آیا دستگاه تصفیه آب خانگی مفید است یا مضر ؟

سوالهایی که ذهن بسیاری عزیزان را مشغول کرده این است که آیا دستگاه تصفیه آب خانگی مفید است ؟ یا آیا دستگاه تصفیه آب خانگی ضرر دارد و مضر است ؟ دستگاه تصفیه آب خوب یا بد ؟ بررسی این سوالات با توضیحاتی بسیار ساده امکان پذیر است . آب آشامیدنی لوله کشی شهری سرشار از املاح مضر است و قطعا نیاز به تصفیه شدن نیز دارد وگرنه آب لوله کشی را در حجم وسیع و در تصفیه خانه های شهر تصفیه نمیکردند اما تصفیه آب شهری به صورت کلرزنی در آب آشامیدنی صورت میگیرد . کلر موجود در آب آشامیدنی خود یک ماده شیمیایی محسوب شده و باید برای آشامیدن پس از میکروب زدایی از آب آشامیدنی حذف گردد که این کار توسط تصفیه خانه های شهری صورت نمیگیرد چون در سطح شهری هزینه تصفیه آب آشامیدنی در حدی که کاملا مناسب برای سلامت بدن انسان گردد هنگفت است .

علاوه بر کلر ، املاح دیگری همچون نیترات ها ، نیتریت ها و آرسنیک و آلومینیوم و انواع دیگر آلاینده های آلوده در آب لوله کشی شهری وجود دارد که باید توسط یک دستگاه تصفیه آب حذف نیترات و دیگر املاح مضر آب تصفیه گردند .

طبیعتا یک دستگاه تصفیه آب خانگی اگر به صورت کلی آب آشامیدنی را از هر گونه املاح مضر تصفیه نموده و املاح مفید را نیز برگرداند ، نه تنها ضرر ندارد ، بلکه از ضرورت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی میتوان به حذف املاح مضر اشاره نمود و بسیار مفید است .

اگر بخواهیم ساده تر توضیح داده باشیم ، دستگاه تصفیه آب خانگی باید همه ی املاح آب را حذف کند و پس از حذف تمام این املاح ، املاح مفیدی که طی مراحل فیلتر تصفیه آب خانگی حذف شده اند را به آب آشامیدنی برگرداند ، این مدل آب شیرین کن خانگی مفید است و از مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی است .

آیا دستگاه تصفیه آب خانگی مفید است

” اطلاعات بیشتر “

دستگاه تصفیه آب خانگی خوب است یا بد

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی ، بر همگان پوشیده نیست ، اما گاهی برای برخی عزیزان سوال پیش میاید که آیا دستگاه تصفیه آب خانگی ضرر دارد ؟ یا اصلا دستگاه تصفیه آب خوب یا بد است ؟ چه دستگاه تصفیه آبی بخریم . میتوانید جهت اطلاعات بیشتر به مقاله فواید نوشیدن آب تصفیه شده آشامیدنی مراجعه نمایید . امروز به بررسی مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی میپردازیم .

دستگاه تصفیه آب خوب یا بد

دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی ، شامل چند فیلتر تصفیه آب است و یک دستگاه تصفیه آب خوب ، از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس بهره میبرد . در حال حاضر بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران نیز از این تکنولوژی که بهترین روش تصفیه آب خانگی است بهره میبرد و اصطلاحا به این مدل سیستم ها دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس گفته میشود . فیلتر های تصفیه آب این دستگاه ها ، املاح درشتی که برای بانوان بسیار دردسر ساز هستند را از آب حذف میکند همچون رسوب کتری و املاحی که با شستن ظروف روی ظرف ها گچه میبندد و باعث کدر شدن ظروف غذا میشود .

همچنین فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ، به بهبود طعم و مزه آب آشامیدنی کمک شایانی میکند و خاصیت آب شیرین کن خانگی نیز دارد . فیلتر تصفیه آب اسمز معکوس ، با حذف کلر و آلاینده های آلوده آب سلامت آب آشامیدنی را تضمین میکند .

دستگاه تصفیه آب خانگی خوب است یا بد

” اطلاعات بیشتر “

میزان مصرف آب آشامیدنی مورد نیاز بدن در طول روز

حتما این جمله را بارها و بارها خوانده اید که “انسان بدون غذا میتواند تا یک ماه زنده بماند اما بدون آب فقط تا سه روز زنده خواهد ماند” . آب آشامیدنی مایع حیات و زندگی بخش به تمام موجودات زنده است ، اما این روز ها آلودگی موجود در آب های زیر زمینی باعث شده که آب آشامیدنی لوله کشی شهری ، کیفیت و املاح مورد نیاز بدن را تامین نکند ضمن این که شامل املاح مضری نیز هست که باعث ضررهایی برای سلامت بدن انسان میشود . وجود نیترات در آب آشامیدنی که سرطان زاست ، کلر در آب آشامیدنی که باعث چروک شدن پوست میشود ما را به استفاده از آب آشامیدنی تصفیه شده ترغیب میکند زیرا آب سالم از بسیاری از مضرات جلوگیری میکند . از فواید نوشیدن آب تصفیه شده میتوان به آبرسانی به پوست صورت و شفاف سازی پوست اشاره نمود .

روزانه چقدر آب بخوریم ؟

بسیاری از مقامات بهداشت در دنیا همچون سازمان بهداشت جهانی NSF توصیه میکنند که میزان مصرف آب در طول یک روز ، 8 لیوان یا حدود 2 لیتر در روز است . با این حال این عدد کاملا بستگی به شرایط بدن انسان دارد ، همانطور که میزان خوردن غذا در طول روز به فرد بستگی دارد . به عنوان مثال ، افرادی که زیاد ورزش میکنند یا فعالیت بدنی زیادی دارند ، افرادی که در زیر آفتاب کار میکنند بدنشان تعریق بیشتری دارد ، باید  آب آشامیدنی مورد نیاز بیشتری نسبت به کسانی که زیاد فعال نیستند بنوشند .

میزان آب مورد نیاز بدن در طول یک روز

” اطلاعات بیشتر “

حذف نیترات از آب آشامیدنی با دستگاه تصفیه آب خانگی

اصل نیترات Nitrates در آب آشامیدنی از منابع کشاورزی به آب های زیر زمینی انتقال پیدا میکند و اتفاقی طبیعی است. کشاورزان کود معدنی و کود حیوانی را در مزرعه کشت میکنند . نیتروژن مصرف شده توسط محصولات کشاورزی و گیاهان میتواند از طریق خان به آب های زیر زمینی نفوذ کند و سپس به منظور پر کردن چاه یا ورود منابع آب زیر زمینی به سیستم تصفیه آب شهری ، نیترات به آب آشامیدنی شهری منتقل میشود.

تاثیرات بهداشتی نیترات بر روی سلامت بدن انسان

در نوزادان 0-4 ماهه ، نیترات در معده نوزاد از طریق آب آشامیدنی که بانوی باردار مینوشد نفوذ میکند . نیتریت نیز به مولکولهای اکسیژن متصل میشود که در گلبول های قرمز به تخریب اکسیژن میپردازند و این باعث مسمویت نوزاد با نیترات میشود که رنگ پوست بدن نوزاد به آبی تمایل پیدا میکند خصوصا در اطراف چشم ها و دهان .

نیترات در آب آشامیدنی میتواند به برخی از بزرگسالان و کودکان کوچک نیز تاثیر بگذارد . زنان باردار میتوانند متهموگلوبین را به رشد جنین منتقل کنند که این موضوع باعث بدنیا آمدن نوزاد با وزن کمتر از نرمال است . وزن کم هنگام تولد به نیترات زیاد در آب آشامیدنی زنان باردار مربوط میگردد . با این حال میتوان این مشکل را از طریق شیر مادر در روزهای اول زندگی نوزاد برطرف نمود و آن را به وزن ایده آل رساند . علت ضعیف شدن چشم کودکان بین 12 تا 14 سالگی نیز به علت نیترات داخل آب بوده و بینایی نور را کم مینماید . به طور کلی ، مطالعات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی NSF نشان میدهد که نیترات در آب آشامیدنی برای تمام سنین انسان مضر بوده و سلامت افراد را به خطر می اندازد .

حذف نیترات از آب آشامیدنی با دستگاه تصفیه آب خانگی

برای حفاظت از سلامت نوزاد ، آژانس حفاظت از محیط زیست ( EPA ) و وزارت حفاظت از محیط زیست پنسیلوانیا ( DEP ) استاندارد ها و محدودیت ها را برای نیترات در منابع آب آشامیدنی عمومی وضع کرده اند . آب آشامیدنی نباید بیش از 45 میلی گرم در لیتر نیترات ، یا 10 میلی گرم در لیتر نیتروژن داشته باشد . نیترات در آب آشامیدنی در نهایت نشان دهنده آلاینده های دیگر مضر در آب آشامیدنی شما خواهد بود . سایز مواد محلول مانند آفت کش ها میتوانند نیترات را در آب آشامیدنی افزایش دهند . بنابر این آب آشامیدنی که حاوی نیترات باشد باید توسط دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس تصفیه و عاری از نیترات و نیتریت گردد .

” اطلاعات بیشتر “

دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس RO چیست

بررسی این موضوع که سیستم های اسمز معکوس چگونه کار میکنند و اساس کار دستگاه تصفیه آب خانگی که به روش Reverse Osmosis RO به تصفیه آب آشامیدنی میپردازد کار سختی نیست و امروز به آن میپردازیم . اگر به دنبال دستگاه تصفیه آب هستید که آب آشامیدنی سالم و عالی تصفیه شده برای خانه یا محل کار شما فراهم آورد ، سیستم تصفیه آب به روش اسمزی یکی  از محبوب ترین و بهترین روش های تصفیه آب در دنیا محسوب میشود .

میلیون ها خانواده و بسیاری از کشورها از سیستم اسمز معکوس برای تصفیه آب آشامیدنی مورد مصرف خود استفاده مینمایند . چرا ؟ :

 • سیستم اسمز معکوس آب آشامیدنی با مزه خوبی را تولید میکند
 • سیستم اسمز معکوس برای بدن انسان ضرر ندارد و کاملا با استاندارد جهانی سلامت منطبق است
 • سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس RO کاملا اتوماتیک است
 • دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس با قیمت مناسب ارائه میگردند

در زیر ما به بررسی کامل دستگاه های تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس میپردازیم . جهت مشاوره خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید با کارشناسان فروش شرکت تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید :

306 14 774 021

فرخی 294 51 51 0912

چرا دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس بهترین انتخاب است ؟

ما از سالهای زیادی به بررسی انواع روش های تصفیه آب آشامیدنی پرداخته ایم و فیلتراسیون اسمز معکوس همه ساله بهترین روش برای تصفیه آب آشامیدنی سالم تصفیه شده برای خانه و محل کسب و کار بوده است .

نمودار دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس Reverse Osmosis RO

جهت مشاهده نمودار عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس روی عکس کلیک نمایید

” اطلاعات بیشتر “

دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای پیور لاین Pure Line

دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای پیور لاین Pure Line

 • ارسال رایگان به سراسر کشور

 • نصب رایگان در تهران و البرز

 • یک سال گارانتی طلایی قطعات

 • پک فیلتر 3/2/1 اشانتیون

 • پشتیبانی مادام العمر

 • پرداخت پس از نصب و تست عملکرد دستگاه

 • اطلاع رسانی زمان تعویض فیلتر تصفیه آب پیور لاین

قیمت : 1,270,000 تومان

قیمت با تخفیف فروش ویژه تا 26 مرداد ماه : 1,150,000 تومان

جهت مشاوره رایگان و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با واحد مشاوره و فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید ( پاسخگویی 24 ساعته ) :

306 14 774 021
فرخی 294 51 51 0912
104 49 45 0910

” اطلاعات بیشتر “

Incoming search terms:

 • تصفیه آب pure line
 • قیمت تصفیه آب خانگی puritec
 • دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریتک
 • قیمت دستگاه تصفیه pure line
 • تصفیه آب لکس پیوری
 • قيمت هاي تصفيه آب اكوا پيور
 • تصفیه آب پیورلاین
 • قيمت دستگاه تصفيه اب pour line
 • قیمت دستگاه تصفیه آب پیور لاین
 • شناخت فیلتر دو وسه تصفیه آب