلترهای معمولی تصفیه آب حذف نخواهند شد . برای این منظور این محفظه استیل که داخل آن یک لامپ اشعه ماورا بنفش است میتواند به انگل زدایی و میکروب زدایی آب چاه کمک شایانی نماید .

بهترین دستگاه تصفیه آب چاه خانگی

عملکرد فیلتر مرحله هشتم لامپ یو وی تصفیه آب چگونه است

فیلتر مرحله هشتم  لامپ یو وی در سایز 10 اینچ خانگی و مدل های صنعتی تولید میشود . فیلتر اشعه ماورا بنفش عمدتا وارداتی بوده و فیلترهای uv که بر روی دستگاه تصفیه آب تایوانی مینروا قرار میگیرند مارک فیلیپس philips ژاپن هستند و همانند دیگر قطعات آب تصفیه کن مینروا دارای گارانتی یکساله بدون قید و شرط قطعات میباشند .

عملکرد کلی این فیلتر به این صورت است که در یک محفظه شیشه ای داخل یک ظرف استیل یو وی قرار میگیرد و آب آشامیدنی از ورودی فیلتر یو وی عبور کرده و از خروجی فیلتر یو وی نیز به شیر بهداشتی روی سینک در اختیار شما قرار میگیرد . در این میان که فیلتر یو وی از دور تا دور محفظه شیشه ای لامپ یو وی عبور میکند تمام انگل و میکروب موجود در آب چاه خانگی حذف و تصفیه کامل شده و دیگر نگران استفاده و آشامیدن آب چاه نخواهید بود .

لازم به ذکر است لامپ یو وی همیشه باید روشن باشد و از فیلترهای یو وی استفاده شود که دارای ترانس و محافظ هستند . زیرا این فیلتر در واقع یک مهتابی است و باید به میزان لازم روشن باشد تا توانایی انگل زدایی آن کامل شود .

نکته دیگری که باید در نظر گرفت این مسئله است که لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش کمی داغ است . پس در صورتی که دارای دستگاه تصفیه آب هشت مرحله ای یو وی دار هستید و یا قصد خرید تصفیه آب یو وی دار برای ویلا و یا آب چاه خانگی خود را دارید این مسئله را در نظر بگیرید که در هر بار استفاده بخشی از آب داخل لامپ یو وی حرارت بالاتری نسبت به باقی آب تصفیه شده دارد . برای این منظور پس از باز کردن شیر روی سینک پیشنهاد میشود تا اجازه دهید کمی آب تصفیه شده خارج شود تا دمای آب تصفیه شده و عبور کرده از فیلتر یو وی به حد نرمال و متعادل برسد و سپس از آب آشامیدنی چاه استفاده نمایید .

فیلتر تصفیه آب یو وی اشعه ماورا بنفش UV

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی یو وی دار

یکی از مهمترین مسائلی که خیلی عزیزان به آن توجه نمیکنند تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی است . دیر عوض کردن فیلترهای تصفیه آب باعث رسوب در قطعات و فیلترهای دیگر میشود بنابر این دستگاه تصفیه آب یو وی دار در این مسئله کمی حساس تر عمل میکند و در صورتی که آب کثیف با فیلترهای اشباع شده وارد محفظه فیلتر یو وی شود شیشه دور لامپ یو وی کدر شده و فیلتر یو وی عملکرد خود را به درستی انجام نخواهد داد .

نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی هشت مرحله ای یو وی دار مینروا به این صورت است که ابتدا از فیلترهای مراحل اول دوم سوم با آچار حوزینگ باز نموده و سپس فیلترهای جدید و نو را جایگزین فیلترهای قدیمی خواهید نمود .

حتی شما اگر از بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی برای آب چاه خانگی خود نیز استفاده نمایید ولی فیلتر تصفیه آب خانگی را دیر عوض کنید عملکرد درست و کیفیت آب آشامیدنی چندان مناسب و دلخواه شما نخواهد بود پس این موضوع را جدی بگیرید .

پس از تعویض فیلترهای مراحل 1و2و3 نیاز به کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی پیدا خواهید نمود . بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی برای دستگاه مینروا ، فیلترهای خود مارک مینروا Minerva هستند که در زمان تعویض فیلتر آب تصفیه کن هم به شما اطلاع رسانی میگردد و هم شرکت تصفیه آسا به ارائه خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب در تهران میپردازد که با مرغوب ترین فیلترها و برندهای معتبر به خدمات تعویض فیلتر و سرویس تصفیه آب شما خواهد پرداخت .

کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی برای فیلتر مراحل اول دوم و سوم به این صورت است که پس از تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی ، شیر میکس را کاملا باز میکنید ، شیر ورودی آب چاه را نیز باز میکنید تا آب از فیلترهای تمام مراحل به غیر از مرحله چهارم ممبران اسمز معکوس عبور کند و از شیر روی سینک خروج پیدا نماید .

در صورتی که این امر به صورت اصولی انجام نشود ممبران دستگاه شما آسیب میبیند پس سعی کنید که به خوبی این کار انجام پذیرد و در صورتی که در این زمینه تخصص ندارید از کارشناسان فنی شرکت تصفیه آسا برای انجام تعویض فیلتر کمک بگیرید .

فیلتر تصفیه آب

برای آب چاه خانگی فیلتر تصفیه آب یو وی دار Ultra-Violet یک الزام محسوب میشود . بسیاری از شهرکهای داخل تهران و کرج نیز دارای آب چاه خانگی هستند که آب در مخازن بزرگ ذخیره میشود و ماندن آب در این مخازن باعث ایجاد انگل و میکروب نیز میشود که میبایست از فیلتر لامپ یو وی استفاده شود .

اما مسئله مهمی که نیاز است توجه نمایید این است که هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی و قیمت فیلتر تصفیه آب برای دستگاه یو وی دار هشت مرحله ای و دستگاه هشت مرحله ای اکسیژن ساز که دارای لامپ یو وی نیز تقریبا به یک میزان است .

کیفیت فیلتر تصفیه آب uv موجود روی دستگاه مینروا بسیار درجه یک و حرفه ای است و برای این منظور نیازی به تعویض فیلتر تصفیه آب یو وی و یا تعویض لامپ یو وی نخواهید داشت . پس در نتیجه قیمت تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی تنها قیمت فیلتر تصفیه آب در مراحل اول تا هفتم خواهد بود که برای تمام دستگاه هایی که لامپ یو وی ندارند هم یکسان است .

البته که لامپ یو وی برای آب خانگی که کلرزنی شده و از تصفیه خانه وسیع شهری عبور میکند نیازی نیست اما شما عزیزان میتوانید برای استفاده از لامپ یو وی در واقع یک بار هزینه فیلتر دستگاه تصفیه آب یو وی دار را پرداخت نمایید و هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب شما همانند دستگاه های بدون یو وی خواهد بود با این تفاوت که دستگاه شما دارای فیلتر یو وی اشعه ماورا بنفش نیز هست .

شرکت تصفیه آسا از بهترین شرکتهای تصفیه آب خانگی در مراکز فروش و بورس فروش تصفیه آب است که خدمات تعویض فیلتر را در سراسر تهران در اسرع وقت برای انواع برندهای مختلف همچون تصفیه آب cck ، تصفیه آب سافت واتر ، دستگاه تصفیه آب آکوا و… انجام میدهد . ضمن این که بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی در اختیار شما قرار میگیرد و از آن پس در لیست شرکت برای یاد آوری زمان تعویض فیلتر تصفیه آب قرار خواهید گرفت تا از خدمات پس از فروش تصفیه آب استفاده نموده و لذت ببرید .

قیمت دستگاه تصفیه آب چاه خانگی مینروا مدل RO8_UV

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب چاه خانگی از شرکت تصفیه آسا

قیمت بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی چاه در صفحه قیمت دستگاه تصفیه آب شرکت تصفیه آسا قابل مشاهده است . همچنین شما عزیزان میتوانید اطلاعات بیشتری راجع به بهترین مدل تصفیه آب چاه خانگی در تصفیه آب 8 مرحله ای یو وی دار مینروا مشاهده کنید و عکس دستگاه تصفیه آب خانگی یو وی دار را نیز در آن صفحه ببینید . قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی یو وی دار در جشنواره های فروش ویژه تصفیه آسا بین 2 میلیون و نیم الی سه میلیون تومان است که با خدمات نصب و ارسال رایگان و گارانتی طلایی بدون قید و شرط قطعات همراه خواهد بود .

فروشگاه اینترنتی تصفیه آسا مفتخر است که با ارائه خدمات ثبت سفارش تلفنی و آنلاین به فروش محصولات درب منزل شما و با ارائه بهترین خدمات فنی تصفیه آب میپردازد و در سراسر تهران و کرج و اسلامشهر و حومه تهران این خدمات برای مشتریان عرضه میشود . همچنین در اصفهان با توجه به آلودگی آب و سختی آب بین 600 الی 900 ، بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی اصفهان نیز برند مینروا Minerva تایوان است که ممبران آن توانایی کاهش سختی 1000 به زیر عدد 100 را داراست و در سراسر شهرهای ایران میتوانید از خدمات ارسال رایگان تصفیه آسا استفاده نموده و به خرید اینترنتی تصفیه آب و خرید فیلتر تصفیه آب بپردازید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *