در حالی که ذهن ما هر روز با تمام موارد مربوط به سلامت درگیر است و خیلی بر رعایت آنها تاکید داریم، یک مورد بسیار مهم را همیشه فراموش می‌کنیم و آن هم نوشیدن و مصرف آب آشامیدنی سالم است. همیشه این نکته سلامتی را شنیده‌ایم که در فواید نوشیدن 8 لیوان آب در روز زیاد است و باید این مقدار آب بنوشیم تا بدنی سالم و هیدراته داشته باشیم، اما هیچ وقت کسی به این نکته اشاره نکرده است که چه آبی باید مصرف کرد که این مزایا را بتوان دریافت کرد.

به بیان ساده‌تر، اگر کیفیت ماده اصلی رژیم سلامتی شما پایین باشد، تقریباً سود هر ماده مغذی دیگری که مصرف می‌کنید را نیز از بین خواهید برد. وقتی نوبت به نوشیدن آب می‌رسد، چندین گزینه مختلف وجود دارد که می‌توانید از بین آنها یکی را که برای سلامت شما مفید است را انتخاب کنید. می‌توانید مستقیماً از شیر آب آن را بنوشید، آن را از فروشگاه‌های مواد غذایی خریداری کنید و می‌توانید دستگاه تصفیه آب بخرید و آن را در مسیر لوله کشی آب خانه خود نصب کنید و آب تصفیه شده بنوشید.

اما با این همه انتخاب‌ها، از کجا می‌دانید کدام بهترین است؟ آیا واقعاً تفاوتی بین این همه نوع آب وجود دارد؟ وقتی قرار است بهترین نوع آب آشامیدنی را انتخاب کنید، موارد بسیاری وجود دارد که حتما باید آنها را در نظر بگیرید.

به عنوان مصرف کننده، چیزهای بسیاری از شرکت‌های مختلف تولید آب معدنی شنیدیم و در مورد آب لوله کشی نیز موارد بسیاری به ما گوشزد شده است، که رمزگشایی درست و غلط را برای کمی سخت می‌کند و نمی‌دانیم که آب معدنی بهتر است یا آب تصفیه شده. در این مقاله قصد داریم تا درباره بهترین و سالم‌ترین آب برای شما صحبت کنیم و خیال شما را بابت نوشیدن بهترین و سالم‌ترین آب راحت کنیم.

آب تصفیه شده

اگر در جایی زندگی می‌کنید که آب شیر برای نوشیدن نامناسب است، احتمالاً به آب تصفیه شده نیاز خواهید داشت. این نوع آب را می‌توان با خرید آب بطری تصفیه شده یا با استفاده از سیستم فیلتراسیون در خانه خود به دست آورید.

آب تصفیه شده چیست؟

به بیان ساده، آب تصفیه شده آبی است که به طور مکانیکی فیلتر یا پردازش شده تا مواد شیمیایی و ناخالصی‌ها در آن از بین برود. روند تصفیه، آلودگی‌ها از جمله باکتری‌ها، مواد شیمیایی و سموم را از آب لوله کشی یا آب زیرزمینی پاک می‌کند. این باعث می‌شود آب برای نوشیدن و استفاده مناسب و سالم شود.

چندین روش معمول برای تصفیه آب وجود دارد. اسمز معکوس، فیلتر کربن، الکترود یونیزاسیون و میکرو فیلتراسیون، رایج‌ترین روش‌ها هستند.

فرآوری تصفیه می‌تواند مواد شیمیایی مانند فلوراید و کلر و مواد جامد مقطر مانند منیزیم را از آب خارج کند. فرآیند تصفیه آب زمانی به پایان می‌رسد که تمام آلودگی‌های احتمالی از آب پاک شود تا آب خالص، تمیز و سالم شود. با تمام این تفاسیر، چرا باید آب تصفیه شده بخوریم؟

چرا باید آب تصفیه شده بخوریم؟

واضح است که نوشیدن آب تصفیه شده به طور کلی برای سلامت و بدن ما بهتر است. سیستمی که در دستگاه‌های تصفیه آب وجود دارد، بسیار دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر آب را برای مصرف آماده می‌کند و مصرف کننده دیگر نگرانی بابت مصرف آب سالم نخواهد داشت. آب تصفیه شده عاری از هر گونه میکروب، باکتری، آلودگی و شن و گل و لای است و خب مسلما همه ما برای نوشیدن آب سالم به دنبال این موارد هستیم. همچنین باید عنوان کنیم که آب تصفیه شده از نظر طب سنتی نیز مورد تایید قرار گرفته است و در این نوع طب استفاده می‌شود.

فواید آب تصفیه شده

آب تصفیه شده، مواد معدنی مورد نیاز بدن را برای عملکرد صحیح تأمین می‌کند. همچنین خالص از باکتری‌های مضر است که عامل بسیاری از بیماری‌ها، مانند حالت تهوع و مشکلات معده هستند. در ادامه درباره پنج مزیت اصلی نوشیدن آب تصفیه شده با شما صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: فواید آب آشامیدنی تصفیه شده در دوران بارداری

در آب تصفیه شده، مواد شیمیایی مانند کلر را از بین می‌رود

آب لوله کشی حاوی کلر است تا کار ضدعفونی را انجام دهد. معمولاً به این دلیل است که آب شیر طعم نامطبوعی دارد و کمی بوی کلر می‌دهد. وجود مقدار زیادی کلر در آب آشامیدنی می‌تواند برای سلامت بدن مضر باشد و باعث بروز بیماری‌ها شود. فیلتر کربن موجود در دستگاه تصفیه، 99٪ میزان کلر را کاهش می‌دهد.

باکتری‌های مضر را از بین می‌برد

میکروارگانیسم‌های مضر، میکروب‌هایی هستند که با چشم مسلح هم نمی‌توان آنها را دید و می‌توانند به عنوان بدترین آلودگی‌های موجود در آب به شمار بیایند. این میکروب‌ها می‌توانند باعث بیماری‌های بسیاری به خصوص در کودکان، شوند.

استفاده از آب تصفیه شده برای نوزادان، می‌تواند باعث جلوگیری از بروز بیماری‌های مختلف شود. تصفیه آب با فیلتر یو وی این باکتری‌های مضر را از بین می‌برد و به چرخه تولید آنها در آب نیز پایان می‌دهد. البته باید توجه کنید که نباید آب را برای طولانی مدت در ظروف بدون در نگهداری کنید. چرا که نگهداری آب در ظروف در طولانی مدت می‌تواند باعث ایجاد میکروب‌ها شود.

فیلتر کردن آلودگی‌ها از آب

آب تصفیه شده در تصفیه خانه‌های شهری از مسیر لوله کشی عبور می‌کند تا در خانه به دست ما برسد. این مسیر در ابتدا ممکن است عاری از هر گونه آلودگی باشد، اما وقتی مسافت زیادی را طی می‌کند کثیفی و آلودگی‌ها را با خود به همراه می‌آورد.

لوله‌های زنگ زده و قدیمی میزان آلودگی را در آب لوله کشی شهری بیشتر می‌کنند. استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی آلودگی‌ها و کثیفی‌ها، شن و ماسه و سایر ناخالصی‌های آب را از بین می‌برد؛ بنابراین می‌توانید از نوشیدن آب خالص اطمینان داشته باشید.

حاوی مواد معدنی ضروری است

آب لوله کشی حاوی یون‌های فلزی سمی است، اما در عین حال حاوی مواد معدنی ضروری نیز است. بدن شما بیشتر این مواد معدنی مهم را، بیش از غذا از آب جذب می‌کند. بدن ما برای عملکرد بهتر به مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم نیاز دارد. بنابراین، فیلترهای تصفیه آب با کیفیت بالا ترکیبات مضر آب را از بین می‌برند اما مواد معدنی ضروری را در آب باقی می‌گذارند.

همچنین انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب برای آب آشامیدنی نیز شرط است. به عنوان مثال، سیستم اسمز معکوس مواد معدنی ضروری را به همراه مواد مضر از آب خارج می‌کند، اما مواد معدنی خوب و مناسب برای سلامت را به آب بازمی‌گرداند.

بیشتر بخوانید: فواید آب تصفیه شده برای سلامت و زیبایی پوست

دستگاه تصفیه آب طعم ناخوشایند آب را از بین می‌برد

یکی دیگر از مزایای بزرگ آب تصفیه شده این است که مزه نامطبوع آب که به سبب فیلترهای شیمیایی به وجود می‌آید را، از بین می‌برد. آب موجود در لوله کشی شهری، حاوی کلر و سایر مواد شیمیایی برای ضد عفونی کردن آب است. وجود این مواد طعم نامطبوعی به آب آشامیدنی می‌دهد. مواد آلی، لوله کشی فلزی و آلودگی نیز بر طعم آب آشامیدنی تأثیر می‌گذارد. تصفیه آب، تمام آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها موجود در آب را از بین می‌برد و به آب طعم خوشایندی می‌دهد.

چرا باید دستگاه تصفیه آب برای خانه بخرید؟

با توجه به مزایای مصرف آب تصفیه شده، به راحتی می‌توان گفت که خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی سرمایه گذاری عاقلانه‌ای است. جدا از فوایدی که برای سلامت بدن دارد، دلایل مختلف دیگری نیز برای خرید دستگاه تصفیه آب برای خانه وجود دارد. مهم‌ترین دلایل خرید دستگاه تصفیه آب به شرح زیر است:

 • دستگاه تصفیه آب شما را از مصرف آب آشامیدنی سالم مطمئن می‌کند و همچنین از شما در برابر بیماری‌های خطرناک ناشی از نوشیدن آب ناسالم و آلوده، محافظت می‌کند.
 • دستگاه تصفیه آب با از بین بردن مزه بد آب لوله کشی، باعث می‌شود طعم غذا و قهوه‌ای که می‌نوشید بهتر شود.
 • از ظروف آشپزخانه شما در برابر خراش، لکه، پوسته پوسته شدن و سایر علائم خوردگی محافظت می‌کند.
 • خرید دستگاه تصفیه آب، سرمایه گذاری بلند مدت و مناسبی است.

نتیجه گیری

نوشیدن آب آشامیدنی تمیز و خالص برای سلامتی ما حیاتی است. آب قبل از رسیدن به شیر خانه ما، مسافت زیادی را طی می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که آلودگی‌های بسیاری همراه با خود داشته باشد. آب تصفیه شده نه تنها آلودگی‌های مضر آب را از بین می‌برد، بلکه مواد معدنی ضروری بدن در آب را نیز حفظ می‌کند. بنابراین، خرید دستگاه تصفیه آب برای خانه تصمیمی عاقلانه است که باید برای داشتن یک سبک زندگی سالم، خیلی زود آن را اتخاذ کنید.

با توجه به افزایش آگاهی مردم از میزان تاثیر زیست محیطی بطری‌های پلاستیکی آب معدنی، بیشتر به سمت نوشیدن آب‌های تصفیه شده و سالم روی آورده‌اند.

ممکن است بسیاری از مردم ندانند که چه گزینه‌ای برای مصرف سالم‌تر و ایمن‌تر است یا کدام یک طعم بهتری دارد. با این وجود، هنگام انتخاب بین آب معدنی و آب تصفیه شده، فاکتورهای وجود دارد که حتما باید آنها در نظر داشته باشید.

برای اینکه بیشتر درباره این فاکتورها و جوانب مثبت و منفی هر دو نوع آب بدانید این مقاله را دنبال کنید و به خواندن و مطالعه آن ادامه دهید.

جوانب مثبت و منفی آب تصفیه شده

عواملی که هنگام انتخاب بین آب تصفیه شده و آب معدنی باید در نظر گرفته شود شامل سلامت آب، عطر و طعم آن، هزینه و در دسترس بودن آن و در نهایت تاثیر زیست محیطی آن می‌شود.

در زیر به جوانب مثبت و منفی آب تصفیه شده خواهیم پرداخت.

سلامت آب

آب لوله کشی و آب زیرزمینی مواد شیمیایی و میکروارگانیسم‌هایی دارد که با استفاده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی از بین می‌روند. به همین خاطر این نوع آب تمام استانداردهای لازم برای نوشیدن آب سالم را دارد و می‌تواند به عنوان یک نوشیدنی سالم، در طول روز استفاده شود.

افراد می‌توانند برای مطمئن شدن از نوع آب مصرفی از دستگاه‌هایی با فیلتر کربن یا سیستم اسمز معکوس استفاده کنند تا هرگونه ناخالصی، آلودگی، مواد مضر، گل و لای، میکروب‌ها و ویروس‌ها را از آب حذف کنند.

طعم و مزه

آب‌های لوله کشی همه به خاطر وجود کلر، دارای طعم و مزه ناخوشایندی هستند، که این طعم و مزه به واسطه دستگاه تصفیه آب از بین می‌رود. حتی برخی آب‌های لوله کشی ممکن است به اندازه آب معدنی طعم خوبی نداشته باشند، اما این دلیلی برای بهتر بودن و سالم‌تر بودن آب معدنی نمی‌تواند باشد. این ممکن است به دلیل کلر و یا میزان بالای مواد معدنی درون بطری‌های آب معدنی باشد.

بنابراین بهترین گزینه برای نوشیدن آب با طعم و مزه بسیار عالی، استفاده از دستگاه تصفیه آب با کیفیت و چند مرحله ای است.

هزینه و راحتی

مصرف آب آشامیدنی تصفیه شده بسیار به صرفه‌تر از خرید مداوم آب معدنی است. شما با یک بار هزینه کردن می‌توانید یک سرمایه گذاری بسیار عالی انجام دهید و علاوه بر سالم نگه داشتن بدن خود، محیط زیست را نیز از وجود بطری‌های پلاستیکی نجات دهید.

اثرات زیست محیطی

آب تصفیه شده ابتدا در لوله کشی به دست مصرف کننده می‌رسد. برای جلوگیری از آلودگی آب، شرکت‌های تصفیه آب با استفاده از فرآیندهای مختلف، آب آشامیدنی عمومی را با مواد شیمیایی تصفیه می‌کنند.

همچنین به محض مصرف آب آشامیدنی، مصرف کننده لیوان آن را باید با مایع ظرف‌شویی و آب بشوید. این مراحل شامل استفاده از مواد شیمیایی و انرژی می‌شود، که بر محیط زیست تأثیر می‌گذارد.

اما با این حال ثابت شده است که میزان تاثیر آب آشامیدنی بر روی محیط زیست به نسبت کمتر از تاثیری است که بطری‌های آب معدنی بر روی محیط زیست می‌گذارند.

جوانب مثبت و منفی آب معدنی

در ادامه این مقاله قصد داریم تا درباره جوانب مثبت و منفی آب معدنی صحبت کنیم.

سلامت آب

فرآیند سالم سازی در بطری‌های آب معدنی به گونه‌ای است که میزان مواد معدنی ضروری در آن به مقدار کمی کاهش پیدا می‌کند و این در حالی است که با دستگاه تصفیه آب، مواد معدنی ضروری و مفید به طور کامل حفظ می‌شود.

یکی از دلایل نگرانی‌ها در مورد سلامت آب معدنی، وجود پلاستیک در آب بطری است. حتی مطالعات در کشورهای مختلف نشان می‌دهد که بطری‌های آب معدنی نشانه‌ها یی از آلودگی میکروپلاستیک را دارند و میزان آن در آب معدنی دو برابر مقدار موجود در آب لوله کشی است.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که این آلودگی حداقل تا حدی به دلیل فرآیند بسته بندی آب معدنی است. محققان اکنون در حال بررسی تأثیر این ریزپلاستیک‌ها بر سلامت انسان هستند.

به نظر می‌رسد این ریزپلاستیک‌ها در همان دسته از مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز قرار می‌گیرند که بر متابولیسم انسان، حیوان و دریا، تولید مثل، استرس اکسیداتیو و چندین فاکتور دیگر تأثیر می‌گذارند.

طعم و مزه

برخی از افراد ممکن است طعم آب معدنی را ترجیح دهند. با این حال، همان‌طور که در بالا ذکر شد، مطالعات نشان می‌دهد که اکثر مردم نمی‌توانند تفاوت بین مزه آب تصفیه شده و آب معدنی را تشخیص دهند. در واقع یکی از مهم‌ترین دلیل برای انتخاب آب معدنی مزه آن است که اگر افراد آب تصفیه شده را امتحان کنند، متوجه تفاوت نخواهند شد.

یکی از مهم‌ترین مواردی که بر روی طعم و مزه آب معدنی تاثیر می‌گذارد، منبعی است که از آن بطری‌های آب پر می‌شود.

آبی که از یک منبع زیرزمینی یا چشمه تازه تأمین شود، با موارد دیگر بسیار فرق دارد و با نوشیدن آن می‌توان به تفاوت طعم و مزه پی برد. منابعی که آب معدنی از آنها تهیه می‌شود شامل موراد زیر می‌شود:

 • آب چاه
 • آب معدنی
 • آب چشمه

اگر شخصی به آب گازدار و آب‌های طعم‌دار علاقه دارند، ممکن است سراغ خرید آب معدنی بروند و‌ آن را ترجیح دهد. بسیاری از برندها برای جذب مشتری بیشتر، سراغ تولید آب مزه‌دار مانند آب با طعم مرکبات یا توت فرنگی رفته‌اند. بسیاری حتی آب گازدار و مزه‌دار را جایگزین آب سالم می‌کنند که در دراز مدت می‌تواند برای آنها خطر داشته باشد.

هزینه و راحتی

طبق برخی بررسی‌ها مشخص شده است که میزان هزینه برای آب معدنی چندین برابر آب تصفیه شده و دستگاه تصفیه آب می‌شود. بسیار جالب است، که مردم به جای خرید دستگاه تصفیه آب با کیفیت و خرج مبلغی برای یک بار، سراغ خرید مداوم آب معدنی می‌روند.

یکی از دلایلی که مردم با وجود اختلاف هزینه، بطری آب معدنی را به جای آب تصفیه شده انتخاب می‌کنند، این است که دستیابی به این نوع آب در هر جایی آسان است – به خصوص اگر دسترسی به شیر آب و دستگاه تصفیه آب وجود نداشته باشد.

اثرات زیست محیطی

تحقیقات نشان می‌دهد که بطری سازی، فرآیندهای حمل و نقل آب معدنی و همچنین دفع و بازیافت بطری‌های پلاستیکی پس از استفاده، اثرات نامطلوب زیست محیطی بسیاری دارند.

بسیاری از مردم این بطری‌ها را در طبیعت رها می‌کنند و در نتیجه هنگام تخریب و تجزیه، مواد سمی نیز آزاد می‌کنند.

همچنین افرادی هستند که فکر می‌کنند با استفاده مجدد از بطری‌های آب می‌توانند از اثر زیست محیطی آن جلوگیری کنند. این ممکن است در طولانی مدت خطراتی را به همراه داشته باشد، که از جمله مضرات بطری پلاستیکی یکبار مصرف آب معدنی می‌توان به خطر رشد باکتری و خطر نفوذ سموم به آب از طریق پلاستیک اشاره کرد.

آب تصفیه شده بهتر است یا آب معدنی؟

به طور کلی، مصرف آب تصفیه شده در هر حالی بهترین گزینه است. فرق بین آب معدنی با آب آشامیدنی تصفیه شده این است که آب تصفیه شده سالم، مقرون به صرفه یا به نوعی ارزان‌تر است و نسبت به آب معدنی تأثیرات زیست محیطی بسیار کمتری دارد.

آب تصفیه شده بسیار سالم است و از نظر طعم و مزه، اکثر مردم نمی‌توانند تفاوت طعم را در هر دو تشخیص دهند. حتی آب تصفیه شده در مواقعی بسیار خوش‌طعم‌تر است.

گاهی اوقات دسترسی به آب معدنی در هر مکانی بسیار آسان‌تر از آب تصفیه شده است. برای راحتی در استفاده از آب تصفیه شده می‌توانید همیشه یک بطری آب تصفیه شده را همراه خود داشته باشید.

افرادی که بیماری دارند و دارای سیستم ضعیفی هستند، باید مراقب مصرف آب نوشیدنی خود باشند. آب تصفیه شده توسط بهترین دستگاه‌های تصفیه آب، تمام مواد معدنی بدن را تامین می‌کند و همچنین تمام ناخالصی‌ها و میکروب‌های درون آب با فیلتراسیون از بین می‌رود.

با علم به اینکه چه دستگاه تصفیه آبی بخریم خوب است و با خرید بهترین دستگاه‌های تصفیه آب از تصفیه آسا می‌توانید سلامت بدن خود را تضمین کنید و همچنین به محیط زیست کمک کنید و هزینه‌ها را کاهش دهید.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل و دستگاه های ساخت کشورهای دیگر نیز میبایست از برخی استاندارد ها و گواهینامه ها برخوردار باشند تا کیفیت قطعات و فیلتر تصفیه آب مصرفی در دستگاه آب تصفیه کن را تضمین نمایند . استاندارد NSF یکی از همین سازمان ها و در واقع مهم ترین آنهاست . استاندارد NSF سازمان جهانی بهداشت است که از سال 1973 برای انواع سیستم تصفیه آب خانگی استاندارد های متفاوتی عرضه نموده و طبق این استاندارد ها به بررسی کیفیت آب خروجی از دستگاه آب شیرین کن خانگی را میدهد .

طبیعتا دستگاه هایی که این استاندارد را شامل میشوند در بورس فروش تصفیه آب ایران دستگاه های بسیار با کیفیت و درجه یک هستند و میتوان جزو لیست بهترین مارک تصفیه آب از آنها نام برد .

استاندارد NSF

استاندارد NSF که مخفف National Science Foundation میباشد شامل هفت مدل تست و بررسی به نام های point-of-use/point-of-entry (POU/POE) میباشند که طیف گسترده ای از فناوری ها و سیستم تصفیه آب آشامیدنی موجود در بازار ایران از جمله صافی های جاذب ، سیستم تصفیه آب تبادل یونی ، سیستم اسمز معکوس RO Reverse Osmosis System ، فیلترهای تصفیه آب سرامیکی ، فیلترهای پلیسه دار تصفیه ی آب آشامیدنی ورودی ساختمان ، انواع دستگاه تصفیه آب خانگی یو وی دار ماوراء بنفش ULTA VIOLET ، سیستم تصفیه ی آب آشامیدنی به وسیله تقطیر ، سیستم کاهش اکسیداسیون موجود در آب ( REDOX ) ، سیستم های تصفیه ی دوش حمام سر دوشی و موارد دیگر را شامل میشوند .

هر استاندارد NSF الزامات بهداشتی و ضرورت هایی را برای کیفیت آب آشامیدنی خروجی در نظر میگیرد و معیارهای دقیقی را برای انواع دستگاه تصفیه آب خانگی می سنجند . این بررسی ها به منظور مقایسه و تحقیق در رابطه با ادعاهای کاهش آلودگی آب آشامیدنی توسط هر سیستم میباشد و بسته به توانایی سیستم تصفیه ی آّ آشامیدنی متفاوت میباشند .

سیستم های تصفیه ی آب آشامیدنی همچون دستگاه تصفیه آب مینروا تایوانی Minerva که هم از فیلتر تصفیه آب الترافیلتراسیون فراپالایش ، هم سیستم اسمز معکوس خانگی پمپ و مخزن دار و هم فیلتر ماوراء بنفش یو وی UV بهره میگیرند توسط استاندارد های چندگانه سازمان جهانی بهداشت تایید شده اند که از مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا محسوب میشود و آن را به بهترین برند آب تصفیه کن خانگی در ایران تبدیل نموده است .

استاندارد NSF ادامه مطلب …

فیلتر پست کربن تصفیه آب در واقع فیلتر شماره 5 انواع دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب میگردد . نحوه تعویض فیلتر پست کربن تصفیه آب کمی با فیلترهای سه گانه تصفیه آب متفاوت است . هر چند ما در پست تعویض فیلتر تصفیه آب به شما عزیزان به خوبی آموزش تعویض فیلتر را ارائه داده ایم با این حال در این پست سعی داریم به صورت تخصصی به عوض کردن فیلتر تصفیه آب که با آچار حوزینگ قادر به تعویض آنها نخواهیم بود بپردازیم و در رابطه با ورودی خروجی های فیلترها کمی بیشتر توضیحاتی ارائه نماییم تا در زمان تعویض فیلتر به مشکل برنخورید و همچنین ورودی خروجی های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی خود را اشتباه نبندید .

حتی اگر شما بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در ایران را هم خریداری کرده باشید و فیلترهای آن را دیر عوض کنید کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده آن طور که مد نظر شماست نخواهد بود و کتری رسوب میزند و همچنین املاح مضر از آب آشامیدنی حذف و تصفیه کامل نخواهند شد .

نحوه تعویض فیلتر پست کربن تصفیه آب ادامه مطلب …

این روز ها لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به آلودگی آب های زیر زمینی بر کسی پوشیده نیست . با این حال این که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم ؟ و دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟ نیازمند بررسی نکات مهمی است تا از میان مارک های معروف دستگاه تصفیه آب موجود در بازار ایران ، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را انتخاب نمایید .

تنوع برند و مشخصات دستگاه تصفیه اب خانگی در کنار قیمت دستگاه تصفیه آب مسئله ای مهم است که راه انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب منزل را کمی دشوار نموده است و در ذهن ما سوالاتی همچون چه دستگاه تصفیه آب خانگی بخرم ؟ یا دستگاه تصفیه آب خوب چیه ؟ یا اصلا دستگاه تصفیه آب خانگی مفید است یا مضر ؟ پیش بیاید که با بررسی انواع برندها امروز به تمام این سوالات پاسخی جامع خواهیم داد تا مناسب ترین آب تصفیه کن خانگی را از فروشگاه تصفیه اب خریداری نمایید .

مشاهده محصولات پرفروش

آب آشامیدنی سرشار از نیترات ، نیتریت ، آرسنیک و آلومینیوم است و خب طبیعتا برخی از دستگاه های موجود در مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی و انواع بورس فروش تصفیه آب توانایی حذف و تصفیه این املاح را ندارند . برای مثال یک تصفیه آب رومیزی کلمنی معمولی و ساده نمیتواند املاح مضری همچون نیترات که ابعاد کوچکتر از 0,0001 میکرون دارد را تصفیه نماید .

البته این دستگاه ها برای برطرف کردن نیاز خوب هستند ولی استاندارد جهانی بهداشت NSF که سختی آب مناسب سلامت بدن انسان را بین عدد 30 الی 90 اعلام کرده است را در اختیار شما عزیزان قرار نخواهند داد .

مهم ترین روش تصفیه آب آشامیدنی در میان انواع سیستم های موجود در فروشگاه های اینترنتی تصفیه آب ، سیستم اسمز معکوس خانگی Reverse Osmosis System میباشد . یک تصفیه آب خانگی اسمز معکوس در فیلتر تصفیه آب مراحل اول تا سوم ، املاح درشت آب آشامیدنی را حذف و سپس املاح مضر بسیار ریز همچون نیترات و نیتریت را تصفیه خواهد نمود .

همچنین سیستم اسمز معکوس پس از تصفیه کامل آب و کاهش سختی استاندارد بدن انسان ، بو طعم و رنگ آب آشامیدنی را شیرین مینماید و املاح مفیدی همچون کلسیم ، سدیم ، بی کربنات و … را اضافه می کند .

اغلب دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس بین 6 الی 8 مرحله فیلتر تصفیه آب دارند . مدل های هفت مرحله ای آب قلیایی تولید میکنند که به دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی مشهورند و مدل های پر فروش 8 مرحله ای نیز دارای فیلتر اکسیژن ساز هستند که به دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز معروف میباشند . در زیر به انواع دستگاه تصفیه آب خانگی میپردازیم و به شما بهترین گزینه ها را معرفی میکنیم .

چه دستگاه تصفیه آبی بخریم ادامه مطلب …

هنگامی که صحبت از قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی و خرید تصفیه آب به میان میاید فاکتورها و نکات زیادی را باید مد نظر گرفت تا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را بتوان در بازار ایران و دنیا خریداری نمود و طبیعتا از بهترین روش تصفیه آب خانگی در دنیا بهره میگیرد . در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به برخی از این موارد پرداخته ایم و به شما توضیح داده ایم که دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟ و چه دستگاه تصفیه آبی بخریم تا جزو برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران محسوب شود .

در این مطلب قصد داریم تا انواع روش های تصفیه آب آشامیدنی را بررسی نموده و به این بپردازیم که چگونه آب آشامیدنی را تصفیه کنیم تا هم از بهترین روش استفاده کرده باشیم و هم کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده به میزان استاندارد سلامت بدن انسان باشد .

بهترین روش تصفیه آب خانگی

ادامه مطلب …

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در ایران از سیستم اسمز معکوس پمپ و مخزن دار تشکیل شده است که شامل 6 الی 8 مرحله فیلتراسیون می‌باشد و باید توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی تا ابعاد 0,0001 میکرون را داشته باشد. به این معنا که املاح مضری همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم را تصفیه و حذف نماید. پرفروش‌ترین و بهترین برند تصفیه آب خانگی در بازار، تصفیه آب مینروا تایوان می‌باشد که می‌توانید برای مشاهده انواع مدل‌ها و قیمت بهترین مارک تصفیه آب روی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه محصولات مراجعه نمایید و یا با ما در ادامه این مطلب همراه شوید تا از مزایای انتخاب تصفیه آب مینروا مطلع شوید:

مشاهده انواع تصفیه آب مینروا

ویدئوی 2 دقیقه ای زیر با ارائه اطلاعات کامل و جامع میتواند راهنمایی مناسب در جهت

انتخاب تصفیه آب مینروا تایوانی Minerva باشد . این ویدئو را از دست ندهید

 

طبق بررسی سازمان استاندارد جهانی بهداشت NSF، سختی TDS آب آشامیدنی در حالت نرمال برای سلامت بدن انسان باید بین 30 الی 90 باشد و مناسب‌ترین روش تصفیه آب آشامیدنی در جهان و ایران برای کاهش و حذف املاح مضر موجود در آب آشامیدنی، سیستم تصفیه اب اسمز معکوس RO Reverse Osmosis System می‌باشد که در انواع مدل‌های 6 مرحله ای، 7 مرحله ای یونیزه قلیایی، 8 مرحله ای اکسیژن ساز و 8 مرحله ای لامپ یو وی دار عرضه و در بازار ایران به فروش می‌رسند.

اما در میان انواع آب تصفیه کن خانگی تایوانی، چینی، ایرانی، آمریکایی و آلمانی دستگاه تصفیه مناسب منزل کدام است و دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

تصفیه آب مینروا، بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی

برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی و مارک‌های معروف تصفیه آب بسیاری در ایران وجود دارد، اما از آنجایی که دستگاه‌های خوب ساخت کشور تایوان هستند، بهترین مارک تصفیه آب نیز از میان انواع تصفیه آب تایوانی انتخاب می‌گردد. از معتبرترین و پرفروش‌ترین تصفیه آب خانگی موجود در ایران می‌توان به تصفیه آب مینروا تایوان Minerva اشاره کرد. آب تصفیه کن مینروا تنها برند دارای استاندارد جهانی بهداشت NSF، گواهینامه کنترل کیفیت بهداشت آب WaterQuality، گواهی سازمان بهداشت غذا و دارو آمریکا FDA و استاندارد CE اروپا می‌باشد.

تصفیه آب مینروا با دارا بودن نماد اصالت به مشتریان این امکان را می‌دهد که به راحتی مدل اصلی و اورجینال این دستگاه را از مدل‌های تقلبی تشخیص دهند. همچنین این دستگاه از پمپ قدرتمند تایوانی و فیلتر ممبران اسمز معکوس مارک فیلمتک Filmtec آمریکا، جهت تصفیه بهتر آب آشامیدنی بهره می‌گیرد که کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده را بسیار بهتر و درجه یک‌تر از آب معدنی می‌کند.

اجزای تشکیل دهنده انواع مدل‌های تصفیه آب خانگی مینروا کاملا بهداشتی و استاندارد طراحی و تولید شده‌اند و به هیچ وجه با آب واکنش شیمیایی نمی‌دهند تا بو، طعم و رنگ آب آشامیدنی تلخ و از حالت عادی خارج نشود.

از مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا تایوان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. بهره گیری از سیستم اسمز معکوس به‌روزترین روش تصفیه آب آشامیدنی تحت لیسانس آمریکا
 2. قطعات و فیلترهای درجه یک و استاندارد تصفیه آب ساخت کشور تایوان مهد تولیدات انواع تصفیه آب خانگی
 3. بهره گیری از فیلتر ممبران 13 لایه ریزبافت مارک فیلمتک Filmtec آمریکا با هولوگرام رنگی (قابل تشخیص اصلی از تقلبی)
 4. دارای نماد اصالت و حک برند جهت تشخیص دستگاه اصلی از تقلبی
 5. دارای ضمانت قیمت در کنار کیفیت درجه یک
 6. دارای گارانتی طلایی 12 تا 18 ماهه بدون قید و شرط تمام قطعات
 7. خدمات نصب و ارسال رایگان توسط نمایندگی انحصاری شرکت تصفیه آسا
 8. خدمات اطلاع رسانی دوره ای تعویض فیلتر تصفیه آب و پشتیبانی 24 ساعته
 9. مخزن ذخیره 16 لیتری تحت فشار، جهت استفاده از آب آشامیدنی تصفیه شده در زمان قطع آب و برق
 10. اتصالات کوئیک فیتینگ جهت آب بندی سریع‌تر و بهتر
 11. دارای مدل‌های مختلف ارزان قیمت و بالاتر
 12. مناسب‌ترین گزینه برای استفاده خانگی و آب چاه

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی

برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی سراغ کدام برند برویم؟

آب شیرین کن خانگی مینروا تایوان، دارای 4 مدل اسمز معکوس خانگی RO می‌باشد که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند و همچنین با قیمت بسیار ارزنده و مقرون به صرفه در بازار عرضه می‌گردند. این دستگاه‌ها همگی استاندارد بوده و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. پرفروش‌ترین مدل‌های برند مینروا به ترتیب زیر هستند:

 1. دستگاه تصفیه آب خانگی 8 مرحله ای اکسیژن ساز مینروا Minerva Ro8_O2PLUS
 2. دستگاه تصفیه آب خانگی 7 مرحله ای یونیزه قلیایی مینروا Minerva RO7_ALKALINE
 3. دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای معدنی ساز مینروا Minerva RO6_50G
 4. دستگاه تصفیه آب خانگی 8 مرحله ای یو وی دار مینروا Minerva RO8_UV

عملکرد کلی در انواع دستگاه‌های آب تصفیه کن مینروا به یک شکل می‌باشد، اما در ادامه به بررسی عملکرد هر کدام و تفاوت آنها می‌پردازیم. پیشنهاد می‌شود در ادامه با ما همراه باشید تا کاملا از سیستم تصفیه آب هر کدام از مدل‌های Minerva اطلاع پیدا کنید.

تصفیه آب هشت مرحله ای اکسیژن ساز مینروا مدل Minerva RO8_O2PLUS

بهترین عملکرد را در میان دستگاه آب تصفیه کن خانگی مینروا، مدل 8 مرحله ای اکسیژن ساز دارد و این طبیعتا به علت کامل‌تر بودن تعداد مراحل فیلتر تصفیه آب این مدل است. در مدل 8 مرحله ای مینروا، فیلترهای سه گانه تصفیه آب مینروا در مراحل ابتدایی املاح درشت موجود در آب آشامیدنی همچون شن و ماسه و گل و لای، کلر و مواد جانبی کلر همچون کلرامین را حذف و تصفیه کامل می‌کند.

تصفیه آب هشت مرحله ای مینروا

فیلترهای کربنی موجود در مراحل دوم و سوم این دستگاه کاملا کربن گیاهی بوده و از پوسته نارگیل تولید شده‌اند. در مرحله سوم فیلتر کربن بلاک به محافظت از فیلتر ممبران (قلب اصلی سیستم اسمز معکوس) می‌پردازد. فیلتر اصلی مینروا که ممبران اسمز معکوس آمریکایی فیلمتک (Filmtec) است، یک فیلتر ریزبافت 13 لایه است که املاح بسیار مضر و سرطان زایی همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم و املاح دیگر کوچکتر از 0,0001 میکرون را از آب آشامیدنی حذف نموده و توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی تا زیر 100 را دارد. این فیلتر دارای پساب فاضلاب است و پس از تصفیه املاح مضر آنها را به فاضلاب هدایت می‌کند و آب تصفیه شده نیز به تانک تصفیه آب مینروا خواهد رفت.

فیلتر شماره پنجم آب تصفیه کننده خانگی مینروا Minerva فیلتر کربن خطی به شیرین نمودن بو، طعم و رنگ آب کمک شایانی می‌کند و از طعم تلخ آب تصفیه شده جلوگیری خواهد نمود. فیلتر مینرال معدنی ساز مینروا در مرحله ششم، املاح معدنی مفیدی که در طی مراحل تصفیه‌ی آب آشامیدنی حذف و تصفیه شده بودند همچون کلسیم، منیزیم، سدیم، بی کربنات را در آب آشامیدنی غنی سازی می‌کند تا سختی آب بیش از اندازه کاهش پیدا نکند و آب تصفیه شده برای بدن انسان ضرر نداشته باشد.

فیلتر مرحله هفتم یعنی فیلتر قلیایی کننده (آلکالاین) آب آشامیدنی، با افزایش سطح ph آب آشامیدنی شهری، هم از مضرات آب اسیدی برای معده و در کل سلامت بدن جلوگیری می کند و هم خواص آب قلیایی برای سلامت بدن انسان را به آب آشامیدنی می‌افزاید. از مهم‌ترین و بهترین خواص آب قلیایی برای بدن انسان، داشتن خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی قوی می‌باشد.

فیلتر مرحله هشتم اکسیژن ساز O2+ یا O2PLUS مینروا با افزایش سطح اکسیژن موجود در آب آشامیدنی، بدن را همیشه هیدراته نگه می‌دارد. هیدراته بودن بدن انسان باعث شادابی و شفافیت پوست می‌گردد و همچنین از بروز لک‌های پوستی بر روی صورت جلوگیری خواهد کرد. این مدل از برند تصفیه کننده آب مینروا، کامل‌ترین و پرفروش‌ترین تصفیه آب خانگی در ایران محسوب می‌شود و یک دستگاه تصفیه آب حرفه‌ای تمام عیار است. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه این محصول مراجعه کنید.

<< مشاهده مشخصات و قیمت تصفیه آب مینروا مدل Ro8_O2PLUS >>

تصفیه آب هفت مرحله ای یونیزه قلیایی مینروا مدل Minerva Ro7_Alkaline

تصفیه آب هفت مرحله ای مینروا

تصفیه آب 7 مرحله ای یونیزه قلیایی مینروا مدل Ro7_ALKALINE در مرکز فروش دستگاه تصفیه کننده آب تهران عرضه می‌گردد و فروش قابل توجهی نیز دارد. بدون شک این دستگاه، بهترین تصفیه آب خانگی قلیایی در ایران محسوب می‌شود.

عملکرد آب شیرین کن خانگی هفت مرحله ای نیز همچون مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز، تا مرحله هفتم مشابه است و از سیستم اسمز معکوس استفاده می‌کند. در سه مرحله اول پیش تصفیه مینروا، املاح درشت بزرگ‌تر از 5 میکرون و کلر و کلرامین آب آشامیدنی شهری به کلی حذف و تسفیه می‌گردد.

فیلتر شماره چهار ممبران دستگاه، سطح سختی آب را کاهش داده و املاح بسیار ریز موجود در آب آشامیدنی را حذف می‌کند. فیلتر تصفیه آب مرحله پنجم و ششم نیز به همان صورت که در مدل RO8_O2PLUS ذکر کردیم بو و طعم و رنگ آب را بهبود بخشیده و املاح معدنی مورد نیاز بدن انسان را به آب اضافه می‌نماید. اما مهم‌ترین فیلتر یک دستگاه تصفیه‌ی آب یونیزه قلیایی، فیلتر آلکالاین یا قلیایی کننده آب آشامیدنی است.

فیلتر قلیایی کننده تصفیه کننده آب، سطح PH آب آشامیدنی را به حد استاندارد و نرمال و نه بیشتر افزایش می‌دهد تا سلامت بدن انسان را به بهترین شکل حفظ کند. نوشیدن آب یونیزه قلیایی خواص بسیار زیادی از نظر پزشکی دارد که از مهم‌ترین آن خواص ضد سرطانی قوی آن است. مولکول‌های سرطانی در یک محیط قلیایی توانایی رشد خود را از دست می‌دهند، به همین جهت نوشیدن آب قلیایی به صورت مداوم می‌تواند از بروز سرطان جلوگیری کند. دیگر خواصی که خرید تصفیه آب خانگی قلیایی دارد این است، که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و دفع سموم بدن می‌شود. همچنین آب قلیایی می‌تواند به هیدراته بودن و شادابی بدن انسان در طول روز کمک فراوانی کند.

<< مشاهده مشخصات و قیمت تصفیه آب مینروا مدل Ro7_Alkaline >>

تصفیه آب شش مرحله ای معدنی ساز مینروا مدل Minerva Ro6_50G

تصفیه آب 6 مرحله ای مینروا

قبل از تولید و عرضه دستگاه‌های یونیزه قلیایی هفت مرحله ای و اکسیژن ساز هشت مرحله ای، بیشتر دستگاه‌های پرفروش موجود در بازار تصفیه آب جهان 6 فیلتره معدنی ساز بودند و این به این معناست که آب آشامیدنی لوله کشی شهری، با یک دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای مینروا که قیمتی مناسب‌تر و ارزان قیمت‌تر از مدل‌های 7 و 8 مرحله ای دارد هم می‌تواند آب را کامل تصفیه کند.

فیلتر پلی پروپیلن موجود در مرحله اول انواع محصولات مینروا، یک فیلتر مانند پنبه فشرده است که املاح درشت همچون زنگ لوله را از آب تصفیه می‌کند. این حذف املاح درشت و رسوبات از آب آشامیدنی باعث جلوگیری از بروز سنگ کلیه در بدن انسان خواهد شد، پس طبیعتا خرید دستگاه آب شیرین کن خانگی در ایران از بهترین مارک آب معدنی هم آب آشامیدنی با کیفیت بالاتری در اختیار شما قرار خواهد داد؛ چرا که بهترین برند آب معدنی در ایران هم، سختی TDS مناسب سلامت بدن ارائه نمی‌دهد.

علاوه بر مقرون به صرفه بودن استفاده از یک دستگاه تصفیه کننده آب خانگی خوب، از دیگر مزایای آب تصفیه کن‌ها توانایی میزان تصفیه آب در شبانه روز است. تصفیه آب مینروا قدرت تصفیه در حدود 200 الی 250 لیتر آب در یک 24 ساعت را داراست و به شما این امکان را می‌دهد تا برای مصارف آشپزی، خورد و خوراک، شستشوی دست و صورت، دم کردن چای، استفاده در اتو برای جرم نگرفتن آن، استفاده در برف پاک کن اتومبیل و بسیاری مصارف دیگر، از آب تصفیه شده بدون رسوب استفاده کنید.

شستشوی دست و صورت با آب تصفیه شده به علت نداشتن کلر، از چروک شدن پوست صورت جلوگیری می‌کند و این برای بانوان اهمیت دو چندان خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده مشخصات فنی بیشتر تصفیه آب شش مرحله ای مینروا به صفحه محصول مراجعه کنید.

<< مشاهده مشخصات و قیمت تصفیه آب مینروا مدل Ro6_50G >>

تصفیه آب 8 مرحله ای لامپ یو وی دار اشعه ماورا بنفش مینروا مدل Minerva Ro8_UV

بدون شک از بهترین و درجه یک‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب در ایران می‌توان به انواع تصفیه آب یو وی دار دارای فیلتر تصفیه آب Ultra Violation اشاره کرد. دستگاه آب تصفیه کن خانگی RO اسمز معکوس یو وی دار، بالاترین تعداد مراحل و بیشترین حد تصفیه‌ی آب را در انواع دیگر سیستم‌های اسمزی به کار می‌گیرد. این سیستم تا مرحله چهارم تمام املاح مضر آب آشامیدنی را حذف و تصفیه می‌کند و در مرحله پنجم، ششم و هفتم نیز همانند دیگر محصولات مینروا، آب آشامیدنی را شیرین نموده و املاح معدنی را حفظ و آب را قلیایی می‌کند.

تصفیه آب لامپ یو وی دار مینروا

اما فیلتر اصلی این دستگاه‌ها که عملکردی متفاوت‌تر از دیگر فیلترهای آب تصفیه کن دارد، فیلتر لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش است که به تنهایی دارای یک محفظه استیل بسیار با کیفیت و ترانس جداگانه برق است. لامپ یو وی با اشعه ماورا بنفش به انگل زدایی و میکروب زدایی آب آشامیدنی می‌پردازد. آب شهری تصفیه شده توسط تصفیه خانه‌های سطح شهر به علت کلر زنی نیاز مبرم به فیلتر یو وی ندارند، اما می‌توان برای آب شهری نیز از تصفیه آب با اشعه UV استفاده کرد.

در واقع این دستگاه‌ها، برای آب چاه مناسب هستند و موارد استفاده آنها عبارت‌اند از شهرک‌هایی که مخازن ذخیره بزرگ دارند و احتمال می‌رود که آب در آنها میکروب و لجن بگیرد. مناطقی که احتمال می‌رود تصفیه خانه‌های شهری آن به درستی آب لوله کشی را تصفیه و کلر زنی نکنند، همچون سختی آب آشامیدنی تهران در برخی مناطق و سختی آب آشامیدنی کرج که در برخی مناطق بالای اعداد 400 الی 500 است.

همچنین این دستگاه مناسب‌ترین گزینه برای ویلاهای شمال و هر آب چاه دیگری است، که نیاز به تصفیه برای آشامیدن دارند. البته ناگفته نماند که وجود تصفیه آب جامبو ورودی ساختمان نیز برای ویلاهایی که آب چاه آب کلی ساختمان است، نیاز است چون این دستگاه‌ها برای آشامیدن آب را تسویه خواهند نمود و برای استفاده کلی مانند شستشوی لباس و حمام کردن آب چاه زیاد مناسب نیست.

ناگفته نماند فیلتر ماورا بنفش یو وی UV تصفیه آب مینروا کیفیت بسیار مناسبی داشته و گارانتی بدون قید و شرط دارد تا خیال خریداران از هر نظر راحت باشد.

<< مشاهده مشخصات و قیمت تصفیه آب یو وی دار مینروا مدل Ro8_UV >>

مشخصات بهترین برند تصفیه کننده آب

راهنمای خرید بهترین مارک آب تصفیه کن خانگی تایوانی مینروا

طبیعتا همه ما برای خرید تصفیه آب نیاز به تحقیق و بررسی تفاوت دستگاه‌های تصفیه آب و مقایسه مدل‌های مختلف با هم داریم. مینروا از میان مارک‌های معروف، برندی خوش آوازه و درجه یک است که خدمات قبل و پس از فروش بسیار مناسبی نیز در اختیار خریداران قرار خواهد داد. یکپارچه بودن فیلترهای آب تصفیه کن و قطعاتی همچون پمپ و مخزن این دستگاه که با برند Minerva عرضه می‌گردند، بسیار مورد توجه است.

ضمانت معتبر دستگاه و همچنین قیمت تصفیه آب مینروا که از نمایندگی رسمی و انحصاری خریداری می‌شود، در تمام فروشگاه‌های تصفیه آب کشور  با یک نرخ و با خدمات پس از فروش مشابه عرضه می‌گردند.

سیستم‌های متفاوتی از تصفیه آب مینروا وجود دارد. این محصولات عبارت‌اند از تصفیه آب اسمز معکوس مینروا، تصفیه آب الترافیلتراسیون مینروا، تصفیه آب ورودی ساختمان مینروا، تصفیه آب جامبو و اسلیم نیمه صنعتی 400 گالن مینروا که همگی از قدرتمندترین و بهترین قطعات ساخته شده‌اند.

دارا بودن نماد اصالت محصول برای هر لوازم خانگی لازم است. به خصوص که در بازار انواع تصفیه آب زیر سینکی با مارک‌ها و مدل‌های متعددی خرید و فروش می‌شود که همین مسئله انتخاب یک آب شیرین کن خانگی خوب و مناسب را سخت می‌کند.

نماد اصالت محصولات مینروا شما را از بابت اصل بودن محصول مطمئن می‌کند. البته مسئله مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که نمایندگی انحصاری مینروا، شرکت تصفیه آسا، عرضه هر تصفیه کننده آب آشامیدنی تقلبی به اسم برند مینروا Minerva را پیگیری قانونی می‌کند و اجازه فعالیت با این نام را نخواهد داد.

تصفیه آب خوب

ویژگی‌های بهترین آب تصفیه کن خانگی مینروا

آب تصفیه کن خانگی مینروا بدون شک وجوه تمایز بسیار زیادی نسبت به دیگر برندهای معروف دستگاه آب تصفیه کن موجود در ایران دارد. از مهم‌ترین وجوه تمایز این محصولات، وجود تصفیه آب 5 مرحله ای اسمز معکوس تنها برای استفاده در آب آکواریوم خانگی است.

خرید دستگاه تصفیه آب، موردی است که با سلامت بدن انسان سر و کار دارد. این روزها که ویروس کرونا نیز در دنیا شیوع پیدا کرده، یکی از روش‌های جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مرطوب نگه داشتن گلو می‌باشد که این امر با نوشیدن بیشتر آب آشامیدنی امکان پذیر است. برای این که با دیگر ویژگی‌های مینروا آشنا شوید ادامه مطلب را بخوانید.

فیلتر معدنی ساز غنی سازی املاح معدنی مجدد در آب آشامیدنی

مشاهده شده است که در بازار تصفیه آب، دستگاه‌های 5 مرحله ای برای آب آشامیدنی مناسب سلامت بدن انسان عرضه می‌گردند که این کاملا بر خلاف سلامت بدن انسان عمل خواهد کرد. محصولات مینروا از 6 مرحله ای به بالاتر با دارا بودن فیلتر معدنی ساز، املاح معدنی همچون سدیم، بی کربنات، منیزیم و کلسیم را که باید در آب آشامیدنی به صورت مداوم توسط بدن انسان استفاده گردد، حفظ می‌کنند و از کاهش بیش از اندازه سختی آب آشامیدنی جلوگیری می‌کنند.

این موضوع هم باعث بهبود طعم و رنگ آب آشامیدنی می‌شود و هم سلامت آب آشامیدنی را تضمین می‌کند. در سراسر دنیا موضوع طعم آب آشامیدنی مسئله‌ای بسیار مهم است، زیرا روزانه بدن انسان به میزان زیادی آب نیاز دارد و با داشتن طعم خوب بیشتر رقبت به نوشیدن آن می‌کنیم و در نتیجه بدن هیدراته نگه داشته می‌شود.

محصولات مینروا به طعم آب آشامیدنی توجه بسیار زیادی دارند و کارشناسان فنی شرکت پس از نصب دستگاه به بررسی این موضوع خواهند پرداخت. همچنین با پاسخگویی 24 ساعته شما عزیزان میتوانید با کارشناسان فروش و پشتیبانی تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید تا در صورت مشاهده طعم تلخ در آب تصفیه شده مراحل بررسی و مرتفع نمودن این موضوع به شما دوستان آموزش داده شود.

خرید تصفیه آب خانگی

رشد زباله‌های صنعتی و نیاز بیشتر به تصفیه آب شهری

هر چند شهرهای بزرگ صنعتی همچون شیراز، اصفهان، تهران، مشهد، بندر عباس، بوشهر و دیگر شهرهای کشور ایران دارای تصفیه خانه‌های شهری وسیع هستند، اما نیترات حاصل از زباله‌های صنعتی و باران‌های اسیدی حاصله از دود و مواد شیمیایی موجود در هوا که توسط باران به خاک های زیر زمینی انتقال پیدا می‌کند، توسط تصفیه خانه‌ها حذف و تصفیه نخواهند شد.

نیترات بدون شک از مضرترین ذرات سرطان‌زا موجود در آب آشامیدنی است. نیترات یک ماده شیمیایی با فرمول -NO3 است. نیترات موجود در آب آشامیدنی یک تهدید برای سلامتی تمام رنج سنی به خصوص برای نوزادان است، که باعث بیماری “سندروم نوزاد کبود” می‌شود که در آن توانایی انتقال اکسیژن خون کاهش می‌یابد.

انواع محصولات اسمزی معکوس مینروا با دارا بودن غشا نیمه تراوا اسمزی، توانایی حذف و کاهش کامل نیترات در آب آشامیدنی را به خوبی دارند و می‌توانید با خیال راحت از آب تصفیه شده استفاده کنید.

گواهینامه‌ها و استانداردهای جهانی آب آشامیدنی

از گواهینامه‌های مورد نیاز یک تصفیه آب خانگی خوب برای ارائه سلامت آب آشامیدنی، می‌توان به گواهی استاندارد سازمان جهانی بهداشتNSF، گواهی استاندارد سازمان غذا و دارو آمریکا FDA، استاندارد CE اروپا و استاندارد جهانی سلامت و کنترل کیفیت آب آشامیدنی WQ WATERQUALITY اشاره کرد. این استانداردها توسط دستگاه مینروا دریافت شده و آبی سالم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

توجه نمایید که طبق تایید استاندارد ان اس اف NSF، آب آشامیدنی با سختی زیر عدد 100 که کلرزنی نیز شده باشد سالم و پاکیزه و برای مصرف آشامیدنی در تمام رده‌های سنی آقایان، بانوان، کودکان و نوزادان مناسب است.

راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه آب

مزایا خرید از سایت آسا:

بررسی کیفیت آب آشامیدنی در لحظه پس از نصب

قطعا پس از نصب تصفیه کننده آب مینروا، بررسی این که آب آشامیدنی درست تصفیه می‌شود و سختی TDS آب به خوبی کاهش پیدا کرده، وظیفه تکنسین نصب می‌باشد. این کار با یک دستگاه تی دی اس متر و سختی سنج آب آشامیدنی انجام می‌شود که هم سختی آب آشامیدنی شهری و هم سختی آب تصفیه شده از مینروا را به شما نشان می‌دهد و به صورت استاندارد سختی آب تصفیه شده توسط کارشناس زیر عدد 100 به شما تحویل داده خواهد شد، تا خیالتان از عملکرد درست و نحوه کار دستگاه تصفیه مینروا راحت باشد.

تی دی اس سختی آب، به میزان املاح محلول در آب آشامیدنی گفته می‌شود که معمولا در آب شهری بالا 200 و در برخی مناطق تهران و کرج بین 300 الی 500 است. اما برای آب تصفیه شده این عدد می‌بایست زیر 100 باشد که توسط کارشناسان تصفیه آسا بررسی و سختی آب تنظیم خواهد شد.

اگر سختی آب آشامیدنی بالا باشد، نشان دهنده میزان کلر، نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم است که مضرات بسیار زیادی برای بدن انسان دارند. آلومینیوم موجود در آب شهری باعث آلزایمر زودرس و تشدید آلزایمر می‌گردد.

پزشکان بر این باورند که برخی بیماری‌های عصبی می‌توانند با مصرف آب ناسالم تشدید شوند و یکی از همین بیماری‌ها آلزایمر است، که با مصرف آب تصفیه نشده باعث تشدید و بروز زودرس در بدن انسان می‌گردد. با این حال از مزایای آب شیرین کن خانگی مینروا، حذف کامل املاح مضری همچون آلومینیوم است که از بروز و تشدید عوارض آلزایمر جلوگیری خواهد کرد.

ضمانت بهترین قیمت در کنار بالاترین کیفیت

همان‌طور که ذکر کردیم برند مینروا Minerva تایوان با دارا بودن نمایندگی انحصاری تصفیه آسا، محصولات خود را با یک قیمت مشخص و با خدماتی مشابه در سراسر ایران به فروش می‌رساند.

این باعث می‌گردد که قیمت خریداری شده شما در هر جای ایران برابر بوده و خیالتان بابت مقرون به صرفه بودن آن راحت باشد. همچنین کیفیت محصولات مینروا در تمام مراکز فروش تصفیه آب اورجینال مینروا کاملا درجه یک و برابر می‌باشد، به همین علت خرید شما از مراکز رسمی که توسط شرکت تصفیه آسا تایید شده باشند بلامانع است.

قبل از خرید تصفیه آب خانگی بررسی قیمت انواع دستگاه‌ها امری بسیار ضروری است و بسیاری از دستگاه‌های مونتاژ ایران و چینی هستند که با رنج قیمت‌هایی متفاوت عرضه و به فروش می‌رسند. این مسئله طبعا باعث گیج شدن خریدار می‌شود و نمی‌تواند دستگاه اصلی و کیفیت مناسب را تشخیص دهد.

با این حال آب تصفیه کن خانگی مینروا با ارائه انواع نماد اصالت و تضمین بهترین قیمت و همچنین قیمت یک پارچه در تمام فروشگاه‌های تصفیه آب گزینه بسیار مناسبی برای منازل به حساب می‌آید.

تصفیه آب Minerva

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا تایوان

قطعات و اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب مینروا همگی یک سیستم خوب را برای پاکیزه و سالم نمودن آب آشامیدنی راه اندازی می‌کنند. در پک نصبی تصفیه آب مینروا، آچار تعویض فیلتر تصفیه آب وجود دارد که می‌توانید در صورت داشتن اطلاعات فنی در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب مینروا، خودتان نیز فیلترهای سه گانه تصفیه آب را تعویض نمایید که البته نیاز به دانش کربن گیری تصفیه آب نیز دارد.

شلنگ مورد نیاز برای اتصال انواع اجزای تشکیل دهنده همچون ورودی آب شهری به دستگاه، ورودی فیلتر پنجم به تانک تصفیه آب، خروجی فیلتر مرحله آخر به شیر بهداشتی روی سینک و خروجی پساب فاضلاب به میزان لازم در پک نصب موجود است. شیر استیل و سه‌راه استیل نیز برای گرفتن سه راهی و دریافت ورودی آب شهری به دستگاه در پک موجود است.

تانک تصفیه آب مینروا که بهترین مخزن تصفیه آب در ایران نیز محسوب می‌گردد، دارای یک شیر مخزن است که روی آن بسته می‌شود و واشر خاص خود را دارد که آب بندی لازم برای مخزن تحت فشار را انجام می‌دهد. حوزینگ‌های پایینی تصفیه آب سه فیلتر به صورت عمودی داخل محفظه‌ها در خود جای می‌دهند که یک هوزینگ شفاف می‌باشد تا اشباع و کثیف شدن فیلتر مرحله اول را به خوبی به شما نشان دهد.

شیر برقی و شیرهای پرشر و لو پرشر در آب شیرین کن خانگی مینروا باعث جلوگیری از هدر رفتن بیش از اندازه آب می‌شوند و همچنین، در فشار بالا و فشار پایین یا در زمان قطع آب و برق پمپ دستگاه را از برق قطع می‌نماید تا به قطعات برقی دستگاه فشار وارد نشود و عمر مفید دستگاه کاهش پیدا نکند.

پمپ تصفیه آب تایوانی مینروا نیز که دارای حک برند مینروا و لوگوی مینروا است، یک پمپ 220 ولت قوی و توانا برای عبور آب از فیلتر ممبران است. دستگاه مینروا Minerva دارای یک شیر میکس برای تنظیم سختی آب آشامیدنی تصفیه شده است. همچنین شیر میکس در زمان تعویض فیلتر نیز برای کربن گیری تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مینروا یک ترانس و آداپتور تقسیم برق نیز دارد که عبور برق به شیرهای برقی و پمپ دستگاه را مدیریت می‌کند. از دیگر اجزای تصفیه آب مینروا شیر بهداشتی روی سینک آشپزخانه است که در سه مدل ستاره ای، نیمه اهرمی و اهرمی بلند در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد تا بر اساس صلاح دید مشتری و سلیقه ایشان بر روی سینک نصب گردد.

انواع آب تصفیه کن

گارانتی و ضمانت خدمات پس از فروش تصفیه آب مینروا

تصفیه آسا با سیاست فروش رضایت مشتری اقدام به فعالیت در بازار ایران نموده است و گارانتی طلایی بدون قید و شرط قطعات بین 12 الی 24 ماه ارائه می‌نماید. در این بازه زمانی، دستگاه شما به هر مشکلی بر بخورد توسط کارشناسان فنی تصفیه آسا نمایندگی انحصاری مینروا، در محل شما بررسی و قطعات به مشکل خورده تعویض رایگان می‌شوند.

این در حالی است که بسیاری از آب تصفیه کن‌های موجود در بازار شامل گارانتی نیستند و یا گارانتی آنها شامل پمپ و مخزن که مهم‌ترین قطعات دستگاه می‌باشند، نمی‌شود. ضمن این که شما عزیزان می‌توانید تصفیه آب خود را پیش خرید نمایید و در زمان مد نظر خود، در محل به صورت رایگان تحویل بگیرید و همچنین منتظر نصب آن نیز باشید.

قطعاتی که توسط نمایندگی مینروا گارانتی می‌شوند شامل پمپ، تانک، شیرهای برقی، شیر روی سینک، هوزینگ‌های دستگاه، گیج فشار روغنی دستگاه و دیگر قطعات موجود در دستگاه می‌شود.

همچنین زمان تعویض فیلتر توسط آسا اطلاع رسانی می‌شود و سعی بر این است که با کمترین هزینه سرویس دستگاه‌های مینروا در ایران انجام شوند، تا هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب برای تمام اقشار جامعه مقرون به صرفه و اقتصادی باشند. ضمن این که شما عزیزان می‌توانید با معرفی ما به دیگران از هدیه‌های دریافت فیلتر اشانتیون در زمان تعویض فیلتر استفاده نمایید.

دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا برای سراسر ایران

عزیزان ساکن شهرهایی غیر از تهران و کرج می‌توانند با تماس با کارشناسان تصفیه آسا به مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب بپردازند و در صورت تمایل به خرید آنلاین تصفیه آب مینروا، درخواست ثبت سفارش خود را توسط کارشناسان شرکت ثبت نمایند.

تمامی محصولات خرید اینترنتی شده از فروشگاه اینترنتی تصفیه آسا نهایتا پس از 48 ساعت تحویل مشتریان در سراسر ایران می‌گردد. ارسال رایگان از دیگر خدمات شرکت در جهت سهولت مشتریان برای سراسر ایران حتی کیش و قشم است.