طبیعتا همه ی ما در هنگام تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود ، به فکر خرید بهترین فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی میوفتیم . حتی قبل تر از آن ، به این فکر میکنیم که در زمان خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ، آب تصفیه کن خانگی ای خریداری نماییم که کیفیت فیلترهای مرغوب ، فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی و مطابق استاندارد های بین المللی مثل FDA ، NSF ، WaterQuality و… تولید شده باشند .

همه این ها با کمی مطالعه و تحقیق و مشاوره از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه فروش دستگاه تصفیه آب خانگی ، دستگاه تصفیه آب صنعتی و دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی امکان پذیر است . در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین فیلتر های تصفیه کننده آب آشنا نماییم تا در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود دقت لازم را به عمل آورید .

همانطور که میدانید دستگاه های تصفیه آب به صورت 6 مرحله ای معدنی و 7 مرحله ای قلیایی کننده آب آشامیدنی ( آب یونیزه ) تولید میگردند و قاعدتا فیلتر ها شامل ترتیب خاصی هستند . در زیر به ترتیب مراحل فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ، هر کدام از بهترین مارک فیلتر تصفیه آب را به شما عزیزان معرفی و توضیح مفصلی در رابطه با آن میدهیم :

بهترین فیلتر تصفیه آب

فیلتر مرحله اول پلی پروپیلن در مارک ها و برند های بسیاری تولید میگردند . معرفی برند سوپر کریستال به این معنا نیست که مارک های فیلتر تصفیه آب خانگی دیگر کیفیت مرغوب و درجه یکی ندارند ، اما با بررسی های انجام گرفته این برند در مرحله اول هم از نظر قیمت فیلتر تصفیه آب و هم از نظر کیفیت و کشور ساخت تایوانی اصل بوده و تمام استانداردهای جهانی و بهداشتی آب آشامیدنی را به خود اختصاص داده . این فیلتر در هوزینگ شیشه ای شفاف دستگاه تصفیه آب خانگی و در مرحله اول قرار میگیرد و تمام املاح بیشتر از 5 میکرون یعنی املاحی که با چشم دیده میشوند را از آب آشامیدنی حذف میکند .

بهترین فیلتر تصفیه آب

کربن اکتیو ، فیلتر مرحله دوم GAC UDF دستگاه تصفیه آب خانگی در بهترین مارک آن یعنی Super Crystal است . در هوزینگ سفید وسطی دستگاه آب شیرین کن خانگی و همچنین جهت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با قیمت مناسبی ارائه میگردد و بوی کلر آب را حذف میکند . فیلتر مرحله دوم کربن فعال Super Crystal ، در خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب شرکت تصفیه آسا از نظر قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی، جزو بهترین فیلترها و مناسب ترین ها میباشد و مرغوب ترین فیلتر برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب است . جنس کربن اکتیو فیلتر سوپر کریستال از پوسته نارگیل است و کاملا بهداشتی در تایوان تولید میگردد .

بهترین مارک فیلتر تصفیه آب خانگی

ادامه مطلب …

آب آشامیدنی شهر تهران با توجه به وجود نیترات و نیتریت فراوان آلودگی های بسیار زیادی دارد و در غرب تهران و شرق تهران و حتی شمال و جنوب شهر تهران ، سختی آب و میزان آلودگی ها متفاوت است .

با این حال چه دستگاه تصفیه آبی بخریم که برای تمام مناطق تهران مناسب باشد ؟ امروزه وجود بارندگی و آلودگی آب های زیر زمینی باعث وجود املاح مضری در آب آشامیدنی شهر تهران و کرج شده است که کیفیت آب مصرفی را بسیار کاهش داده و هر آب تصفیه کن خانگی توانایی حذف این املاح مضر را ندارند پس طبیعی است که به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی باشیم و بهترین گزینه را برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی انتخاب نماییم .

سیستم های مختلف بسیاری برای تصفیه ی آب آشامیدنی از قدیم الایام تا به اکنون تعبیه شده اند که هر کدام در حد و اندازه ای به پاک سازی آب کمک شایانی میکنند اما یک دستگاه تصفیه کننده آب خانگی خوب و مناسب باید توانایی حذف املاح بسیار ریز و مضر آب آشامیدنی را هم داشته باشد که امروز به بررسی هر یک از این سیستم ها خواهیم پرداخت و شما میتوانید پس از مطالعه این مقاله از مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در تهران شرکت تصفیه آسا تمام موارد مورد نیاز خود را به رایگان مشاوره بگیرید و به ثبت خرید آنلاین تصفیه آب مد نظر خود بپردازید .

کدام دستگاه تصفیه آب مناسب غرب شرق تهران است

ادامه مطلب …

تمامی فیلترها درجه یک و ساخت کشور تایوان و آمریکا میباشند و با تضمین بهترین کیفیت ارائه میگردند

شرکت تصفیه آسا با بهره گیری از کارشناسان فنی مجرب به ارائه خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی حتی در روزهای تعطیل برای شما عزیزان شهر تهران میپردازد . زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در مراحل مختلف متفاوت است و پس از اولین تعویض فیلتر کارشناسان تصفیه آسا شما را در لیست یادآوری برای ارائه خدمات آتی قرار خواهند داد و به صورت اتوماتیک به شما برای هر مرحله تعویض یادآوری خواهیم نمود .

توجه نمایید که دیر عوض کردن فیلتر تصفیه آب منجر به کاهش کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده و همچنین صدمه دیدن دستگاه تصفیه آب خانگی شما خواهد شد زیرا رسوبات ناشی از اشباع شدن فیلترهای دستگاه به مراحل بعدی و پمپ دستگاه نفوذ پیدا کرده و عمر مفید قطعات دستگاه شما کاهش پیدا میکند .

همچنین فیلتر ممبران دستگاه زیر سینکی اسمز معکوس یک فیلتر بسیار ریزبافت میباشد که در صورت تعویض نکردن به موقع فیلترها صدمه خواهد دید و قادر به کاهش سختی آب و حذف املاح بسیار ریز موجود در آب آشامیدنی همچون نیترات ، نیتریت ، آرسنیک و آلومینیوم نخواهد بود .

جهت هماهنگی و ارسال کارشناس برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی با واحد مشاوره و فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید :


306 14 774 021

294 51 51 0912

( پاسخگویی 24 ساعته )

عمر فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به سختی آب و میزان ناخالصی های هر منطقه متغیر است ولی به صورت متداول هر شش مرحله فیلتر تصفیه آب خانگی عمر مشخص و زمان تعویض معینی دارند که در زیر به وقت عوض کردن هر یک از شش فیلتر تصفیه آب خانگی میپردازیم .

توجه نمایید که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی هم زمانی که عمر فیلترهای آن گذشته باشد نمیتواند به درستی آب آشامیدنی را تصفیه نموده و آب با کیفیت در اختیار شما قرار دهید پس زمان بندی تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی خود را سر موقع انجام دهید :

زمان تعویض فیلتر مرحله اول تصفیه آب پلی پروپیلن 5 میکرون PP

محفظه نگهداری این فیلتر تصفیه آب یا حوزینگ Housing آن شفاف بوده و عمر آن از تغییر رنگ آن مشخص میگردد . در حالت استفاده نشده رنگ فیلتر مرحله اول سفید میباشد و پس از اشباع شدن از ناخالصی ها به رنگ قهوه ای تیره در می آید ، عمر این فیلتر پلی پروپیلن بسته به محل نصب دستگاه تصفیه آب غالبا و تعویض فیلتر تصفیه آب ، بین 3 تا 4 ماه میباشد .

از عوارض عوض نکردن به موقع فیلتر pp تصفیه آب رسوب کردن داخل شلنگ های تصفیه آب ، رسوب گرفتن داخل مخزن و ممبران مرحله چهارم و همچنین بد شدن طعم آب آشامیدنی تصفیه شده شما خواهد بود . از دیگر مضرات تعویض نکردن سر وقت تعویض این فیلتر ، مشکلات کلیوی و رسوبات جمع شده در کتری آب جوش شما خواهد بود . به طور کلی توجه به وقت تعویض فیلترهای تصفیه کننده آب عمر مفید دستگاه شما را بیشتر خواهد کرد .

توجه کنید که حتی اگر شما از بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران هم استفاده مینمایید فیلترهای دستگاه شما نیاز به تعویض به موقع دارند و رسوب در دستگاه باعث باز نشدن فیلتر تصفیه آب خواهد شد . یکی از روش های بررسی قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی ، بررسی کیفیت فیلترهای دستگاه میباشد .

پیشنهاد میکنیم در صورتی که هنوز اقدام به خرید تصفیه آب نکرده اید از راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی دیدن فرمایید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید . بهترین مارک فیلتر تصفیه آب خانگی در ایران فیلترهای دستگاه مینروا Minerva هستند که ساخت کشور تایوان بوده و توانایی تصفیه ی کامل آب آشامیدنی را دارند .

زمان تعویض فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی

زمان تعویض فیلتر مرحله دوم تصفیه آب کربن گرانول UDF

فیلتر شماره دوم دستگاه تصفیه آب خانگی ، کربن گرانول ، برای شیرین کردن مزه آب و رنگ و بوی آب داخل دستگاه نصب میشود و زمان عوض کردن آن همانند فیلتر مرحله اول و مرحله سوم 3 تا 4 ماه میباشد . مرحله دوم کربن اکتیو یا کربن فعال نیز نامیده میشود . دانه های کربن فعال ساخته شده گیاهی از پوسته ی نارگیل تشکیل دهنده فیلتر مرحله دوم هستند و این فیلتر به حذف کلر از آب آشامیدنی تصفیه شده شما کمک شایانی خواهد کرد .

تعویض این فیلتر اصول خاص خود و شستشوی اصولی میخواهد که به آن بک واش میگوییم و به این جهت شستشو داده میشود که فیلتر مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب شما صدمه یا ضربه نبیند .

زمان تعویض فیلتر مرحله دوم کربن فعال گرانول

زمان تعویض فیلتر مرحله سوم تصفیه آب کربن بلاک CTO

فیلتر شماره سوم دستگاه تصفیه آب خانگی که شباهت زیادی به فیلتر مرحله دوم دارد ، کربن بلاک نامیده میشود و با یک نوار توری پوشانده شده و تکمیل کننده فیلتر مرحله دوم میباشد و ذرات بزرگتر از 5 میکرون را حذف میکند .

عمر این فیلتر تصفیه آب نیز همانند فیلتر شماره یک و شماره دو 3 تا 4 ماه میباشد و پس از آن نیاز به تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی دارد . عملکرد فیلتر کربن بلاک نیز همانند مرحله دوم است و در واقع مکمل همدیگر میباشند . این دو فیلتر کلرامین و مواد جانبی کلر را از آب آشامیدنی تصفیه میکنند تا کار پیش تصفیه یا Pre-Filter به خوبی انجام گیرد و فیلتر اصلی دستگاه تصفیه به مشکل بر نخورد .

مرحله سوم کربن بلاک از مرحله دوم فشرده تر بوده و مانند مغز مداد است . جهت مشاهده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی و اطلاع از قیمت آن نیز میتوانید به صفحه قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نمایید .

زمان تعویض فیلتر مرحله سوم کربن بلاک

توجه کنید که فیلتر های مرحله اول دوم و سوم تصفیه آب خانگی

باید همزمان و هر سه با هم تعویض فیلتر شوند

زمان تعویض فیلتر مرحله چهارم تصفیه آب ممبران Membrane

مهمترین و اصلی ترین مرحله دستگاه های تصفیه آب خانگی که از سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis System بهره میبرند ممبران است . بهترین زمان تعویض فیلتر ممبران Membrane با تست تی دی اس ( TDS Meter ) مشخص میگردد ، نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی را میتوانید در مقالات سایت تصفیه آسا مطالعه نمایید . بسته به سختی آب و منطقه نصب دستگاه تصفیه آب بین یک تا یک سال و نیم است هر گاه طعم آب ورودی به دستگاه با آب خروجی مشابه باشد یعنی وقت عوض کردن فیلتر مرحله چهارم فرا رسیده ، البته در نظر داشته باشید که در صورت تعویض فیلتر ها در تایم مقرر تعویض آن و به موقع سه فیلتر اول ( مرحله یک دو سه ) ، ممبران تا 2 سال نیز عمر میکند .

عملکرد ممبران به این صورت بوده که آب با فشار پمپ تصفیه آب و با فشار زیاد وارد فیلتر ممبران میگردد و تمام املاح مفید و مضر آن کاملا تصفیه و حذف میشود . فیلتر ممبران تنها مولکول آب را از خود عبور میدهد و در مراحل بعدی املاح مفید را اضافه مینماید . ابعاد املاح حذف و تصفیه شده توسط ممبران 0,0001 میکرون است .

بهترین زمان تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب کربن خطی POST CARBON

فیلتر مرحله پنجم با در نظر گرفتن میزان آبی که از دستگاه تصفیه میشود تا 1500 گالن معادل 5680 لیتر عمر میکند ، معمولا عمر مفید فیلترها در مرحله پنجم تصفیه آب هر شش ماه میباشد . کربن خطی یا پست کربن ، عملکرد دستگاه تصفیه شما را مانند یک آب شیرین کن خانگی تایوانی میکند . یعنی بو و طعم آب آشامیدنی شما را شیرین و بهبود میدهد که این برای بسیاری از کودکان و بانوان دلنشین است .

فیلتر پست کربن پنجمین فیلتر از تصفیه آب های شش مرحله ای یا هفت مرحله ای قلیایی است و عملکرد بسیار منحصر به فردی دارد . کربن داخل این فیلتر از پوسته ی نارگیل ساخته شده و کاملا گیاهی میباشد .

زمان تعویض فیلتر مرحله پنجم پست کربن

زمان تعویض فیلتر مرحله ششم تصفیه آب مواد معدنی MINERAL

فیلتر مرحله ششم نیز همانند مرحله پنجم تصفیه آب شش ماه عمر میکند که به صورت دوره ای هر شش ماه تعویض فیلتر میشوند و بعد از سه بار تعویض یعنی پس از گذشت یک سال و نیم سه فیلتر مرحله چهارم ، پنجم و ششم همزمان و با هم نیاز به تعویض فیلتر دارند تا آبی سالم ، تمیز و عاری از هرگونه مواد مضر ، گوارا بنوشید . مرحله ششم معمولا فیلتری با پوسته ی زرد رنگ بوده و مینرال نامیده میشود .

عملکرد مینرال این گونه است که در این مرحله املاح مفید همچون کلسیم ، منیزیم ، سدیم و پتاسیم را که توسط فیلتر ممبران مرحله چهارم تصفیه شده بود به آب آشامیدنی بر میگرداند . زمان تعویض فیلتر مینرال همچون پست کربن و آلکالاین قلیایی ( فیلتر مرحله هفتم دستگاه های تصفیه آب هفت مرحله ای ) هر شش ماه میباشد .

زمان تعویض فیلتر مینرال معدنی ساز مرحله ششم

جهت اطلاع از هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی اعم از تعویض فیلتر سافت واتر Soft Water ، کلر واتر Clear Water ، آکوا پرو Aqua Pro ، تعویض فیلتر روبن Roben ، پیور لاین Pure Line ، اکسیژن Oxygen ، آکوا کلیر Aqua Clear ، تعویض فیلتر cck سی سی کا ، تعویض فیلتر پیوریتک Puritec ،  تعویض فیلتر پیوریکام Puricom ، آکوا بست Aqua Best ، سیف واتر Water Safe و… و همچنین خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب با واحد هماهنگی و فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید :


واحد هماهنگی ، مشاوره و فروش 7717 7716 021

تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای 7 مرحله ای یونیزه قلیایی و 8 مرحله ای اکسیژن ساز ، همگی نیاز به بررسی اصول و قواعد خاص خود را دارند و در صورتی که در این امر فنی نباشید میتواند به قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی شما و خود شما صدماتی وارد نماید . عدم تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی نیز در زمان های مناسب باعث اشباع و کثیف شدن فیلتر تصفیه اب میگردد و منجر به کاهش کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده شما خواهد شد .

توجه کنید که حتی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران نیز با فیلتر آب شیرین کن خانگی که زمان تعویض آن گذشته باشد نمیتواند آب آشامیدنی لوله کشی شهری را به خوبی و آن طور که باید تصفیه نماید و شما به بهترین سختی آب برای آشامیدن دست نخواهید یافت . هزینه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و قیمت فیلتر تصفیه آب را میتوانید با تماس با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا دریافت نمایید .

شرکت تصفیه آسا مرکز خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب در ایران با ارائه خدمات تعویض فیلتر در تهران و فروش فیلتر آب خانگی با ارسال رایگان به سراسر ایران از بزرگترین مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در تهران و سراسر ایران محسوب میگردد . در این مطلب سعی داریم تا آموزش روش صحیح چگونگی تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی را به شما عزیزان به همراه اطلاعات تکمیلی توضیح دهیم .

تعویض فیلتر تصفیه آب

ادامه مطلب …

آب آشامیدنی لوله کشی شهری دارای آلودگی ها و املاح مضر بسیار زیادی است با این حال لوله کشی شهری از روش کلرزنی به صورت وسیع تصفیه میگردد که انگل و میکروب نداشته باشد . پیش تر به معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی پرداختیم و انواع مدل های دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا تایوانی Minerva را به شما عزیزان معرفی نمودیم . در این مطلب سعی داریم تا شما را با مشخصات دستگاه تصفیه آب مناسب چاه خانگی آشنا نماییم و به قیمت و اطلاعات فنی آن بپردازیم تا در بازار تصفیه آب بهترین گزینه را انتخاب نمایید .

همچنین شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید تا بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی طبق نیاز شما معرفی شده و در صورت تمایل به ثبت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازید .

در مراکز فروش تصفیه آب ، برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی و مارک های معروف زیادی دیده میشوند . با این حال این سوال که دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟ باز هم ذهن مصرف کننده را در میان انواع آب تصفیه کن خانگی درگیر خواهد کرد . در این مطلب قصد داریم تا بهترین برند تصفیه آب را به شما معرفی نموده و پاسخ مناسبی به سوال چه دستگاه تصفیه آبی بخریم بیان کنیم .

البته تمرکز این مطلب بیشتر بر روی آب چاه خانگی خواهد بود که برای استفاده از آن نیاز به فیلتر یو وی اشعه ماورا بنفش خواهیم داشت و میخواهیم با مقایسه انواع دستگاه تصفیه آب بررسی کنیم و ببینیم که دستگاه تصفیه آب چاه خانگی مناسب ویلاها و شهرکها کدام است .

دستگاه تصفیه آب چاه خانگی

ادامه مطلب …